Multiwii telemetria

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Udios
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:20
Lokalizacja: Kęty

Multiwii telemetria

Post autor: Udios »

Panowie powiedzcie mi proszę jak wydobyć telemetrię za pomocą RSa z MultiWii_2_27_MIS.
Myślałem że wystarczy odznaczyć
#define OSD_DISPLAY
i z powrotem za komentować #define OLED_I2C_128x64.
Myślałem że wówczas program zamiast wysyłać dane na wyświetlacz będzie je wysyłał na port szeregowy.
Podpiąłem do RX1 i Tx1 konwerter TTL - RS232, ale na komputerze nic mi się nie wyświetla.
Za kilka dni zamierzam ulotnić gdzieś na łące lub pobliskim lotnisku mojego quada i chciałem jeżeli to możliwe przesyłać sobie za pomocą FrSKY DJT-II i D8R-II Plus Telemetry dane o położeniu GPS do mnie gdyby coś poszło nie tak.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Przez FrSky nie przepchniesz telemetrii z MWC. No chyba że możesz podpiąć pod to FrSky wprost GPS'a to wtedy możesz podkraść sygnał GPS wprost z anteny GPS do FrSky.
A OSD_DISPLAY to funkcja która umożliwia użycie mojego OSD zamiast wyświetlacza OLED dla MWC, i za pomocą OSD ustawiać parametry MWC.
Pzdr. -----MIŚ-----
Udios
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 13:20
Lokalizacja: Kęty

Post autor: Udios »

Kurcze. Rzeczywiście. Dopiero teraz udało mi się dokopać do protokołu telemetrii FrSky.
Transmisja 9600 przeplatana z informacjami o napiciach z wejść analogowych.
GPS raczej w takim wypadku nie będę podpinał bo musiałbym chyba zmienić prędkość transmisji z 38400 na 9600 a nie wiem jak by to wpłynęło na pracę multiwii.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ