Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: oko »

Dwie sugestie:

system działa bardzo fajnie, może go rozszerzyć o HK Int? Oczywiście chodzi o drobiazgi, na przykład teraz potrzebuję dwóch nakrętek motylkowych nylonowych M8 za ok. 2$. Może by byli chętni na takie zamówienia, tak by ich wartość nie przekroczyła tych 60-70$?

Może zrobić rotacyjną obsługę? Tak by nie przemęczyć kolegi lukasa280, jest jednak z tym sporo roboty i by się nie zniechęcił? Tak by mogła kolejne paczki obsługiwać inna osoba, by był udostępniony jakiś dostęp do administrowania zamówieniami dla tej paczki?
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Obie propozycje rozważałem ;) Ogólnie rzecz biorąc, gdy strona zostanie przeze mnie bardziej dopracowana to jedna i druga opcja powinna być bez problemu możliwa.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Barba
Posty: 52
Rejestracja: piątek 27 mar 2015, 18:16

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Barba »

Jak dla mnie brakuje jeszcze licznika wagi zamówienia/paczki. Tak aby każdy widział czy się zmieści w limit ze swoimi gratami do danej paczki.
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Waga jest mało miarodajna. Dziś zamówiłem paczkę nr 16, która miała ponad 6,5 kg, a czasami paczki są pełne przy 1,5 kg. Wszystko zależy od gabarytu przedmiotów i ich typu (pakiet, elektronika itp.).
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Piotrowy »

Chciałby się dołaczyć do zamówienia, ale chyba za zielony do tego maga formularza jestem :-/
System podaje informację "ID is not numeric" o co chodzi, jak na stronie jest takie: PRODUCT ID: TR-UBEC ?
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

W pierwszym poście jest informacja odnośnie znalezienia ID:
lukas280 pisze:ID produktu to unikalny kilku cyfrowy kod produktu, który możemy uzyskać z linku danego produktu w sklepie HobbyKing. Na przykład przedmiot:
Turnigy Reaktor 300W 20A 6S Balance Charger (EU Warehouse), którego ID to 58216 posiada następujące linki w sklepie HobbyKing:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=58216
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
W razie niejasności proszę pisać.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: Piotrowy »

lukas280 pisze:W razie niejasności proszę pisać.
Gapa jestem :oops: Udało się :-)
A można dopisywać do nie zamkniętego zamówienia :roll:
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Jeśli zamówienie jest zamknięte oznacza to, że zostało już zamówione.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
qdziu
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 21:36

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: qdziu »

Moze ktoś wrzuci linka wyjaśniającego te wszystkie buddy price i one price o co kaman ? W zamówieniach na HK. Wiem jak dołożyć zamówienie na zakupy zbiorowe ale te oznaczenia ??? I do czego służy ta strona http://rcsearch.info/hobbyking/buddy/
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

qdziu buddy price oraz one time price to promocje w sklepie HK. W paczce może znajdować się jeden typ produktu w cenie buddy price oraz jeden typ produktu w cenie one time price (maksymalnie w ilości 3 sztuk na dany typ produktu). Aby było sprawiedliwie wybór przedmiotów, które zostaną zakupione w promocyjnych cenach zostanie dokonany na podstawie uzyskania jak największej zniżki. Strona http://rcsearch.info/hobbyking/buddy/ służy właśnie do sprawdzanie cen promocyjnych danego produktu.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
qdziu
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 21:36

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: qdziu »

A tak na chłopski rozum. Gdybym dołożył do grupowego zamówienia takie coś http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=66518 bez żadnych zniżek i bonusów tylko goły link. i cena jak niżej. To jakie dodatkowe opłaty poniosę (przyesyłka itp).
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Dochodzi jeszcze :
- Koszt przesyłki z HK podzielony na ilość osób zamawiających produkty w paczce
- Koszt przesyłki na terenie Polski: Paczkomat w cenie 8,99-11,99 zł (w zależności od gabarytu przedmiotu).
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
qdziu
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 21:36

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: qdziu »

a kiedy zapłacę za wszystko ?????????
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Kwotę za produkty i koszta przesyłek przelewa się z góry, po przyjściu produktów do Polski wykonujemy następnie przelew wyrównujący.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
lukas280
Posty: 14
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strona do zamówień grupowych z HK - opinie i sugestie

Post autor: lukas280 »

Po trzech miesiącach działania projektu ZbiorówkaHK mogę stwierdzić, że jest on przydatny i potrzebny użytkownikom forum, co zostało potwierdzone poprzez zorganizowanie prawie 20 paczek.

Niestety z nowo rozpoczętym rokiem doszło mi jedno ważne zajęcie, które będzie wymagało ode mnie 2-3 wyjazdów miesięcznie poza miejsce zamieszkania, będę miał zatem coraz mniej czasu na organizację paczek. Dlatego też, chciałbym poruszyć temat przyszłości strony do zamówień grupowych. Wolałbym by projekt nie został zakończony, a wręcz przeciwnie był ciągle rozwijany.

Jedynym sposobem by projekt przetrwał jest pomoc innych użytkowników. Prosiłbym o Wasze opinie w jaki sposób zorganizować pracę strony, by mogła być ona ciągle rozwijana oraz nie zajmowała ogromnej ilości czasu poszczególnym użytkownikom.

Zastanawiałem się nad opcją, by strona umożliwiała użytkownikom organizację i zarządzanie paczkami zbiorowymi (przy czym zamówienia byłyby zbierane jednocześnie tylko do jednej paczki). Jednak taka opcja stwarza kilka problemów, między innymi:
- nie wszyscy posiadają konta Premium w HK
- nie wszyscy korzystają z usług kantorów internetowych (wymieniają walutę po kursie PayPal)
- ktoś może wykorzystać zaufanie użytkowników w celu wyłudzenia pieniędzy.

Drugą opcją jest realizowanie zakupów przeze mnie (wymiana waluty i wykonanie zamówienia), natomiast rozsyłaniem przedmiotów zajmowaliby się inni użytkownicy.

Można również przeplatać opcję pierwszą z drugą (choć bardziej preferowałbym pierwszą). Gdyby udało nam się znaleźć 3-4 użytkowników (sam również działałbym w organizacji tylko z mniejszą częstotliwością niż obecnie) to wychodziłaby 1 (maksymalnie 2) paczki miesięcznie do wysłania.

Moglibyśmy również wprowadzić system ocen użytkowników realizujących zamówienia, który uzupełniany byłby po zrealizowaniu paczek, przez każdego zamawiającego.

Bardzo proszę o wasze opinie i pomoc w działaniu i rozwoju projektu ZbiorówkaHK.
Zamówienia grupowe HobbyKing - www.zbiorowkahk.pl
ODPOWIEDZ