cc3d problem z upgrade firmware

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

cześć!
mieliście kiedyś problem z "apgrejdem firmware" z poziomu GCS? męcze się z konfiguracją cc3d i za żadne diabły nie chce mi zaskoczyć, wcześniej było cudowanie z portami usb pod win7 ale już jest ok - bootloader 4 wgrany - przy próbie upgrade'u wyskakuje info "something went wrong, press ok to finish, you will have manually upgrade the board"

proszę o wszelkie sugestie, mi już się kończą pomysły, aha rescue w firmware screen również nie bangla (could not enter DFU mode), muszę dodawać że kupiłem zestaw artf z abc.pl? czy możliwe że te cc3d jest chińszczyzną i wymaga innej drogi wgrania firmware?
pozdrawiam - Łukasz ze Szczecina :)
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: DzikuVx »

Drogi Łukaszu ze Szczecina, z tej strony Paweł ze Szczecina.
A czy przypadkiem nie jest tak, że próbujesz wgrać soft który już nie obsługuje CC3D?
To find the latest release for the CC3D, please see Release - 15.02.02
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

miło poznać kolego Pawle!
też tak myślałem ale juz 10 razy sprawdzałem - mam Release 15.02.02 ;/
Awatar użytkownika
DzikuVx
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 21:38
Lokalizacja: Szczecin / Berlin

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: DzikuVx »

bigollo pisze:miło poznać kolego Pawle!
też tak myślałem ale juz 10 razy sprawdzałem - mam Release 15.02.02 ;/
Prawdę mówiąc to też miałem w zeszły weekend problemy z CC3D i wygrywaniem firmware przez Rescue po tym jak chciałem wrócić do OpenPilot po próbie z wersją Cleanflight na bootloaderze OP. Skończyło się na podpięciu pod FTDI, zwarciu zworki i wrzuceniu Cleanflight na stałe. Możliwe, że coś jest nie tak z GCS, bo w okolicach kwietnia rescue działał bez zarzutu.

Aha, CF działa bez problemów, ale tylke wersja "pełna", nie dla bootloadera OP.
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

to lipka, nie mam takowego kabla ;/ zatem szoping onlajn, powiedz mi - dużo jest później kopania sie z wgrywaniem firmware? w filmikach wszystko pieknie ladnie, ale wiemy jak jest.
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

jestem po rozmowie z serwisem sklepu, plytka do odeslania i zobaczą o co chodzi, ostatnio mieli podobną sytuacje. dam cynk co i jak po finale akcji :)
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

sytuacja rozwiązana, win 7 bardzo nie lubi się ze sterownikami openpilota, trzeba ręcznie wszystkie pousuwać, i dopiero wtedy zaskoczy - i nie na kazdym win 7, dziwne. upgrade nowiutki wgrany, teraz tylko skonfigurować drona trzeba, oczywiscie z moim szczęściem znów problemy - silniki nie startują gdy wybieram moment ich zadzialania w wizardzie GCS. sugestie?
uprzedzam pytania - silniki do regulatorów przylutowane - zasilanie regulatorów poprzez konektory goldpin 3.5 mm do bateryjki.
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: MacPiston »

W sensie że nie kręcą? A nie trzeba tam zaznaczyć przypadkiem "Enable motor output" czy coś takiego? Czy ci po po prostu nie zazbraja?
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

Nie kreca. Podejrzewam ze cos partole w momencie sprawdzania esc w wizardzie. Jak zerkne to dam znac co i jak :-)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Siara
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 16:41
Lokalizacja: Katowice

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: Siara »

bigollo pisze:znów problemy - silniki nie startują gdy wybieram moment ich zadzialania w wizardzie GCS. sugestie?

Ostatnio jak ustawiałem esc przez wizarda to też nie startowały. Pomogło ustawienie np o 10 więcej niż próg startowania silnika.
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

No dobra. Z braku czasu sprawdzilem na szybko czy z polaczeniami i czy z reglami jest ok. - podlaczylem odbiornik pod serwo regulatora i zasililem bo, machajac throttlem silniczki sie kreca, wiadomka im bardziej wychylone tym wieksze obroty - ALE - przy polowie wychylenia lewego drążka - obroty nie wzrastaja i mam wrazenie ze brakuje mu mocy, podkreslam - jeszcze nad tym nie przysiadlem - czy to normalne? Czy przy podlaczeniu przez FC i konfiguracji przez gcs wszystko bedzie ok?
Awatar użytkownika
ksn2
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 08:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: ksn2 »

Nie wiem czy to dobry pomysł przylutować silniki do ESC. Zmiana kierunku wiąże się z przelutowywaniem a przy dzwonie może Ci wyrwać przewody z silnika. Miałem taką sytuację, że przy urwanym ramieniu wyrwało przewody, dlatego przydają małe bananki i ostrożne przypinanie przewodów.
Pozdrawiam Krystian ze Szczecina :)
Awatar użytkownika
bigollo
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 09:46

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: bigollo »

ksn2 pisze:Nie wiem czy to dobry pomysł przylutować silniki do ESC. Zmiana kierunku wiąże się z przelutowywaniem a przy dzwonie może Ci wyrwać przewody z silnika. Miałem taką sytuację, że przy urwanym ramieniu wyrwało przewody, dlatego przydają małe bananki i ostrożne przypinanie przewodów.
Pozdrawiam Krystian ze Szczecina :)
Juz przelutowalem, chwila moment i po krzyku ;-) a pierwsza 250 robie na próbę i do nauki ;-) kolega tez smiga 250ką? ;-)


Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ksn2
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 08:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: ksn2 »

bigollo pisze: Czy przy podlaczeniu przez FC i konfiguracji przez gcs wszystko bedzie ok?
Ciężko wyczuć na jakim jesteś etapie konfiguracji. Jak przejdziesz poprawnie całego wizarda to powinno być OK.
Awatar użytkownika
ksn2
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 08:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: cc3d problem z upgrade firmware

Post autor: ksn2 »

Tak też 250-tką własnej konstrukcji na CC3D. Pierwotnie cała była wydrukowana na drukarce 3D. Ale nie byłem zadowolony z wytrzymałości, szczególnie ramion :) Teraz pracuję nad hybrydą, czyli połączeniu wydruku 3D z rurką carbonową.
ODPOWIEDZ