Właściciele Polski

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Właściciele Polski

Post autor: PitLab »

Znalazłem taki ciekawy projekt pokazujący właścicieli różnych produktów dostępnych na polskim rynku: http://wlascicielepolski.pl
Cytuję ze strony:
"Ten globalny koncern, który za chwilę Ci pokażemy towarzyszy Polakom każdego dnia. Każdy z nas korzysta z jego usług
średnio 3 razy dziennie jednocześnie dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób Polską gospodarkę, tym samym odbierając pracę Polakom.

Teraz popatrz na mapę i zastanów się ile
razy dziennie finansujesz tych samych ludzi?"

Poniżej obrazek pokazujący strukturę Altrii.
Polecam wydrukować i poinstruować rodzinę: tych produktów nie kupujemy.
Obrazek
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Wiedziałem... wiedziałem !!!

A tak się zastanawiałem DLACZEGO mnie po Lechu głowa boli... BO TO PANIE WINA TRUSTÓW I KARTELI...

Już Bareja kpił...

https://www.youtube.com/watch?v=ph56Q2v7BuM
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Widziałem już tą mapkę swego czasu. :roll:

Gdybyśmy przestali kupować te produkty, to wybór na rynku był by praktycznie znikomy, a w przypadku niektórych produktów, nie było by go wcale.

Właściciele Polski to również właściciele mediów.
To chyba one kierują wszystkim co się dzieje w gospodarce i tym co mamy "mieć" w głowach (czyli najlepiej NIC).

Polska jest na samym dnie! Nawet ziemi już mamy coraz mniej, większość wykupiona przez zachodnich "biznesmenów".
Jeżeli tego nie powstrzymamy, może się to skończyć źle. :-/
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Jacekv: Dlaczego kpisz? Naprawdę nie jesteś w stanie zrozumieć na czym polega relacja między dobrobytem (lub jego brakiem) w kraju a wyprowadzanie pieniądza z kraju przez zakup produktów wytworzonych przez zagraniczne koncerny?
Ten projekt w moim odczuciu ma uświadamiać to że wiele marek brzmiących swojsko jak Żubr, Lech, Tyskie, czy San albo Lubisie wcale nie są polskimi firmami. Dzięki temu projektowi łatwiej jest mi zrozumieć skąd nowo powstające marki mają środki na reklamę a są to niebagatelne kwoty.
Dla mnie to jest odtrutka na pranie mózgu przez wciskającą się zewsząd reklamę. Tłumaczę to swoim dzieciom, aby bezkrytycznie nie przyjmowały tego co do nich się mówi w reklamach.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

PitLab pisze:Jacekv: Dlaczego kpisz? Naprawdę nie jesteś w stanie zrozumieć na czym polega relacja między dobrobytem (lub jego brakiem) w kraju a wyprowadzanie pieniądza z kraju przez zakup produktów wytworzonych przez zagraniczne koncerny?
Bo jest mi to obojętne czy Pepsi z lodem robi Ziutek Sp. z o.o. czy Pepsico - byleby mi smakowało w ciepłe dni...
PitLab pisze:Ten projekt w moim odczuciu ma uświadamiać to że wiele marek brzmiących swojsko jak Żubr, Lech, Tyskie, czy San albo Lubisie wcale nie są polskimi firmami. Dzięki temu projektowi łatwiej jest mi zrozumieć skąd nowo powstające marki mają środki na reklamę a są to niebagatelne kwoty.
Pewnie - wróćmy do izolacji I wyprodukujmy sobie kolejną Syrenkę...
PitLab pisze:Dla mnie to jest odtrutka na pranie mózgu przez wciskającą się zewsząd reklamę. Tłumaczę to swoim dzieciom, aby bezkrytycznie nie przyjmowały tego co do nich się mówi w reklamach.
Polecam nauczyć dzieci używania czerwonego guziczka na pilocie, a przede wszystkim zrozumienia co dobre a co złe I dlaczego np. w Chipsach, BEZ WZGLĘDU GDZIE SĄ PRODUKOWANE
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

dowdervil pisze:Gdybyśmy przestali kupować te produkty, to wybór na rynku był by praktycznie znikomy, a w przypadku niektórych produktów, nie było by go wcale.
Nie przesadzaj, rynek wcale nie jest taki mały. Jasne że nie wszystko jest sens produkować w kraju, ale warto doceniać to co jeszcze można.

Z konkurencji P&G
Jest kilka krajowych firm produkujących kosmetyki, choćby dr Eris. Widziałem sporo marek pieluszek, ale nie zwracałem uwagi na producenta. Osobiście z produktów koncernu używam pasty do zębów i środków do golenia. Maszynek go golenia nie ma chyba krajowych. Polsilver jest wykupiony przez Gilette
Zagrożone widzę też proszki do prania, chociaż mam Pollenę

Z konkurencji napojów Pepsico i CocaCola na razie nic nie mogę znaleźć. Z kilkoma swojsko brzmiącymi markami trafiłem na AgrosNova. Nie chce mi się wierzyć żeby w kraju będącym jednym z większych producentów żywności nie było krajowych firm. Może nie inwestuję tyle w marketing. Sam widziałem na swoim bazarku sok jabłkowy "no nane", z pewnością nie z importu. :-)

Z rzeczy do przeanalizowania na szybko:
Papierosów nie palę, nawet krajowych - sorry, jestem za skąpy. Będąc nastolatkiem preferowałem poważniejszą pirotechnikę niż ta paloną pod nosem.
Rynek motoryzacyjny to praktycznie same koncerny. Korzystam z jednego z japońskich.
Banku używam jednego polskiego, drugiego niemieckiego.
Prasy drukowanej (w większosci niemieckiej) praktycznie nie czytam, czasami zdarzy mi się sponsorować niezależne krajowe media.

Zacząłem przeglądać ciastka i piwa ale na razie nie wgryzam się głębiej bo to jest spora praca do wykonania a mam swoją robotę, (która nie może czekać) do zrobienia w 100% polskiej firmie. W każdym bądź razie mam poważne zadanie do wykonania przy każdych kolejnych zakupach.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

jacekV pisze:Bo jest mi to obojętne czy Pepsi z lodem robi Ziutek Sp. z o.o. czy Pepsico - byleby mi smakowało w ciepłe dni...
Cóż dodać... W pewnych kręgach takich ludzi o postawie takiej jak Ty nie nazywa się Polakami tylko "tutejszymi". Typową postawą tutejszych jest tumiwisizm i egocentryzm. Byle mnie było dobrze, resztę mam w *.
jacekV pisze:wróćmy do izolacji I wyprodukujmy sobie kolejną Syrenkę...
Izolacji - nie, wyprodukowania współczesnego odpowiednika Syrenki - tak, chociaż jest to mało realne.
Swego czasu w latach 70 i 80 mój ojciec miał kolejno 2 Syrenki. To nie był samochód prestiżowy, ale spełniał swoją funkcję i istotnie nie odbiegał od innych samochodów jakie były produkowane w podobnych warunkach.
jacekV pisze:Polecam nauczyć dzieci używania czerwonego guziczka na pilocie, a przede wszystkim zrozumienia co dobre a co złe I dlaczego np. w Chipsach, BEZ WZGLĘDU GDZIE SĄ PRODUKOWANE
Co chipsów i relacji dzieci do telewizora się zgadzam, to jest elementarz. Natomiast nie to było istotą mojego przekazu. Za bardzo spłycasz.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Piiotrze, nie spłycam.

Różnimy się światopoglądem.

Moje podejście jest z gruntu kosmopolityczne - możesz je nazwać tumiwisizmem - wisi mi to :-)
Nie zmienia to faktu że dla niektórych np II wojna światowa się jeszcze nie skończyła,a wokoło ciągły "spisek dziejów"

Mógłbym Cię też poczęstować obelgą właściwą dla mojego punktu widzenia np. zaścianek, aż po podejrzenia o nacjonalizm ale... też mi to wisi.

p.s. czasem po prostu nie wytrzymam jak ktoś wypisuje wierutne bzdury I zabieram głos... ale OBIECUJĘ POPRAWĘ :-)

FINITO & EOT dla mnie
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

jacekV pisze:
Moje podejście jest z gruntu kosmopolityczne - możesz je nazwać tumiwisizmem - wisi mi to :-)
Nie zmienia to faktu że dla niektórych np II wojna światowa się jeszcze nie skończyła,a wokoło ciągły "spisek dziejów"
e
Lepiej bym tego nie wyraził.
Podpisuję się obydwiema rencami.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Właściciele Polski

Post autor: fragles »

PitLab pisze:średnio 3 razy dziennie jednocześnie dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób Polską gospodarkę, tym samym odbierając pracę Polakom.
Z tym się nie zgodzę. W tych wszystkich firmach pracują w zdecydowanej większości Polacy. Znam parę osób - na zarobki i pracę nie narzekają.
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: Właściciele Polski

Post autor: Dexx »

fragles pisze:
PitLab pisze:średnio 3 razy dziennie jednocześnie dofinansowując zagraniczne rządy i niszcząc w ten sposób Polską gospodarkę, tym samym odbierając pracę Polakom.
Z tym się nie zgodzę. W tych wszystkich firmach pracują w zdecydowanej większości Polacy. Znam parę osób - na zarobki i pracę nie narzekają.
Jedyne kryterium na które patrzę na zakupach (i to też nie zawsze) to czy wyprodukowano w Polsce, bo wiem że jakiś człowiek z naszego kraju dostał wypłatęi pieniądze te wydał też tutaj. A że część z tych zysków poszła do jakiegoś koncernu to już mi koło nogi lata.

Proponuję przejrzeć sobie ciekawszą lekturę, jaką jest mapa mapa wydatków naszego państwa, uświadamia ona że dobrobyt nasz nie zależy od tego ile zarobi jakaś polska firma tylko od tego ile zarobi przeciętny polak.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

No tak... pogoda się skiepściła, to za politykowanie się zabrali :shock:
Szykować "maszyny", ładować pakiety, bo jutro ma się pogoda poprawić :-P

Aby było w temacie, to 98% z Nas kupuje u Chińczyka... więc o czym mowa :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jakto o czym, wspierami chińską gospodarkę, a nie jakiegoś rotshilda czy innego morgana
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Dexx pisze:Jedyne kryterium na które patrzę na zakupach (i to też nie zawsze) to czy wyprodukowano w Polsce, bo wiem że jakiś człowiek z naszego kraju dostał wypłatęi pieniądze te wydał też tutaj. A że część z tych zysków poszła do jakiegoś koncernu to już mi koło nogi lata.
To zbliżone do mojego światopoglądu z wyjęciem naszego hobby :-)
No i jeszcze nie kupuję z powodów ideologicznych moich ulubionych wódek : Soplicy i Żubrówki (bo Bolsa to mam gdzieś tfu!) - te trunki o zgrozo (dla naszych staropolskich tradycyjnych napojów :-) ) są obecnie w ręcach ruskich - CDC company.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Wolny rynek oraz wolna wola konsumenta w wolnym kraju - czego chcieć więcej?
PitLab pisze: Polecam wydrukować i poinstruować rodzinę: tych produktów nie kupujemy.
PitLab nie obraź się ale ten tekst brzmi jak słowa rosyjskiego prezydenta.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ODPOWIEDZ