Orange LRS 433mhz 1W słaby zasięg 200m .

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Orange LRS 433mhz 1W słaby zasięg 200m .

Post autor: grzesiek717 »

Witam.
Mam problem z moim transmiterem orange LRS 433mhz 1W. Odleciałem zaledwie 200m i już zgubił zasięg:C co jest nie tak? Latam na oryginalnych antenkach.
Ostatnio zmieniony sobota 28 mar 2015, 18:55 przez grzesiek717, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: mounter »

pokaż instalację w modelu, pamiętaj że jeśli kiedykolwiek nadajnik pracował bez anteny,
mogłeś spalić końcówkę mocy, sprawdź też połączenia wszystkich anten

problem masz od początku?
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: mzyla »

A kolega ma inny odbiornik do porównania?
kupic drugi rx, zobaczyć czy wymiana rx pomaga albo też zastosować rx jako tx.
Bedzie dalej problem, to wtedy się brać za rozbieranie 1W tx.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: zeman0 »

Najlepiej wywal to do kosza i kup coś sensownego i sprawdzonego a unikniesz dodatkowych kosztów..
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: oko »

Jak spadał parametr RSSI? Stopniowo czy gwałtownie? Jaka wersja oprogramowania? Czy było sprawdzane z innymi odbiornikami? Czy nie zakłóca link wideo? Anteny dokręcone?

Rytualne już ataki na Orange LRS to chyba przejaw zazdrości że ten świetny system uzyskał taką popularność, początkowo nie rozumiałem tego zjawiska ale zaczynam rozumieć :)
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: zeman0 »

Rytualne już ataki na Orange LRS to chyba przejaw zazdrości że ten świetny system uzyskał taką popularność, początkowo nie rozumiałem tego zjawiska ale zaczynam rozumieć :)

Widziałem na własne oczy jak po kilkuset metrach na tym linku spadały samoloty z powodu braku zasięgu...
Jak znam życie to jeszcze się wypowiedzą w tym wątku "szczęśliwi - byli już włąściciele" tego linku... O lotach w tandemie lub grupie lepiej zapomnieć. A z tą zazdrością to chyba przesadziłeś... :-P
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: skazi »

Zmień anteny ze stockowych, na jakieś normalne i nie lataj na fabrycznym sofcie tylko wgraj openlrsng.
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: oko »

To ciekawe, bo w innym wątku przytaczałem opinie ze strony HK i rcgroups, gdzie ogromna większość opinii była bardzo pozytywna. Część radiowa jest ta sama co w większości innych linków, świetny soft i to open-source... przyczyna kłopotów może być niezależna od linku (zakłócenia, uszkodzenie po włączeniu bez anteny itd). Ja latam tylko na orangelrsng, eleresa kupiłem ale jakoś się nie mogę zebrać za jego skonfigurowanie, tym bardziej że wymaga to odpalenia windows a orange w zupełności mi wystarcza, zwłaszcza od kiedy udało mi się uruchomić na nim telemetrię do DroidPlannera. I tak najważniejsze w każdym linku jest skonfigurowanie i przetestowanie trybu failsafe. Może warto wstrzymać się z krytyką do czasu upewnienia się, że za problemy odpowiada wykonanie Orange, zwłaszcza te sławne luty :)

Wydawało mi się dotąd że najfajniejszą sprawą której nie ma Orange a ma eleres jest szukanie modelu, ale teraz wiem że to nie jest aż tak przydatne bo większość katastrof wiąże się z rozłączeniem zasilania. Najlepiej mieć na telemetrii podgląd pozycji GPS. Bardzo przyjemną sprawą w eleresie jest przełączanie mocy, ale tu z kolei są dwa nadajniki, zdarzało mi się nawet zmieniać w locie 100 mW na 1W, choć na zasadzie sztuki dla sztuki.
Awatar użytkownika
Radek.J
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: Radek.J »

Miałem, przerabiałem temat, wnioski:
- Udało się polecieć ok. 700m, ale jednocześnie tracąc zasięg w odległości 10m, jest dziwny problem z odbiciami sygnału(np. po przekątnej mieszkania ustawiam RX,TX i jak w środku stanę, podniosę rękę to zaczyna pikać, jak opuszczę przestaje).
- Filtracja zasilania w TX,RX jest za słaba i połączenie pinowe w TX
- Coś nie łączył fabryczny przewód anteny w TX
- Przelutowałem moduły z 433Mhz na 868Mhz, tylko zniknął problem z odbiciami sygnału.
- W OpenLRSng hopping częstotliwości jest tylko w teorii, przeskok kanału jest tylko po odebraniu danych.

Jednym słowem bym sobie odpuścił tego Orange'a.

eLeRes'a nie miałem, ale domyślam się, że wszystko jest lepiej zlutowane i hopping działa.
Sam dla siebie zbudowałem mod'a do 9XR w oparciu o rfm95W(LORA 868Mhz) i jestem pełen podziwu jak to sobie radzi z przeszkodami terenowymi.
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: grzesiek717 »

Antenki są oryginalne. Nie włączałem tego bez antenek! Jak chcecie w tym zmieniać moc?? Patrzyłem co jest w środku kiepskie luty łączące płytę modułu ze transmitującą. NA szczęście naza sama wróciła i nic się nie stało bo po chwili przejąłem kontrole nad modelem... Nie mam fpv by sprawdzić rssi
https://www.youtube.com/watch?v=3nUQwMSJd10
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: grzesiek717 »

Radek.J pisze:Jednym słowem bym sobie odpuścił tego Orange'a.
Jak już kopiłem to jak...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz 1W słaby zasięg 200m .

Post autor: oko »

Popraw zatem luty, i przede wszystkim wgraj soft orangelrsng.
Awatar użytkownika
Radek.J
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz słaby zasięg.

Post autor: Radek.J »

grzesiek717 pisze:
Radek.J pisze:Jednym słowem bym sobie odpuścił tego Orange'a.
Jak już kopiłem to jak...
To sprzedać, albo szukać przyczyny, tj. wymiana anten, sprawdzenie połączeń, zmiana softu i konfiguracja, ale to jak ma się dużo czasu.
grzesiek717
Posty: 246
Rejestracja: piątek 12 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Dupne

Re: Orange LRS 433mhz 1W słaby zasięg 200m .

Post autor: grzesiek717 »

Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange LRS 433mhz 1W słaby zasięg 200m .

Post autor: oko »

Zacznij od sprawdzenia na ziemi, czy zjawisko jest powtarzalne. Oddalaj nadajnik od odbiornika i sprawdzaj, czy link działa. Możesz kogoś poprosić, by patrzył czy serwa się ruszają, a sam będziesz widzieć czy świeci dioda utraty zasięgu. Koniecznie wgraj soft openlrsng, o ile tego nie zrobiłeś. Rytualnych narzekań na link nie słuchaj, to coś jak PiS vs PO albo Toruń kontra Bydgoszcz - stały element krajobrazu :)
ODPOWIEDZ