Reanimacja pakietu

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Reanimacja pakietu

Post autor: analogowy »

Witam,

Jeden z moich pakietów LiPo Zippy Flightmax 3s 5000mAh padł ofiarą przyciągania ziemskiego i zamiast ładnie wylądować zaliczył kreta razem z moim quadem.
Spadał zacnie ;) ale nie o tym. Trochę się zdefasonował i ... oderwał się jeden z przewodów balansera oraz co gorsze oderwał się przewód prądowy.
O ile z przylutowaniem przewodu balansera nie było najmniejszych problemów to z tym drugim już nie jest tak prosto.
Otóż z poszczególnych cel wychodzą sobie blaszki prądowe które są aluminiowe. W związku z tym, że aluminium nie da się lutować (przynajmniej ja nie potrafię) to do tychże blaszek w sposób mechaniczny przytwierdzone są cienkie blaszki metalowe które już dają się lutować.
Mój problem polegał na tym, że te dwie blaszki zostały rozerwane.
Postanowiłem zreanimować ten pakiet bo zrobił raptem kilka lotów więc szkoda go wysłać do rzeczy "ważnych".
Przy pomocy dremelka i wiertła 2mm zrobiłem w blaszce alu wystającej z celi dwa otworki. Takie same otworki zrobiłem w oderwanej blaszce metalowej. Skręciłem obie blaszki wkładając je między dwa kawałki płytek z laminatu. Blaszki zostały wcześniej odpowiednio oczyszczone.
Całość skręciłem przy pomocy dwóch wkrętów M1,6.
Efekt widać na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Ostatecznie całość została odpowiednio zaizolowana i czeka na termokurczkę.
No i właśnie ... operacja się udała a pacjent ... na razie bez żadnego problemu przeżył ładowanie prądem 4A.
Wszystkie cele żywe - 4,2V na każdej.
Zobaczymy jak się będzie sprawował w boju. Czy moja proteza wytrzyma odpowiednio duży prąd podczas latania.
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reanimacja pakietu

Post autor: analogowy »

No i lata. Jak na razie żadnych złych objawów nie stwierdzono.
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Reanimacja pakietu

Post autor: yorg68 »

Gratulacje :-D

Niejeden by wywalił pakiet.
A tak kasa została na swoim miejscu no i satysfakcja .

Jerzy
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reanimacja pakietu

Post autor: pablo80 »

Są specjalne topniki do lutowania cyną aluminium, dostępne na Allegro.
Modele-Centrum
Posty: 11
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 10:04

Re: Reanimacja pakietu

Post autor: Modele-Centrum »

Aż dziw bierze ze tutaj laminat zadziałał,kolega miał podobny problem i u niego nie pomogło,ale być moze to kwestia samych otworów, które źle wykonał. W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować ze się udało i teraz wszystko jest w porządku.
ODPOWIEDZ