Komputer dla gracza - help mi :-)

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Rurek »

Tym razem ja poproszę o pomoc fachowców co są na bieżąco z wypasionymi pecetami ...
Mam rodzinną zrzutkę na komputer dla komunisty, no i zostałem obarczony złożeniem zestawu :-)
Założenia
1) budżet 3kzł
2) do grania
3) bez monitora na razie
4) pamięć 8GB
5) zasilacz który to pociągnie
6) procek Intela
7) grafa na wypasie
8) nieskomplikowana (ale solidna) płyta główna
9) dysk 1TB
...dziękuję z góry za podpowiedzi.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Sonix »

Tak na szybko przykładowa konfiguracja:

http://screenshooter.net/100621937/jcoaadu

Można pokombinować i kosztem procesora (zejście do i3) kupić lepszą grafikę do 1000zł ale nie wiem czy warto.
Do tego jeszcze nie zapomnij o obudowie :)

Sprzętu jest tyle że można poskładać kilkanaście różnych konfiguracji w tej kwocie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Rurek »

Ma być bezkrompromisowo najlepszy benchmark systemu pod wiedźmina 3 :-)
Oczywiście o drobiazgach typu obudowa, napęd DVD, klawiatura, myszka nie pisałem bo to drobne pieniądze w sumie rzędu 3 stów.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Tummi »

Sprawdz http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... arzec_2015 i koniecznie wez dysk SSD - moze byc nieduzy (128GB na system i 1 gre wystarczy). Bylem przez dlugi czas przeciwnikiem SSD, ale roznica w komforcie pracy jest kolosalna. Teraz mam SSD we wszystkich kompach. Tylko pamietaj, ze odzysk danych z SSD to utopia i nie bedzie zadnych objawow (cykanie, glosniejsza praca) przed awaria (teoretycznie dysk powinien przejsc w tryb read-only, ale to teoria :D).

T.
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Sonix »

Co do SSD to zgodzę się z kolegą Tummi, ale jak już kupować SSD to 256GB i przynajmniej Crucial BX100 lub MX100. 128GB to ok 300zł, 256GB to 400zł które trzeba urwać na innych podzespołach. Na tańsze wynalazki SSD szkoda kasy.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Rybskee »

Jak ma być do gier to niekładłbym grafiki za 500zł, tylko stawiał właśnie na nią nacisk. Wiesiek 3, battlefield 4 czy niedługo gtaV będzie wymagać konkretnej rakiety. Bez Radeona R9/ (budżetowo) czy gtx770 bym się nie pchał.
szopen
Posty: 11
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: szopen »

Z doświadczenia powiem ,że nie ma co się rozmyślać tylko sprawdzić gotowce na allegro. Dużo z nich ma marże niższą niż rabaty hurtowe i zwyczajnie nie da się złożyć swojego taniej z podobną konfiguracją
Trochę nad budżet ale 970-tka to duży skok wydajnościowy
http://allegro.pl/komputer-core-i5-4590 ... 71721.html
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: michgre »

Niech cię ręka Boga chroni przed zestawami z Allegro.

Ich cena bierze się z nędznych podzespołów. Najczęściej podłego zasilacza albo no name grafiki.

Zestaw najlepiej wybrać z jednego z fachowych forów : nphttp://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_ ... arzec_2015
volvox
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 08:09
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: volvox »

Przyłączę się do głosu że koniecznie SSD na system. Ostatnio przechodziłem upgrade swojego komputera. Wymieniłem wszystko w 6 letnim komputerze na graty nowe, została tylko obudowa i HDD. Po zmianie komfort pracy skoczył o (powiedzmy) 300%, ale po dodaniu SSD na system i jedną grę - to już zupełnie inna bajka. Spokojnie kolejne 200-300% wydajności. Szczególnie widoczne jest to w czasie startu systemu.

W mojej opinii 3k PLN to bardzo dużo jak na komputer stacjonarny i za tą kwotę da się złożyć komputer na wiele lat.
Ja jako element wokół którego budowałbym komputer brałbym kartę graficzną, i na niej nie oszczędzał. np.: GTX 770, GTX960, R9 280/285.
Co do pamięci 8Gb - jest to na pewno, zdecydowanie za mało. 16Gb minimum. Do gier i zwykłych programów 8 Gb pewnie wystarczy, ale przy obróbce wideo to 8 Gb to jest zdecydowanie za mało. A komfort pracyznacząco wzrasta kiedy cały swój obrabiany materiał można "zrzucić" do RAMu.
Tani, bardzo dobry dysk 1Tb według wielu testów to WD Green 1Tb (WD10EZRX) - niby dysk typowo "archiwalny" ale wydajność ma bardzo dobrą choć, po zaparkowaniu głowicy trochę trzeba poczekać aż znowu "ruszy".
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Rurek »

volvox pisze:Co do pamięci 8Gb - jest to na pewno, zdecydowanie za mało. 16Gb minimum. Do gier i zwykłych programów 8 Gb pewnie wystarczy, ale przy obróbce wideo to 8 Gb to jest zdecydowanie za mało. A komfort pracyznacząco wzrasta kiedy cały swój obrabiany materiał można "zrzucić" do RAMu.
Napisałem wytyczne w pierwszym poście - nie ma tam ani słowa o obróbce wideo. Wiem kto będzie tego komputera używał i do czego, na pewno nie do obróbki wideo.

Co do wpisów o dysku SSD - rzeczywiście o tym nie myślałem ale wobec mnogości pochwał trzeba będzie wziąć pod uwagę.

I teraz do rozwiązania dylemat Nvida vs Radek hmmmm czy są obiektywne obecnie argumenty przeważające o wyższości jednego nad drugim czy to już tylko kwestia "hłytów marketinkowych" i dobrania odpowiedniego modelu do zasobności portfela?
Czy trzeba się pchać w najwyższe modele które i tak za dwa lata będą warte 20% obecnej ceny? Czy może jest model "ciut" mniej topowy na którym Wiedźmin i inne współczesne gry też pójdą bez problemu? I nie interesuje mnie 300fps'ów bo i tak żaden współczesny konsumenckji monitor nie wyświetli więcej jak 100 :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Karol93 »

Nie przesadzajcie Koledzy :).
- WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)
- SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W
- Kingston DDR3 8GB 1600MHz CL9 HyperX 10th Anniversary
- MSI GeForce GTX 650 Ti BOOST OC TwinFrozr 2GB DDR5 PCI-E BOX
- Intel Core i5-4670K 3.4GHz BOX
- MSI Z87-G43

Mam własnie taki zestaw i jeśli chodzi o gry - NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU. Wszystko śmiga, nawet na ustawionych najwyższych detalach.
Jeśli weźmiesz to samo, tylko po prostu z aktualnych komponentów w podobnej cenie, to bez problemu komunista się nie zawiedzie :).

Jedyne wąskie gardło to później dysk twardy, ale nie sądze, żeby 7-latek używał Adobe premiere, czy Inventora, czyli póki co wystarczy. Wolałbym mu kupić duży monitor za zaoszczędzone pieniądze na flakach do kompa ;).

Co do obudowy, zasilacza, myszek, klawiatur itd - żeby się nie przeliczyć :). Przyzwoita myszka + klawiatura to 100zł, zasilacz 200, obudowa też ze 150 :).

Dell 21.5" LED P2214H - monitor który ostatnio kupiliśmy w domu - ŚWIETNA SPRAWA.
Pozdrawiam Karol
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: michgre »

Rurek pisze:
volvox pisze:Co do pamięci 8Gb - jest to na pewno, zdecydowanie za mało. 16Gb minimum. Do gier i zwykłych programów 8 Gb pewnie wystarczy, ale przy obróbce wideo to 8 Gb to jest zdecydowanie za mało. A komfort pracyznacząco wzrasta kiedy cały swój obrabiany materiał można "zrzucić" do RAMu.
Napisałem wytyczne w pierwszym poście - nie ma tam ani słowa o obróbce wideo. Wiem kto będzie tego komputera używał i do czego, na pewno nie do obróbki wideo.

Co do wpisów o dysku SSD - rzeczywiście o tym nie myślałem ale wobec mnogości pochwał trzeba będzie wziąć pod uwagę.

I teraz do rozwiązania dylemat Nvida vs Radek hmmmm czy są obiektywne obecnie argumenty przeważające o wyższości jednego nad drugim czy to już tylko kwestia "hłytów marketinkowych" i dobrania odpowiedniego modelu do zasobności portfela?
Czy trzeba się pchać w najwyższe modele które i tak za dwa lata będą warte 20% obecnej ceny? Czy może jest model "ciut" mniej topowy na którym Wiedźmin i inne współczesne gry też pójdą bez problemu? I nie interesuje mnie 300fps'ów bo i tak żaden współczesny konsumenckji monitor nie wyświetli więcej jak 100 :-)
Masz wszystko rozpisane z cenami w linku który Ci wkleiłem.
Dla leniucha gotowy koszyk:
http://www.morele.net/inventory/info/kh2bZx/

Jak chcesz koniecznie zmieścic sie z peryferiami (mysz, klawaitura, obudowa) to ten: (bez SSD):
http://www.morele.net/inventory/info/t35Jpv/

Dziś/jutro będą aktualizowane zestawy na kwiecień.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Rybskee »

Ogolnie z tego co widze to nVidia jest "bardziej wspierana" przez gry. 8 gb ram do gier w zupelnosci wystarczy. Sam mam w lapsie 16gb i tylko przy renderowaniu to wykorzstuje, ba, predzej sie procek zatka.
Ja bym doplacil nawet ta stowke, dwie i dal karte wypas anizeli polsrodek. Jak sie przesiadlem z nVidii do teoretycznie podobnego radka (lapki gtx660M vs 8850M) to spadek byl dosc duzy... sterowniki w radkach mnie nie przekonuja.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: TorFPV »

Jak pod gry to tylko i wyłącznie Nividia, ma ona Physx co daje lepsze odczucia. Nividia lepiej wspiera gry.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komputer dla gracza - help mi :-)

Post autor: Special »

Szukaj elementów które są podatne na OC , później będziesz mógł coś z tym zrobić.
ODPOWIEDZ