prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

spaced
Posty: 32
Rejestracja: sobota 04 kwie 2015, 21:25

prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: spaced »

czesc

wczoraj syma przeszla inicjacje na otwartym powietrzu i odrazu okazalo sie ze zasieg jaki jest out of the box to dl amnie za maly.
wiec dzis po malych zakupach dolozylem antene wifi tplinka.

Obrazek
Obrazek

wieczorem test zasiegu.
oby byl wiekszy:)

pozdr
spaced
Tomek25
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 27 kwie 2015, 17:35
Lokalizacja: Białystok

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: Tomek25 »

Cześć, mam pytanie mógł byś jakoś opisać jak zamontowałeś tą antenę? Chodzi mi o to czy te podłączenie tam w środku jest czy trzeba je dorobić? (trochę znam się na elektronice) I oczywiście jak poszedł test?
Syma X5C-1
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: Dezet »

Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
qmq
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: qmq »

No i jak z tym zasięgiem? Akurat mam taką antenkę :)
Pozdrawiam,
QmQ
Phoboss
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: Phoboss »

Pamietaj, ze 5dbi to juz kierunkowa antena, musisz ja dobrze ustawic zeby miec dobry zasieg (obwarzanek jest duzo bardziej splaszczony, zera sa wieksze).
Polecam zrobienie wlasnego dipola.
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: pablo80 »

Phoboss nie wprowadzaj ludzi w błąd. Antena typu "bacik" zawsze będzie anteną dookólną a nie kierunkową. To, że ma inną charakterystykę promieniowania niż np antena dookólna o zysku 2dBi to inna sprawa.
androot
Posty: 96
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:06
Lokalizacja: Kraków

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: androot »

Rozwaliły mnie na filmiku te długie przewody koncentryka przylutowane do płytki. Przecież to jest 2,4GHz. Każdy milimetr ma znaczenie. To co zyskał ten gość na antenie, straci na odbiciach przez kiepskie dopasowanie.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: xq_operator »

autor się nie odzywa, więc chyba porażka.
testowałem zasięg dwóch APków właśnie tplinka z takimi 'antenami' (2x5dBi zusku) vs zasięg routerów (8level WRP-300) w formie wtyczki do gniazdka z antenami wbudowanymi w beznadziejnym położeniu i było to tyle samo warte tj. zasięgi użytkowe wifi były identyczne.
strata czasu IMHO
androot
Posty: 96
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:06
Lokalizacja: Kraków

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: androot »

Modyfikacja ma sens pod warunkiem zrobienia tego porządnie i posiadania anteny o realnym zysku ~kilka dB (np. kolinearna).
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: Dezet »

Androot- czy na pewno przewód od płytki do gniazda inaczej się zachowuje przy 2,4GHz niż na innych częstotliwościach? Sugerujesz, że on też działa jak antena, a co za tym idzie zmienia się dopasowanie? Też mnie to nurtowało i gdzieś znalazłem info, że tak nie jest. Ten filmik powyżej jest mojego autorstwa i zasięg po modyfikacji zwiększył się do ok.100m. Podobny zabieg z wydłużeniem anteny w modelu nie przyniósł efektu, wręcz się pogorszył. Czy babranie się z produkcją super antenki -do prawdę mówiąc- zabawki ma sens?
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
androot
Posty: 96
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:06
Lokalizacja: Kraków

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: androot »

Niestety, przy w.cz takie rzeczy mają znaczenie. 2,4GHz to już naprawdę duża częstotliwość. Jak już coś robić to robić to dobrze. Jak będę w domu, to podeślę zdjęcie jak się taki koncentryk lutuje.

Zgodnie z obietnicą: Obrazek
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: Dezet »

Nic szczególnego nie pokazałeś, tym bardziej, że nie wszędzie tak można polutować. Uważam, że nie robi takie połączenie różnicy- bardziej istotna jest dobrze dobrana długość anteny niż lutowanie do płytki- poziomo lub pionowo.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
androot
Posty: 96
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:06
Lokalizacja: Kraków

Re: prosty mod -> wifi tplink antena 5dbi

Post autor: androot »

Nie chodzi czy poziomo czy pionowo, tylko jak dużo żyły "gorącej" jest pozbawionej ekranu. Każdy robi jak uważa. Potem nie wie skąd się biorą problemy, zakłócenia itp.
ODPOWIEDZ