Phantom 2 Vision jak przerobić

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

Witam.
Po długich tygodniach spędzonych przy próbie skonfigurowania kamerki(tej oryginalnej) i kilku wysyłkach po serwisach w kraju, doszedłem do wniosku, że nici z podglądu.
Po prostu cos jest na tyle zwalone, że że serwis w Katowicach poradził mi wysłać sprzęt do Holandii. A, że kupiłem używany to pewnie koszty wysyłki i naprawy nie będą małe.
Nawet udało mi się okazyjnie kupić druga kamerkę od takiego samego modelu ale nic to nie pomogło.
Teraz moja prośba jest taka, żeby ktoś rozsądnie podpowiedział mi jak w miarę tanio przerobić mojego Phantoma, żebym miał podgląd wizji i może jak sie da parametry lotu.
Prosze tylko bez dogadywania typu "kup sobie nowego" albo wyżywania sie na mnie za nieumiejętność w rozwiązywaniu problemów.
Ja chciałbym konkretną radę od konkretnych ludzi ze zrozumieniem tematu i mnie.
Po prostu jak przerobić teraz Phantoma 2 Vision, nie Vision Plus, tak aby mieć wizję i jak wspomniałem jak się da to również parametry lotu.
Dodam, że chodzi mi o zrobienie tego dla siebie,na własne potrzeby i bez wielkich wymagań, nie w celach kręcenia filmów na zamówienie czy cos w tym rodzaju.
Z góry dziękuje za rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Verid »

Będzie problem - jak dobrze pamiętam Visiona to on ma "wszystko na odwrót" czyli podgląd po 2,4GHz (wifi) a sterowanie na 5,8GHz. Jak teraz sobie założysz standardowy transmiter wideo na 5,8GHz to będziesz miał nie dość że zakłócenia na obrazie to zredukowany zasięg RC do kilku-kilkudziesięciu metrów. Więc albo wymiana nadajnika i odbiornika RC na taki od normalnego PH2 albo wideo będziesz słał na 1.2GHz.
Dodatkowo oprócz zestawu (Tx/Rx) do transmisji obrazu będziesz potrzebował źródło obrazu czyli jakąś kamerę - bądź zwykłą płytkową, bądź jakąś z możliwością nagrywania i koniecznie analogowym wyjściem wideo - oraz coś na czym ten obraz zobaczysz po podłączeniu odbiornika czyli jakiś monitorek bądź gogle wideo. Jeżeli chcesz mieć jakieś parametry lotu to iOSDmini.
Ten wredny...
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

Znalazłem coś takiego, ale właśnie na 5,8 Ghz.link: http://allegro.pl/zestaw-do-podgladu-fp ... 23300.html
To raczej nie zda egzaminu, prawda?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Verid »

No a popatrz na plecki swojej aparatury - masz tam podaną częstotliwość na jakiej pracuje (przynajmniej powinna być).
Ten wredny...
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

Dzisiaj sprawdze czy jest na aparaturze napisane na jakiej czestotliwosci pracuje. A czy prawdą jest, że 1,2 Ghz zakłóca GPS? Bo gdzieś wpadła mi w oko taka informacja, już teraz nie pamiętam gdzie to widziałem. Bo jeśli tak, to widziałem w jakimś sklepie nadajnik na 900MHz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Verid »

robiks pisze:A czy prawdą jest, że 1,2 Ghz zakłóca GPS?
To nie jest takie wprost. Teoretycznie nie ALE:
-jako że nasze nadajniki mają bardzo duży rozrzut pod względem jakości, niektórym z nich zdarza się siać po sąsiednich częstotliwościach co niekorzystnie odbija się na pracy GPS'a. Na to można poradzić odpowiednimi filtrami na nadajnik.
-obecność sygnału dużej mocy w okolicy anteny GPS zapcha odbiornik mimo teoretycznie różnych częstotliwości. Na to można poradzić odsuwając jedno od drugiego jak najdalej się da (wiem, w kopterze to upierdliwe zadanie)
robiks pisze: Bo jeśli tak, to widziałem w jakimś sklepie nadajnik na 900MHz.
I niech ci przez głowę nie przejdzie go brać - za blisko telefonii komórkowej.
Ten wredny...
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

A jak wygląda sprawa z nadajnikiem 1,3 Ghz, czy również sieje po GPS-sie? Czy jest gorszy od 1,2 GHz?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Verid »

To generalnie te same nadajniki i podlegają tym samym wyżej wspomnianym obostrzeniom tylko 1,3 jest w stanie nadawać troszkę wyżej niż 1,2 ale w dolnym zakresie mogą pokrywać się kanałami.
Ten wredny...
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: asmo71 »

ja moge ci zamienic zestaw nadajnik i odbiornik na 2.4 bo mam taki na zbyciu
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

No dobrze, ale czy poradze sobie z zamianą i konfiguracją? Poza tym czym ten 2,4 różni się od tego mojego poza częstotliwością?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Verid »

robiks pisze:No dobrze, ale czy poradze sobie z zamianą i konfiguracją?
To pytanie raczej do ciebie...
Ten wredny...
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: asmo71 »

raczej niczym :) poza tym że nie ma puszki od wifi
robiks
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 30 cze 2015, 08:30

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: robiks »

Puszki od WiFi nie ma przy nadajniku bo to tzw.extender, czy tak? i służy do komunikacji z kamerką(chyba),więc teraz jest mi zbędny, a odbiornik w którym miejscu się z najduje, czy można go odłączyc od płyty głównej Phantoma?
Czy jest to może ten żółty sterownik w środku? Chodzi mi o ten moduł na płycie wewnątrz.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: Pieth »

A po co tyle filozofii, załóż podgląd na 2,4 lub 1,2G i po problemie.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: Phantom 2 Vision jak przerobić

Post autor: asmo71 »

można go odłączyć jest w miejsu gdzie masz od spodu przełącznik od bindowania
ODPOWIEDZ