problem z GoPro studio

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ciastek128
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 22:45

problem z GoPro studio

Post autor: ciastek128 »

Witam,
dopiero zaczynam przygodę z kamerkami Gopro. Aktualnie jestem w posiadaniu kamery Gopro Hero 4 silver. Nagrywanie filmików póki co idzie mi w miarę dobrze. Jednak mam problem z przetwarzaniem tych filmów w programie Gopro studio.
Znalazłem stronę, na której jest wytłumaczone po kolei jak obsługiwać ten program. Importuje wybrany film z folderu do programu. wybieram odpowiednie sceny, które wklejam do Conversion list następnie wciskam Convert all i czekam aż wybrane fragmenty zostaną przetworzone. Następnie wciskam przycisk Proceed to step 2 i przechodzę do drugiej zakładki-Edit. Na stronie pokazane jest, że po lewej stronie na liście powinny pokazać się fragmenty filmików, które wcześniej przetwarzałem. Jednak u mnie pokazują się jedynie ścieżki dźwiękowe z tych nagrań. Nie wiem czy robię coś źle? Czy może trzeba zaznaczyć jakąś opcję, żeby przetworzyło dźwięk i obraz razem?
Jeśli ktoś wie gdzie robię błąd i byłby w stanie wytłumaczyć mi co i jak, to byłbym mega wdzięczny.

Pozdrawiam
ciastek128


dołączam stronę, na której znalazłem instrukcję jak obsługiwać program Gopro studio:
http://artykuly.softonic.pl/moje-pierws ... pro-studio
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: problem z GoPro studio

Post autor: Verid »

Nie znalazłem w twoim opisie niczego niewłaściwego więc tak - powinieneś widzieć w drugim kroku swoje przetworzone fragmenty.
Nie wspomniałeś więc zapytam - a QuickTime zainstalowany? Kodeki do GoPro też?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
ciastek128
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 22:45

Re: problem z GoPro studio

Post autor: ciastek128 »

QuickTime zainstalowany a co do kodeków to nawet nie wiem. Raczej nic takiego nie instalowałem. Nawet nie wiem do czego to i gdzie tego szukać.
Awatar użytkownika
niebochod
Posty: 19
Rejestracja: sobota 17 maja 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z GoPro studio

Post autor: niebochod »

Jaki masz system na kompie i której wersji gopro studio używasz?
Ja z 2.54 (najnowsza) miałem wczoraj jaja na Windows Vista. Na 2.0 jest OK.
volvox
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 18 lis 2014, 08:09
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: problem z GoPro studio

Post autor: volvox »

Z kolei u mnie, na windowsie 8.0 na tablecie (asus transformer) GoPro Studio instaluje się i działa (ekstremalnie powoli ze względu na specyfikację tabletu) natomiast na windowsie 8.1 (desktop) instalacja GoPro Studio jest niemożliwa (wyskakuje błąd "kompatybilności" systemu, próba uruchomienia w trybie zgodności nic nie daje (zero reakcji). Udało się u Was zainstalować GoPro Studio na windowsie 8.1? Bo coś czuje że to wina wyłącznie mojej instalacji bądź "syfu" w rejestrze..
Awatar użytkownika
ciastek128
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 22:45

Re: problem z GoPro studio

Post autor: ciastek128 »

Mam Windows 7 i Gopro Studio 2.5.4

To mówisz, że to może być problem z wersją Gopro? Ściągnę starszą wersję i zobaczę czy coś się poprawi.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: problem z GoPro studio

Post autor: Verid »

U mnie jest wersja 2.5 (z dnia 03.10.2014) na Win7 64bit. Bez problemów.

....a sprawdź jeszcze jeden temat. Umieść filmy do konwersji w katalogu bezpośrednio na dysku C: (np. c:\filmy) przy czym nazwa katalogu NIE MOŻE zawierać polskich znaków. Uruchom GP Studio jako Admin i jako katalog docelowy wskaż ten sam w którym są filmy lub inny ale też na C: i też bez polskich znaków. Pamiętam że na poprzednim kompie miałem jakieś jazdy jak wpakowałem filmy do katalogu który miał polskie znaki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
niebochod
Posty: 19
Rejestracja: sobota 17 maja 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z GoPro studio

Post autor: niebochod »

Z Windows 7 i 2.54 powinno być ok, bo spełnia minimalne wymagania, Vista już nie.

Z nazwą katalogu na 2.54 też miałem problem jak był polski znak - nie chciał dodać filmów do konwersji.
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Re: problem z GoPro studio

Post autor: Lehoo »

U mnie program śmiga na Win 8.1 64 bit. Co prawda przez śmieci w rejestrze, fantazje z net frameworks i wymogi aktualizacji sterowników udało mi się uruchomić gada dopiero po trzech reinstalkach. Polska czcionka w ścieżce dostępu do katalogu roboczego powodowała jedynie błąd przy konwersji filmików.
Awatar użytkownika
ciastek128
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 lut 2015, 22:45

Re: problem z GoPro studio

Post autor: ciastek128 »

Verid pisze:U mnie jest wersja 2.5 (z dnia 03.10.2014) na Win7 64bit. Bez problemów.

....a sprawdź jeszcze jeden temat. Umieść filmy do konwersji w katalogu bezpośrednio na dysku C: (np. c:\filmy) przy czym nazwa katalogu NIE MOŻE zawierać polskich znaków. Uruchom GP Studio jako Admin i jako katalog docelowy wskaż ten sam w którym są filmy lub inny ale też na C: i też bez polskich znaków. Pamiętam że na poprzednim kompie miałem jakieś jazdy jak wpakowałem filmy do katalogu który miał polskie znaki.

Zrobiłem tak jak napisałeś powyżej i udało się. Fragment filmiku, który chciałem przerobić pokazał się w drugim kroku. Zobaczę jak będzie z pozostałymi sprawami.

Jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości to dam znać.

Dzięki bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ