Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Kyokushin »

Jestem podobnego zdania, kilka świadomych osób ze środowiska modelarskiego, dwóch czy trzech przedstawicieli usług komercyjnych, w porozumieniu z jakimś aeroklubem który by wziął akcję pod swoje skrzydła, mogło by zaproponować sensowne regulacje ustawodawcy.

W ULC jest komórka odpowiedzialna za UAV, jak się nigdzie nie pójdzie, to nic się nie wydarzy, może warto zaangażować się w ten temat zanim sprawy przybiorą niekorzystny obrót.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: cebulator »

Czyli zgłaszasz się na ochotnika?
A o Stowarzyszeniu czytał?
http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=59
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: NeXuS »

Jak miał czytać skoro się Stowarzyszenie ukryło przed resztą forum?
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: suq-madiq »

http://wpolityce.pl/polityka/260201-sze ... yce.pl+-+N
Szefowie służb specjalnych zajmą się dronami. Biernacki:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: fragles »

suq-madiq pisze:http://wpolityce.pl/polityka/260201-sze ... yce.pl+-+N
Szefowie służb specjalnych zajmą się dronami. Biernacki:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Służby nie lubią konkurencji w inwigilowaniu społeczeństwa ;-)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: cebulator »

NeXuS pisze:Jak miał czytać skoro się Stowarzyszenie ukryło przed resztą forum?
Jak się ukryło? Przecież jest cały dział.
Niewidoczny jest chyba tylko dla niezalogowanych.
Fakt, że się przeciąga proces zatwierdzania ale to zdaje się problemy natury biurokratycznej.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: NeXuS »

No to jestem zalogowany i po kliku mam: "Nie masz uprawnień, aby przeglądać to forum."
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Ładziak »

Dostęp jest tylko dla członków ;-)
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: NeXuS »

Dla członków Stowarzyszenia, czy dla założycieli, bo nie widziałem jeszcze informacji, żeby Stowarzyszenie zostało zarejestrowane i można było dołączyć?
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: cebulator »

A widzisz, to faktycznie zmienia postać rzeczy.
Kiedyś były zapisy i trzeba było zdaje się maila wysłać żeby dołączyć (ale tylko jako grupa forum). Nawet kolorek nick'a był niebieski.
Ale po zmianie silnika najwidoczniej coś pozmieniało się.
Apel do administracji, żeby info o Stowarzyszeniu dać w widocznym miejscu.
Swoją drogą przydało by się, żeby to ruszyło bo pora najwyższa. Szkoda tylko, że z buchalterią ciężko się walczy.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: breweryhills »

Kyokushin pisze:Jestem podobnego zdania, kilka świadomych osób ze środowiska modelarskiego, dwóch czy trzech przedstawicieli usług komercyjnych, w porozumieniu z jakimś aeroklubem który by wziął akcję pod swoje skrzydła, mogło by zaproponować sensowne regulacje ustawodawcy.
Ależ stosowne regulacje już od dość dawna są procedowane - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/262363 - w dodatku aktualne brzmienie projektu po uzgodnieniach w mojej opinii jest bardzo rozsądne. Zarówno dla hobbystów jak i profesjonalistów. Rzekłbym, że "dobre jest, nie trza psuć". Rzecz jednak w tym, że problem nie leży w przepisach, lecz w ich nieegzekwowaniu/nieprzestrzeganiu.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: aligator »

Proszę bardzo: Jedna z większych gazet w poznaniu Głos Wielkopolski
Drony: Chwila rozrywki, jeden błąd i można trafić do więzienia
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... ,t,sa.html
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Kyokushin »

Z jednej strony to dobrze że wszystkie media trąbią na lewo i prawo o uav ale lepiej by było jakby kontekst nie miał tak negatywnego zabarwienia.
Dzięki temu że o tym to trąbi, to każdy właściciel białego widma dwa razy się zastanowi, a przynajmniej 'dowie się' że to nie tak że bierze i leci.

Tyle że te artykuły napuszczają jak zwykle ludzi na ludzi, dziel i rządź, jedni chcą po prostu polatać a cała reszte się na nich napuszcza.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: Verid »

Kyokushin pisze:Tyle że te artykuły napuszczają jak zwykle ludzi na ludzi, dziel i rządź, jedni chcą po prostu polatać a cała reszte się na nich napuszcza.
Bo strach się dobrze sprzedaje i stąd pewnie taki a nie inny ton niektórych artykułów ale doświadczenie pokazuje że ludzie swoje mózgi mają i pomału zaczynają ich używać także w temacie "droniarstwa" - jako przykład przytoczę DronFestival na którym wystawiałem się jako hobbysta. Spodziewałem się w kółko tych samych pytań "jak daleko, jak wysoko, za ile i czy można sąsiadkę" a tu miłe zaskoczenie. Owszem, trafiło się kilku z w/w pytaniami ale byli (w moim odczuciu) w mniejszości. Za to całkiem sporo było pytań spoza "kanonu". W ile osób naraz można latać, jak działa traker do anteny, dlaczego latamy na koniczynkach a nie bacikach (pytanie w temacie 250tek), jak to jest z podziałem przestrzeni powietrznej - świadomość w narodzie rośnie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Poniedziałkowy incydent czy ustawka?

Post autor: suq-madiq »

jako przykład przytoczę DronFestival

Wybacz ale goście tego festiwalu to nie są typowe Grażyny, które od kilku dni omawiają temat zabójczych dronów na ławce pod blokiem, po czym wpłacą część renty na wiadome radio i obiecają sobie zwalczanie tych śmiercionośnych urządzeń.

Nie wiem czy do wszystkich to dociera ale komuna w narodzie silna, podobnie się ma sprawa z bronią czarnoprochową, którą lepiej ukrywać przed sąsiadami - bo może skończyć w laboratorium CLK na rok lub dłużej bez żadnej przyczyny.

To, że 1% rozumie rc lub strzelectwo nie oznacza, że pozostałe 99% nie są pożytecznymi idiotami na usługach rządu. Czas antenowy kosztuje.
ODPOWIEDZ