ESC ABC-power 30a zamiennik

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

ESC ABC-power 30a zamiennik

Post autor: zielaq »

Witam. mam problem, dziś z niewiadomych przyczyn padł mi regulator
dokładnie taki - http://abc-rc.pl/ABC-Power-ESC-Multi-30A

problem w tym że ich nie ma już w sprzedaży. domyślam się że wszystkie regulatory (W moim przypadku 4) powinny być takie same - mylę się??. Oczywiście będę wysyłał na gwarancję, ale to pewnie potrwa a model uziemiony :(, a to być może ostatnie chwile ladnej pogody na latanie.

I tutaj moje pytanie. co zrobić? może jednak jest jakiś odpowiednik który będzie pasował ??
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Jeśli chcesz latać bezpiecznie to najlepiej wymień wszystkie na coś lepszego. Nie jesteś pierwszą osobą której padł ten regulator.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rozbierz go z koszulki i popatrz czy nie jest podobny do tego:
Obrazek
Bo z tego co kojarzę to ABC brał te regle od Favourita (regiel FVT Sky-III)
.
.
.
shaggee pisze:wymień wszystkie na coś lepszego. Nie jesteś pierwszą osobą której padł ten regulator.
To są bardzo dobre regle tylko mają zły soft fabrycznie :-) i trzeba natychmiast wrzucać BLheli :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Ok zobaczę co mi (mam nadzieje) w poniedziałek sklep odpisze. Nie chce go rozbierać bo wtedy nie mam co wysyłać na gwarancję.
Rurek - a jak ten soft zmienić ??
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

zielaq pisze:Rurek - a jak ten soft zmienić ??
A tak :-) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=20146
Zresztą z tego wątku jest te moje zdjęcie tego regla.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Ok mały update. regulator po prostu ... z powrotem prawidłowo działa... ot tak po prostu ruszył. Tym bardziej zacząłem myśleć nad czymś ... bezpieczniejszym, no i nad jakimś zapasem.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wymień w nich soft, jest to opisane w cytowanym wątku, kolega Roger tam pisał że w nich wymienił, ostatecznie to są regle z atmegą i wsadem BLheli w wersji dla AVR, właśnie poczytałem mój własny wątek :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

te moje nie są na Atmedze tylko na SiLabs'ie. Regle już przerobione. lata... hmm inaczej, jakoś bardziej dziko troche. jeszcze teraz pozostaje obczaić konfigurację - co tam można ciekawego zrobić
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No ale pochwalił byś się co to za regle, co do nich załadowałeś - będzie dla potomnych co tam ABC power ma pod koszulką...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Hehe to mnie teraz zaskoczyłeś bo wziałem Twoją informacje za pewnika i wgralem sofit od FVT SkyIII 30A (multi).
Jeśli chodzi o działanie to przed zmiana softu po uzbrojeniu silników już lekko się kręciły, teraz po uzbrojeniu się nie kręcą i thr musze dać dużo większe do startu. Z tym że od razu mówię, nic nie konfigurowałem poza wgraniem nowego softu. Tutaj potrzebował bym czyichś rad co i jak zmienić bo trochę różni się to od mojego poprzedniego konfiguratora i są zupełnie inne pozycje. Domyślam się że trzeba ustawić min thr i max thr, tylko jeszcze nie wiem jak :)

Edit:
Ale teraz tak sobie patrze - i porównuje regiel który pokazałeś (FVT SkyIII 30A) ... mój regulator ma inaczej ułożone piny do których się lutujemy i ma fabrycznie wlutowane wyjścia na silnik. dziś rozbiore jeszcze raz i zrobie fotę.
Pytanie mnie naszło takie. czy dałbym rade wgrać zły soft jeśli to jest inny regulator ? czy może to że mi sie to udało i że działa potwierdza że to jest FVT SkyIII 30A?? :P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

zielaq pisze:Pytanie mnie naszło takie. czy dałbym rade wgrać zły soft jeśli to jest inny regulator ? czy może to że mi sie to udało i że działa potwierdza że to jest FVT SkyIII 30A??
Te pytanie najlepiej jakbyś zadał w wątku na RCG, tam siedzą autorzy BLheli. Dołącz zdjęcie i na pewno się ustosunkują. Szkoda że nie masz zapasowego bo wtedy można podesłać do DE i rozkminili by i dołączyli "oficjalnie" do listy....

A co do tego że regiel teraz nie kręci uzbrojonych silników to wszystko zależy od MINTHROTTLE.
Jeśli wgrałeś defauktowy FVT SkyIII to tam masz minthrottle = 1148us a z kolei max masz 1832.
A więc w Twoim kontrolerze lotu musisz dać minthrottle 1150 a max 1830.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Jak wrócę do domu wymontuje jeden regiel i wrzucę fotkę - może komuś uda się go zidentyfikować.
W softcie Misia rozumiem ze to w config.h robimy?? tego z poziomu mwc nie dam rady chyba zrobić no nie ??
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

zielaq pisze:Jak wrócę do domu wymontuje jeden regiel i wrzucę fotkę - może komuś uda się go zidentyfikować.
Zrób ładne, ostre fotki obu stron regla. i naprawdę zapytaj w wątku na RCG, o tutaj: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2136895 To nie boli :-)
zielaq pisze:W softcie Misia rozumiem ze to w config.h robimy??
Tak w config.h.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

fotki mojego ESC:
https://plus.google.com/photos/10004389 ... 5581151914
Rurek pisze: A co do tego że regiel teraz nie kręci uzbrojonych silników to wszystko zależy od MINTHROTTLE.
Jeśli wgrałeś defauktowy FVT SkyIII to tam masz minthrottle = 1148us a z kolei max masz 1832.
A więc w Twoim kontrolerze lotu musisz dać minthrottle 1150 a max 1830.
Zrobiłem jak mówiłeś, teraz objaw mam taki że jak uzbroję silniki to się nie kręcą. podciągam troche thro, zaczynają się kręcić 2szt, podciągając dalej thro (do wzniesienia się) to już równo się kręcą wszystkie. spuszczając thro do samego dołu - bardzo wolno kręci się tylko jeden - mwc wskazuje wtedy na wszystkich wartość 1150
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A ile miałeś wcześniej ustawione w config.h ? No i czy wszystkie regle zaprogramowałeś na BlHeli z tymi parametrami co podałem wcześniej?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ