DRUKARKA GATE 3NOVATICA DIY - unboxing

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

DRUKARKA GATE 3NOVATICA DIY - unboxing

Post autor: qczek »

Hej,
Może kogoś zainteresuje. To moja pierwsza drukarka 3d :).
Więc jest tak, po tygodniu czekania w końcu ją dostałem, podobno mieli jakieś remanenty itp itd.
Paczka podróżowała do góry nogami, w środku lata wszystko swobodnie, pomimo wyłożenia styropianem. Jest go po prostu za mało. Pudło było lekko uszkodzone ale plomba nie naruszona.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zasilacz, wyglądający na używkę, z "fachowo" uciętą wtyczką ;)
Obrazek

Profile, cięte albo piłą taśmową, albo starym frezem, generalnie jak dla mnie porażka.
Obrazek

Elektronika miła w wyglądzie :)
Obrazek

Wałki prowadnic raczej nie szlifowane, ze śladami narzędzi i rysami, druga porażająca sprawa w tym produkcie.
Obrazek
Obrazek

Reszta całkiem ok
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oprócz super rozwalającej się szpulki :(
Obrazek
Obrazek

No nic, będę montował i zdam relację ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: DRUKARKA GATE 3NOVATICA DIY - unboxing

Post autor: Kowal »

Jak za te pieniądze, to trochę dużo tych "pomyłek" :evil:
qczek pisze:Zasilacz, wyglądający na używkę, z "fachowo" uciętą wtyczką ;)

Profile, cięte albo piłą taśmową, albo starym frezem, generalnie jak dla mnie porażka.

Wałki prowadnic raczej nie szlifowane, ze śladami narzędzi i rysami, druga porażająca sprawa w tym produkcie.

Oprócz super rozwalającej się szpulki :(
Miejmy nadzieję, że po zmontowaniu nie wyjdą jakieś kolejne "kwiatki"... :-/
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Relacjonuj - sam chcę kupić taką po nowym roku i zaczynam się zastanawiać.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

qczek pisze:Zasilacz, wyglądający na używkę, z "fachowo" uciętą wtyczką ;)
Haha, przecież to zasilacz od xboxa :lol:
Pewnie zabuliłeś za niego 150zł gdzie na allegro takie można kupić za 40zł :mrgreen:
Ale nie martw się, to dobry, nieśmiertelny zasilacz 8-)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Lee pisze:
qczek pisze:Zasilacz, wyglądający na używkę, z "fachowo" uciętą wtyczką ;)
Haha, przecież to zasilacz od xboxa :lol:
Pewnie zabuliłeś za niego 150zł gdzie na allegro takie można kupić za 40zł :mrgreen:
To ja wiem, mam taki sam do ładowarki lipoli :)
Kupujesz zestaw, nie ma opcji z zasilaczem, czy tez bez. Byłem świadom tego, że tam jest zasilacz, chociaż myślałem, że zostanie przystosowany w bardziej cywilizowany sposób :).

Na razie się nie zrażam, na forum miły Pan z 3Novatica, odpisał, że wałki nie są szlifowane i nigdy nie były takie dostarczane, wobec tego to norma.
http://mojreprap.pl/board/viewtopic.php?f=33&t=4908

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Patrząc na te zdjęcia to Chinole mają lepszą jakość ... nie ma to jak polak polaka w pupę .... ehhh
To jest drukarka do samodzielnego złożenia a nie dodatkowo do wykończenia ...ehhhh Jak zobaczyłem ten temat to spodziewałem się czegoś lepszego :-(
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: DRUKARKA GATE 3NOVATICA DIY - unboxing

Post autor: Sonix »

qczek pisze:...
Zasilacz, wyglądający na używkę, z "fachowo" uciętą wtyczką ;)
Obrazek
....
Skoro drukarka DIY to czemu zasilacz miałby być gotowy :lol:

Ja również czekam na Twój opis bo już prawie byłem zdecydowany na tę drukarkę...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Być może ta GATE 3NOVATICA jest dobrą konstrukcją, ale te kilka "detali" moim zdaniem powinno ją wyeliminować z rynku... Przynajmniej do czasu wprowadzenia istotnych poprawek.
A takie tłumaczenie jest jak dla mnie zwykłą dziecinadą:
krzysztof pisze:Wałki nie są szlifowane i nigdy takich nie było w zestawie. To pręt nierdzewny wykonany w klasie h9, więc drobne rysy mogą się zdarzyć. Nie mają one wpływu na pracę łożysk, a z czasem potrafią się dobrze dopasować z łożyskami, co wpływa pozytywnie na pracę i głośność drukarki.
Na rynku jest wiele innych urządzeń. Jak dla mnie, to urządzenie mocno "spadło" w liście rankingowej...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

krzysztof pisze:Nie mają one wpływu na pracę łożysk, a z czasem potrafią się dobrze dopasować z łożyskami, co wpływa pozytywnie na pracę i głośność drukarki.
Skoro jest hałas i po pewnym czasie ten hałas znika to oznacza że łożyska się wyrobiły - powstał luz, mający przełożenie na precyzję druku, więc mi by się wydawało że nie jest to "pozytywny wpływ" :roll:
PiotrSz pisze:Patrząc na te zdjęcia to Chinole mają lepszą jakość
Racja.
Co za wstyd, polskie gorsze od chińskiego...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Ostatnio ta drukarka była tak zachwalana między innymi przez marbalona a w rzeczywistości to chłam za 3k PLN, a szkoda.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

ghambit, sama drukarka ma sporo pochlebnych opinii ale jakością wykonania elementów jestem załamany :-(

Jeśli ten kit wykonywany był chałupniczo w piwnicznym warsztacie to bym zrozumiał ale jak dla mnie tłumaczenie że na profil przyjdzie czarna zaślepka jako wykończenie do mnie nie dociera. Świadomość że wydaję 3k i dostaję podzespoły które mają takie wykończenie jakie mają to bym odesłał ale to tylko moje zboczenie że mimo tego że schowane to musi i tak wyglądać. Zostało mi to chyba z praktyk stolarskich na których mój mistrz powtarzał "na wierzchu czy schowane musi być wykończone, kiedyś ktoś to rozłoży i będzie wstyd" Mam na swoim koncie renowacje mebli 100 letnich i starszych i tam nawet gdzie nie widać nigdy nie znalazłem deski na której nawet były by resztki oflisu.

Przepraszam za off topik i moje wynurzenia ale musiałem.
Awatar użytkownika
yay
Posty: 175
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 20:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: yay »

ghambit pisze:... w rzeczywistości to chłam za 3k PLN, a szkoda.
Troche przesadzacie. Rozumie, ze jestescie 'przerażeni jakoscia', ale nie nazywajcie sprzetu odrazu chłamem ocenijac go tylko po wygladzie. Lekka przesada...
Zgoda, ze nie najwyzsza jakosc wykonczenia, zasilacz tez szalu nie robi. Pomimo tego powinno drukowac jak kazda inna, przecietna drukarka 3d.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

qczek, może warto zastanowić się nad zwrotem.. ? Chyba, że nie ma innej alternatywy w tych 3k..
Dla mnie, to też niezła fuszerka. Nie zasługuję na naklejkę "made in Poland"..
Może wtedy zastanowią się nad swoją pracą i wdrążą jakieś wyższe standardy.

Editt:
yay, tak, to sprawy wyglądu, ale jakość wałków dalece odbiega od precyzji. Nie chodzi tu o wygląd, ale precyzje w przyszłości. Ten typ tak ma.. słabe pocieszenie dla kupującego.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

yay pisze:Pomimo tego powinno drukowac jak kazda inna, przecietna drukarka 3d.
Przeciętna drukarka to kosztuje połowę taniej :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ten temat to "unboxing" i tego się trzymajmy. Teraz qczek ją złoży, podłączy, uruchomi i napisze podsumowanie w temacie powyższym znaczy się podsumuje temat "od wyjęcia z pudełka do pierwszego uruchomienia".
Z tego co kojarzę to nasze forumowe dragonki są z tej drukarki a więc nie ma co tutaj dyskutować czy kasa za duża/za mała itepe. Bo to już inna kwestia. Tu możemy komentować np wizualne odczucia na temat zasilacza ;-) co też IMO jest dużym minusem "wizerunkowym" czy też jakość tych wałków - o wiele poważniejsza sprawa i czekamy na wypowiedzi praktyków czy to ma wpływ na jakość wydruków czy też trwałość maszyny...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ