Pomoc w wyborze aparatu :)

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Tomekgdy0701 »

Witam Serdecznie. Mam problem, chciałbym kupić jakiś fajny aparat żeby go podczepić to coptera i rekreacyjnie pokręcić jakieś filmy. Budżet przeznaczony to 1600zl. Mam wybrane pare modeli ale niewiem czy dobrze celuje. Możecie mi doradzić który będzie najlepszy do kręcenia filmów i do robienia zdjeć na urodzinach :))
1. Sony a5000
2. Sony hx60
3. Sony rx100
3. Sony wx350

Czy warto wydawać 1600 na a5000?? Czy lepiej kupić tańszego np hx60 . Od tygodnia wałkuje ten temat i dalej niewiem jaki wybrać. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
jedrekxxd
Posty: 223
Rejestracja: środa 27 paź 2010, 19:47
Lokalizacja: Niszczewice

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: jedrekxxd »

A może Olympus e-pl5 za tą kwotę masz ciekawy i dobry sprzęt z dwoma szklami.
Mr. Drone
Posty: 50
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodków

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Mr. Drone »

A nie chcesz NEXa? Wg mnie bardzo dobra jakość za przystępne pieniądze, noi oczywiście waga całkiem spoko.
Tarot 680FY, DJI NAZA, DJI 30a, T-motor 2814, Futaba T8FG
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Tomekgdy0701 »

W zasadzie a5000 to odnowiona wersja nexa, chciałbym kupić nowy aparat + ubezpieczenie bo rożnie bywa w powietrzu ;)) a z nowym nexem może być problem :)
Mr. Drone
Posty: 50
Rejestracja: środa 15 paź 2014, 08:03
Lokalizacja: Grodków

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Mr. Drone »

Mam NEXa 3F i bardzo sobie chwalę. Fakt możesz już nie dostać nówki;) W sumie analizując parametry tego a5000 to też jest całkiem spoko:)
Tarot 680FY, DJI NAZA, DJI 30a, T-motor 2814, Futaba T8FG
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Eski »

Tomekgdy0701 pisze:W zasadzie a5000 to odnowiona wersja nexa, chciałbym kupić nowy aparat + ubezpieczenie bo rożnie bywa w powietrzu ;)) a z nowym nexem może być problem :)

Ja osobiście jeśli miał bym podczepić coś fajnego pod koptera to raczej była by to gopro 4.
All The Best
Eski
Tomekgdy0701
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 13 kwie 2014, 22:30
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Tomekgdy0701 »

Eski pisze:
Tomekgdy0701 pisze:W zasadzie a5000 to odnowiona wersja nexa, chciałbym kupić nowy aparat + ubezpieczenie bo rożnie bywa w powietrzu ;)) a z nowym nexem może być problem :)

Ja osobiście jeśli miał bym podczepić coś fajnego pod koptera to raczej była by to gopro 4.

Dzięki wszystkim za pomoc :) wybór padł na sony a5000 , kupiony nowy z ubezpieczeniem :)) ( mam nadzieje ze sie nie przyda ))

eski , wiem ze gopro 4 nagrywa dobrze, miałem gopro 3 black ale niestety uzywałem tego tylko w copterze nie znalazłem żadnego innego zastosowania :) , wiec sprzedałem dołożyłem troszkę i kupiłem aparat który będe mógł wykorzystać praktycznie wszędzie :))
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Eski »

Tomekgdy0701 pisze:
Eski pisze:
Tomekgdy0701 pisze:W zasadzie a5000 to odnowiona wersja nexa, chciałbym kupić nowy aparat + ubezpieczenie bo rożnie bywa w powietrzu ;)) a z nowym nexem może być problem :)

Ja osobiście jeśli miał bym podczepić coś fajnego pod koptera to raczej była by to gopro 4.

Dzięki wszystkim za pomoc :) wybór padł na sony a5000 , kupiony nowy z ubezpieczeniem :)) ( mam nadzieje ze sie nie przyda ))

eski , wiem ze gopro 4 nagrywa dobrze, miałem gopro 3 black ale niestety uzywałem tego tylko w copterze nie znalazłem żadnego innego zastosowania :) , wiec sprzedałem dołożyłem troszkę i kupiłem aparat który będe mógł wykorzystać praktycznie wszędzie :))

Więc kup nexa 5n takiego jak mam , genialne zdjęcia robi i filmiki :) Nie jedna lustrzanka sie chowa :)
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Adrián »

Eski pisze:genialne zdjęcia robi i filmiki :) Nie jedna lustrzanka sie chowa :)
Z tym bym nie przesadzał..
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Eski »

Adrián pisze:
Eski pisze:genialne zdjęcia robi i filmiki :) Nie jedna lustrzanka sie chowa :)
Z tym bym nie przesadzał..

a jaki aparat posiadasz ? i dlaczego uważasz , że przesadzam ?

Uważam , że aparat robi świetne zdjęcia. Wiadomo , że doświadczony fotograf z dobrym szkłem potrafi zrobić piękne zdjęcia. Natomiast teraz lustrzanki są ogólnie dostępne i wszystkim się wydaje , że jak ma lustrzanke to jest świetnym fotografem , mimo iż większość tych ludzi nie potrafi wykożystać 10% jej możliwości .

Nexa 5n którego posiadam , uruchamiam , pstryk i mam czyste piękne ostre zdjęcie. czego więcej potrzeba ? Tym bardziej do koptera , żeby zrobił ładne zdjęcie lub nagrał film.
All The Best
Eski
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: IvanM »

Eski pisze:Nexa 5n którego posiadam , uruchamiam , pstryk i mam czyste piękne ostre zdjęcie. czego więcej potrzeba ? Tym bardziej do koptera , żeby zrobił ładne zdjęcie lub nagrał film.
NEX5 co prawda nie jest złym sprzętem i idzie z niego wycisnąć dużo - ale świat jest w międzyczasie trochę dalej. Przede wszystkim w kwestii filmowania. W nowszych generacjach Sony udało się w znacznym stopniu zredukować moire i aliasing a pojawiają się modele z pełnym odczytem matrycy w czasie rzeczywistym - zupełnie wolne są są od tych wad, które są szczególnie dokuczliwe w wypadku filmowania z koptera. Dochodzi do tego kodek XAVCS z 50megabitowym zapisem. Na przykład A5100 to zupełnie inny poziom jakości filmu jak generacja NEX5,6,7...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Adrián »

Eski pisze:wszystkim się wydaje , że jak ma lustrzanke to jest świetnym fotografem , mimo iż większość tych ludzi nie potrafi wykożystać 10% jej możliwości .

Nexa 5n którego posiadam , uruchamiam , pstryk i mam czyste piękne ostre zdjęcie. czego więcej potrzeba ?
To bez znaczenia co posiadam.
Używałem większość aparatów i puszek dostępnych na rynku. To, że nie potrafisz wykorzystać lustrzanki, to nie pisz bzdur, że nex jest lepszy niż lustrzanka. Bo to brzmi jak bełkot marketingowca.. Tak samo jak cały system m4/3..
Jak widać, Tobie wystarczy małpa, ale nie oceniaj innych swoją miarą.
Mogłeś napisać, że dla Ciebie i Twoich celów, to jest idealny aparat.
Wówczas bym się nie "czepiał".
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: IvanM »

Oj oj.... też przesadzasz. Dajesz się zmylić malutkim korpusem, ale NEX5 nie jest idiotensicher kompaktem. To bezlusterkowiec. Technologicznie i jakościowo to to samo co lustrzanki z matryca APS-C - tyle że bez lustra a tym bez optycznego wizjera. Dzięki systemu E-mount można poprzez adapter stosować praktycznie jakikolwiek obiektyw do lustrzanki dedykowany do tak dużej lub większej matrycy.
Rozpatrywanie czy NEX jest lepszy lub gorszy jak lustrzanka - nie jest więc rozpatrywaniem różnic jakości systemów. To ta sama liga. Na pewno znalazło by się parę lustrzanek z ery młodości NEXa, nad którymi pokazał by jakościowo sporą wyższość.
Dzięki postępu w dziedzinie wizjerów elektronicznych odchodzą lustrzanki po woli do łamusa i powoli nawet zawodowi fotograficy przekonują się do bezlusterkowców.
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: Eski »

Adrián pisze:
Eski pisze:wszystkim się wydaje , że jak ma lustrzanke to jest świetnym fotografem , mimo iż większość tych ludzi nie potrafi wykożystać 10% jej możliwości .

Nexa 5n którego posiadam , uruchamiam , pstryk i mam czyste piękne ostre zdjęcie. czego więcej potrzeba ?
To bez znaczenia co posiadam.
Używałem większość aparatów i puszek dostępnych na rynku. To, że nie potrafisz wykorzystać lustrzanki, to nie pisz bzdur, że nex jest lepszy niż lustrzanka. Bo to brzmi jak bełkot marketingowca.. Tak samo jak cały system m4/3..
Jak widać, Tobie wystarczy małpa, ale nie oceniaj innych swoją miarą.
Mogłeś napisać, że dla Ciebie i Twoich celów, to jest idealny aparat.
Wówczas bym się nie "czepiał".


Widzisz pierw powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem , że Sony Nex 5N jest lepszy od lustrzanki.

Po drugie co znaczy używałeś wiekszości ? byłeś w sklepie i oglądałeś na wystawie ?
Po trzecie , kto napisał że nie potrafie ? wyczytałeś to z mojego Niku na forum ?

po czwarte nie spinaj się tak , to luźna rozmowa .




IvanM- dziękuję , że tak ładnie to opisałeś....
Ostatnio zmieniony sobota 04 kwie 2015, 22:30 przez Eski, łącznie zmieniany 1 raz.
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
syyzyy
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 06 maja 2014, 08:31
Lokalizacja: Modena

Re: Pomoc w wyborze aparatu :)

Post autor: syyzyy »

Witam,

dołączając do tematu - czy ktoś używa/może coś powiedzieć o:

- LUMIX TZ71
- Olympus PEN E-PL6,
- Nikon S9700,
- Nikon COOLPIX P610,

w zastosowaniu do aerial photo/video ?

Mam trochę mil do wykorzystania w Mile and More LH i do wyboru są właśnie te aparaty..
ODPOWIEDZ