Antena do AP z recyclingu :)

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Antena do AP z recyclingu :)

Post autor: Marcin »

Mam pytanie do elektroników / komputerowców.

Mam w pozostałosciach po internecie radiowym takie oto urządzonko :

http://www.airlive.com/product/WL-5450AP

Obrazek

Nie mam do niego anteny. Tzn oryginalna antena nie była potrzebna bo szedl kabel do anteny na dachu.

I teraz tak - chcę go wykorzystać by 'nadawał' w bliskiej (kilka metrów) okolicy Internet dostarczony kablem sieciowym. Czy w związku z tym muszę mu kupić jakąś dedykowaną antenę "bacik" czy jak to tam się zwie, czy na przykład mogę wykorzystać antenę z zestawu JETI Duplex - o taką :

http://www.nastik.pl/jeti-duplex-antena ... -2998.html

bo akurat mi leży niepotrzebna.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jeśli złącze się zgadza, to czemu nie :-D Tylko jak do tego Access Point-a podłączysz sygnał z "kablówki" :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Hej Marcin szpecem od komputerów nie jestem ale myślę żeby na kilka i więcej metrów przesłać neta to spokojnie możesz użyć.Antena dopasowana do częstotliwości.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Tylko to urządzenie nie ma wejścia WLAN :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Czyli nic się nie da zrobić?

EDIT:

Artu - wg instrukcji on moze pracowac jako AP
Ostatnio zmieniony czwartek 22 sty 2015, 19:46 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Możesz go jedynie podłączyć kablem do komputera i korzystać z niego w/g zastosowania, czyli odbiór radiowy i kabelkiem do komputera.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Cytat z instrukcji :

TrybAP j
est domyślnym trybem urządzenia. Aby go uruchomić wystarczy włączyć urządzenie do zasilania i odczekać aż zgaśnie czerwona dioda „status” na panelu przednim WL
-
5460AP. Po uruchomieniu urządzenie rozsyła sygnał bezprzewodowo.
Oba porty LAN1 i LAN2
w tym trybie są ze sobą połączone i stanowią dwu portowy switch.
P
o podłączeniu kabla Ethernet (RJ
-
45) do któregokolwiek z portów LAN urządzenie automatycznie zamienia sygnał z kabla na ramki radiowe. Aby uzyskać połączenie ze stacją AP należy uruchomić urządzenie klienckie np. kartę radiową USB

i połączyć się z nią. Domyślna nazwa rozgłaszania WL
-
5460AP to „
airlive
”.

Aby uruchomić tryb Access Point:

1.

W zakładce „Tryby Pracy” wybieramy tryb
AP 2.

Do portu LAN1/LAN2 podłączamy kabel Ethernet RJ
-45 3.

W zakładce „konfiguracja” możemy zmieniać nazwę SSID, kanał pracy oraz inne u
stawienia zaawansowane.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

To zadziała bez problemu, ale internet będzie tylko na jednym komputerze. No chyba że dostawca ma "dziury" w sieci lub najzwyczajniej zezwala użytkownikom na podłączanie większej ilości kompów i przydziela im zasoby.

Wszystko zależy od dostawcy, ale na jednym kompie musi działać zawsze, nie ważne czy go podepniesz pod drugi port LAN czy też zalogujesz radiowo. Ważne aby w danym czasie był włączony tylko jeden komputer.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Jakieś postępy są. Tzn moj telefon widzi udostępnione WIFI i łączy się z AP ale nie ma internetu. A AP podpięty pod Modem Neostrady kablem zamiast PC. Więc teraz uzyskać Internet i będzie chyba OK.

Generalnie potrzebuję to do prostej sytuacji - w pracy (szkoła) po drugiej stronie korytarza (w linii prostej z max 10m) mam pracownię komputerową. Ponieważ nie ma szans na przeciągnięcie kabli z tamtej sali do mojej, myslalem w pracowni tego AP postawić i puścić internet bezprzewodowo do mojej sali. Ot i cały pomysł.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Została konfiguracja. Podejrzewam że będzie dosyć niestandardowa. Najpierw uruchomiłbym net na kablu pomijając ten AP, a potem spisał potrzebne dane konfiguracyjne z komputera-klienta. Potem można rozkminiać dlaczego nie działa i co zmienić w konf AP.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Net na kablu jest - wyciagnalem kabel z komputera, wpialem do AP i polaczylem sie bezprzewodowo z AP - połaczenie było, ale internetu niet :)
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Prawdopodobnie dostawca Internetu filtruje ruch po adresach MAC kart sieciowych.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

pablo80 pisze:Prawdopodobnie dostawca Internetu filtruje ruch po adresach MAC kart sieciowych.
Nie możliwe, bo jest modem. Filtruje po MAC modemu.

Na początek trzeba ustawić odpowiednią pulę IP i maskę. IP ma być inne od tego które przydziela modem i inne od IP modemu, ale musi być w tej samej puli. Można dać +10 na końcu i tyle. Myślę że po tym zabiegu ruszy.

Marcin, jaki windows na kompie na którym działa net z kabla?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Marcin »

Panowie, dzięki za odzew. Szkoda, ze 75% nie łapię o czym piszecie. Ale będę potakiwał i udawał. Zupełnie jak moi uczniowie ;)

Dobra, na powazniej :

Zrobiłem dziś testy w pracy na tej antenie z Jeti Duplex :) Bez problemu uzyskałem 'znakomitą' siłę sygnału u siebie w sali lekcyjnej, piętro wyżej była siła "dostateczna" a piętro niżej "dobra".

Wracając do domu w lokalnym sklepie kupiłem antenę 5dBi z Pentagramu a Jeti wróciło do nadajnika :)

Kwestia podpięcia do niego Internetu i wypuszczenia go w eter zostanie w gestii naszego szkolnego informatyka - ja nie będę mu tam nic dłubał - sami rozumiecie - narobię problemów i tyle. Zwłaszcza, że sala komputerowa u nas to kilkanaście tzw 'terminali' i jeden właściwy komputer.

Zdam relację jak tylko się temat zakończy. Na tę chwilę - dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Nie zdziwię się jak informatyk stwierdzi że "się nie da", daj wtedy znać, ogarniemy to razem.
ODPOWIEDZ