Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: PiotrSz »

Dostałem pozwolenie na umieszczenie na forum informacji o tym że na facebooku powstała giełda modelarska.
Jeśli komuś na forum nie pasuje ilość ogłoszeń które można zamieścić w tygodniu oraz 50 postów żeby w ogóle wystawić ogłoszenie o sprzedaży to zapraszam.
Naszej kochanej Administracji ubędzie pracy do pilnowania ogłoszeń, jak wiadomo giełda na naszym forum jest tylko dodatkiem.

Polska giełda modelarska i FPV

Zanim umieścisz tam ogłoszenie, radzę zapoznać się zasadami żeby potem nie było zdziwienia że ogłoszenie poleciało do kosza bez ostrzeżenia.
Im więcej osób tym szybciej się rozwinie jako alternatywna platforma do umieszczania ogłoszeń o sprzedaży modeli, części oraz akcesoriów FPV.
Mam za subskrybowane giełdy modelarskie między innymi niemieckie i brytyjskie. Ludzie nie robią bałaganu a ilość ogłoszeń jest na prawdę ogromna.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: oko »

"You must log in to continue." - i co teraz? To okropne! Jeszcze trochę i wszystko się przeniesie do Cukerberga. A u Czechów jest http://inzerce.modelbazar.cz/ i zawsze mnie zastanawia na jakich zasadach to działa.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: PiotrSz »

oko pisze:"You must log in to continue." - i co teraz?
Musisz się zalogować ;-)
oko pisze:Jeszcze trochę i wszystko się przeniesie do Cukerberga
Wiele osób jest podłączonych do fejsa na stałem na urządzeniu mobilnym ;-)
oko pisze:A u Czechów jest http://inzerce.modelbazar.cz/ i zawsze mnie zastanawia na jakich zasadach to działa.
To jest dedykowana strona "giełdowa"
buras1
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 21:53
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: buras1 »

No dobra, idea ok, a co jak: ktoś nie ma, nie lubi, unika, ( niepotrzebne skreślić) facebooka i innych mediów społecznościowych ?
Nauka w toku...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: TorFPV »

To nie skorzysta.. :roll:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Cobaltus.
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: Cobaltus. »

Ja nie mam.. jakoś nie kręci mnie autoinwigilacja życia..:)
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: oko »

Cobaltus. pisze:Ja nie mam.. jakoś nie kręci mnie autoinwigilacja życia..:)
To dziadostwo śledzi nawet tych, którzy nie mają tam kont:

http://www.bbc.com/news/magazine-34776191

Facebook is in trouble again - this time from the Belgian privacy commission, which is cross about the fact that it tracks internet users who are not members of the social network.
A court has ruled that it is unacceptable that every time someone clicks a "like" button on a website, their browsing activity is collected, regardless of whether they are Facebook users or not.
Facebook says it would weaken the security of its 1.5 billion members to remove the tool.
What's it all about?
The controversy centres around a cookie - a simple text file which can track a number of user activities - which Facebook has used for the last five years.
Researchers found that even non-members who visited any net page that fell under the facebook.com domain would have what Facebook calls its datr cookie - which has a two-year lifespan - installed on their browser.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: Głuś »

FB - miejsce nadające się do spamowania i nic poza tym :D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Irwin
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2015, 14:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: Irwin »

Na koniec offtopu: https://disconnect.me/
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: PiotrSz »

Cobaltus. pisze:Ja nie mam.. jakoś nie kręci mnie autoinwigilacja życia..:)
Jeśli masz telefon komórkowy, masz dostęp do internetu to jesteś śledzony i inwigilowany przez cały czas. Nawet jak masz telewizor z dostępem do internetu możesz być podsłuchiwany i podglądany.
Dokładnie to samo tyczy się telefonów z kamerami, nawet nie wiesz czy w danej chwili nikt nie podgląda Cie przez Twoją własną kamerę więc takie dyrdymały o tym że nie chcesz mieć auto inwigilacji na fejsie są dla mnie śmieszne :-)
Nie chcesz być inwigilowany albo chcesz tą inwigilację ograniczyć to porzuć cywilizację i jej dobrocie i wynieś się na pustkowie gdzie zdasz się tylko na swoje umiejętności i naturę ;-)
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: oko »

PiotrSz pisze:Jeśli masz telefon komórkowy, masz dostęp do internetu to jesteś śledzony i inwigilowany przez cały czas.
To dalece nie jest to samo. Dostęp do informacji na FB jest bez porównania łatwiejszy, wyobraźmy sobie np że ktoś chce okraść mieszkanie forumowicza wybierającego się na zlot droniarzy. Albo szef mówi pracownikowi: nie masz czasu na projekt a na drony to zawsze znajdziesz! Jedno i drugie wymaga sporo kombinowania, wyszukiwania i kojarzenia informacji, a niekiedy w ogóle nie będzie możliwe. A w FB się wszystko dostaje na tacy, bez wysiłku i ze znacznie większym prawdopodobieństwem. Na szczęście popularność tego zaczyna już spadać.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: mkrawcz1 »

Nie przypominam sobie, żeby był jakiś obowiązek korzystania z FB czy też elektronicznego ekshibicjonizmu...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: xq_operator »

mkrawcz1 pisze:Nie przypominam sobie, żeby był jakiś obowiązek korzystania z FB czy też elektronicznego ekshibicjonizmu...
nie ma. nawet na forumie swojej twarzy nie trzeba pokazywać.
buras1
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2014, 21:53
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: buras1 »

Nieźle :) Rzuciłem luźnego offtopa, a tu o prywatności (złudnej i nieistniejącej) w sieci wyszło. Z tym, jak z każdym kontrowersyjnym tematem typu kamery na ulicach, monitoring w środkach transportu, rozpoznawaniem biometrycznym, geolokalizacją usera, badaniem aktywności w sieci... Znajdą się popierający i przeciwnicy. Ja osobiście unikam do minimum (nieocierającego się o paranoję oczywiście) monitorowania mojej działalności. Nie dla tego że mam do ukrycia mroczne sprawki, tylko dla tego, że nie lubię czuć się jak towar, bo tak są postrzegani użytkownicy przez FB, Googla i innych ... Stąd było pytanie czy bez FB się da, bo pomysł naprawdę fajny, żeby wydzielić giełdę, bo może mieć większy zasięg i zgromadzić więcej ofert... Ja póki co, jednak zostanę przy naszym dziale, bo FB specjalnie zakładał nie będę ...
Nauka w toku...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Polska giełda modelarska i FPV na facebooku

Post autor: jacekV »

PiotrSz pisze:
Cobaltus. pisze:Ja nie mam.. jakoś nie kręci mnie autoinwigilacja życia..:)
Jeśli masz telefon komórkowy, masz dostęp do internetu to jesteś śledzony i inwigilowany przez cały czas. Nawet jak masz telewizor z dostępem do internetu możesz być podsłuchiwany i podglądany.
Dokładnie to samo tyczy się telefonów z kamerami, ;-)
Piotrz, może i tak jest, ALE nie robię tego z własnej woli, tak jak w przypadku zakładania sobie konta na TwarzoKsiążce.

Jakoś nigdy nie przekonywał mnie idea pokazywania światu jak zes...rał się mòj pies albo bachor... :mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
ODPOWIEDZ