Jaki dobry nadajnik wybrać do drona

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Jaki dobry nadajnik wybrać do drona

Post autor: mSamer »

Witam kupić jakieś dwa dobre nadajniki do s900dji. Nie znalazłem zbyt dużo informacji na temat tych, które poleca mi sprzedawca.

Jednym z nich jest http://boble.pl/p/575/16149/2000mw-nadajnik-fpv-5-8ghz-mamba-nadajniki-i-odbiorniki-wizji-kamery-monitory.html

a drugi dopiszę jutro bo nazwy nie pamiętam.

Czy to jest dobry nadajnik ? Latanie do 500m w terenie zabudowanym i 800 w otwartym (obloty budynków, zamków, stadionów itp)

Jeden przeznaczony jest dla pilota do małej kamerki a drugi do wizji z kamery na gimbalu.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Na 500m to w zupełności wystarczy Boscam TS832 FPV 5.8G 32CH 600mw i cena nieco lepsiejsza :-P
A jak się Uprzesz na "wożenie cegły" to w tym samym sklepie Kupisz ją sporo taniej... tak mniej więcej za 1/3 ceny :lol: Boscam FPV TS5833 5.8G 2000mW
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

2W to będziesz miał mało... Nie ma mocniejszych? :P
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Wolałbym mieć ten zapas mocy. Sklep, który podałem jest przypadkowy-chodziło tylko o model co nie zmienia fakty że cena 221 zł od sztuki jest super;)

Uważasz że to porządny sprzęt ? Może jeszcze coś innego ze sporym zapasem mocy jest ?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Człowiecze, czy Ty rozumiesz, że 600mW wystarczy w zupełności na dystans nawet 2km :roll: Oczywiście przy dobrych (czytaj prawidłowo zestrojonych) antenach, i właściwej instalacji w platformie. A firma BOSCAM to obecnie jedna lepszych zajmujących się transmisją wideo.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Nie wiedziałem i dlatego poprosiłem o pomoc :roll: Obecnie mam 600 mW immersiona na innej platformie z antenkami lepszymi i dodatkową panelówką przy ekranie i jakoś tyłka nie urywa. Być może jest to spowodowane przepuszczeniem sygnału przez mini iosd - tak słyszałem. Na dużej platformie chciałbym mieć lepszą jakość i brak problemów z wizją przez pojedyńcze drzewo. Dzięki za odpowiedzi :) ARCZI
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Kowal pisze:Na 500m to w zupełności wystarczy Boscam TS832 FPV 5.8G 32CH 600mw i cena nieco lepsiejsza :-P
A jak się Uprzesz na "wożenie cegły" to w tym samym sklepie Kupisz ją sporo taniej... tak mniej więcej za 1/3 ceny :lol: Boscam FPV TS5833 5.8G 2000mW
Hehe, a te 2W to nie ubije toru RC, albo nie zwariuje magnetometr od tego? Na kopterze nie ma za bardzi jak jedno od drugiego mocno oddalić, wiadomo że oddala się w miarę możliwości, ale w porównaniu z samolotem to możliwości są mizerne :/
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Do phantomów 2 to wkładają i o dziwo jeszcze latają. Ale już w innym wątku ktoś o tym wspomniał i tak się teraz zastanawiam ...
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

do drona to bym wybrał satelitarny z szyfrowaną transmisją + jakiś drugi system jako backup.

do modelu zdalnie sterowanego to tak jak koledzy wyżej piszą :-P.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

volender pisze:do drona to bym wybrał satelitarny z szyfrowaną transmisją + jakiś drugi system jako backup.
:lol: sory, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

na 200mW z koniczynkami robiłem odloty do 5km, ty chcesz kupić nadajnik 10x silniejszy tylko po co? Wątpię abyś latał na takie odległości tym S900 więc tak duża moc jest zbyteczna.
Jak zaczynałem z kopterami też wydawało mi się że duża moc = duży zasięg, jakbym wtedy brał pod uwagę rady kolegów tutaj z forum to bym wtedy tanio wszedł w hobby i bez stresów ale ja wiedziałem lepiej i musiałem się na własnej skurzę przekonać że to się nie uda.

200~600mW na 5.8 Ci styknie do tego S900, te modele i tak nie nadają się do dalekich lotów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Ja mam 800mW 1,2G i gdyby nie wielkość anteny to zestaw super ale to przy wielowirnikowcu. Przy dronie trzeba użyć niestandardowego 1kW nadajnika mocy z zespolonym attuatorem. W przeciwnym bądź razie będzie sprzęgać. Co skutkuje słabszą jakością MP3.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Wiec co proponujecie ? Nie potrzebuje zasięgu powyżej jeden kilometra tylko jak najlepszego obrazu w miejscach gdzie nie ma otwartej przestrzeni (budynki, drzewa). Wiadomo że zasięg za budynkiem się traci ale wychodzę z założenia że mocniejszy da lepsze rezultaty w takich miejscach. Poprawcie jeśli się mylę ;)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

ghambit pisze:na 200mW z koniczynkami robiłem odloty do 5km
Mówimy cały czas o 5,8GHz? Bacik plus panel? Zdradź jak Ty to robisz :-)
Ja kupiłem sobie panelówkę 5.8 na BG do bazy, ale jeszcze nie miałem jakoś okazji przetestować, troszkę się boje kierunkowych anten bez trakera. Ponadto szukam jakiegoś dobrego bacika na TX - możesz coś polecić?
mSamer pisze:Wiec co proponujecie ? Nie potrzebuje zasięgu powyżej jeden kilometra tylko jak najlepszego obrazu w miejscach gdzie nie ma otwartej przestrzeni (budynki, drzewa). Wiadomo że zasięg za budynkiem się traci ale wychodzę z założenia że mocniejszy da lepsze rezultaty w takich miejscach. Poprawcie jeśli się mylę ;)
Kolego - za budynkiem to ci się zasięg RC (bo mniemam że 2,4Ghz masz) od tego drona urwie więc zacznijmy od tego.
Już pomijając to że w terenie zabudowanym się nie lata dronem to zależy jaki to budynek (ile ścian, jakie grube) i ile ich będzie, ale jeśli spora przeszkoda to na 5.8Ghz zobaczysz jeno mrówki na ekranie więc resztę sobie sam dopowiedz.
mSamer
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 21:34
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: mSamer »

Nie latam dla zabawy i wiem jakie jest ryzyko latania dronem. Dostaje gęsiej skórki jak widzę drony i to duże latające ludziom nad głowami. Często robimy zdjęcia z postępu prac budowlanych biurowców itp.

Powiem najprościej tak. W małym dronie mam imerssiona 600mw i takie antenki:

http://www.modele-katowice.pl/p/592/16086/antena-immersionrc-zestaw-2-szt-do-transmisji-fpv-5-8ghz--anteny-fpv-przekaz-obrazu-fpv.html

http://www.modele-katowice.pl/p/592/16199/antena-5-8ghz-11dbi-panelowa-antena-odbiorcza-kierunkowa--anteny-fpv-przekaz-obrazu-fpv.html

Nie jestem z tego zestawu zadowolony. O ile teren jest otwarty to da się zrobić 600 a nawet 800m to byle słup, jakieś drzewo lub inna przeszkoda i po wizji. Antenka jest jedna w nadajniku i jak np odlatuje jest ok ale jak wracam śnieży. Dlatego szukam czegoś mocniejszego. Miałem brać lightbridge ale to za droga zabawka i używamy jej tylko do transmisji na żywo do wozu.
Zablokowany