GPS NEO-M8N Drotek

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Dostałem wczoraj swojego NEO M8N z zamówienia zbiorowego nr 2 z Droteka. Odpaliłem na szybko na parapecie i rezultat jest taki:
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Nono 1.47m dokładności na parapecie ;-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

A mój gpsik nie chce współgrać z u-center.. jedyne okienko jakie działa to to z gps fixem i dokładnością. Reszta nic nie pokazuje :p ktoś coś wie? :d
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Obok takiej różdżki masz taki przycisk enable debug cośtam. kliknij
Tak mi odpisał shaggee jak się pytałem na PW czemu nie wyświetla się wszystko tak fajnie jak u niego :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Dokładnie to przycisk "Debug mssages"
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

A to robaczka trza było wcisnąć ;P
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

marimach77 pisze:Dostałem wczoraj swojego NEO M8N z zamówienia zbiorowego nr 2 z Droteka. Odpaliłem na szybko na parapecie i rezultat jest taki:
Obrazek
Czy te przerwy w odbiorze widoczne w oknie Satellite Signal History to normalne zachowanie GPSa? To wygląda tak jak by GPS co chwilę tracił kontakt ze wszystkimi satelitami. Może winny jest tu u-center ale nie pamiętam żebym widział coś podobnego przy podłączonym NEO-6.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

pablo80 pisze:
marimach77 pisze:Dostałem wczoraj swojego NEO M8N z zamówienia zbiorowego nr 2 z Droteka. Odpaliłem na szybko na parapecie i rezultat jest taki:
Obrazek
Czy te przerwy w odbiorze widoczne w oknie Satellite Signal History to normalne zachowanie GPSa? To wygląda tak jak by GPS co chwilę tracił kontakt ze wszystkimi satelitami. Może winny jest tu u-center ale nie pamiętam żebym widział coś podobnego przy podłączonym NEO-6.
Jakoś nie zwróciłem na to uwagi :-? :-/ GPS na razie w szufladzie leży i nie ma czasu na testy w locie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Czy kompas który jest w tym GPS'ie trzeba jakoś deklarować w Misiowym MW ?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re:

Post autor: marimach77 »

pablo80 pisze:
marimach77 pisze:Dostałem wczoraj swojego NEO M8N z zamówienia zbiorowego nr 2 z Droteka. Odpaliłem na szybko na parapecie i rezultat jest taki:
Obrazek
Czy te przerwy w odbiorze widoczne w oknie Satellite Signal History to normalne zachowanie GPSa? To wygląda tak jak by GPS co chwilę tracił kontakt ze wszystkimi satelitami. Może winny jest tu u-center ale nie pamiętam żebym widział coś podobnego przy podłączonym NEO-6.
Pora odkurzyć GPSa (zbiorówka nr 2 z droteka by shaggee) :mrgreen:. Podłączyłem do u-center i wystawiłem za okno na parapet. Długo leżał nieużywany w szufladzie a fixa złapał dosłownie po kilkunastu sekundach. Nagrałem krótki filmik, niepokoją mnie jednak te przerwy w odbiorze. Czy ktoś z grupy nr 2 posiadający ten GPS mógłby sprawdzić, czy ma tak samo? Z góry dzięki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ