Latanie RC z linki bez silnika !

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Latanie RC z linki bez silnika !

Post autor: Andziak »

Witam,

lubię latać w miejscach gdzie ktoś może razem ze mną cieszyć się lataniem, czyli wiadomo miejsca publiczne.
Ale z uwagi na bezpieczeństwo nie do końca jest to bezpieczne i legalne.

Wpadłem na pomysł , aby wyjąć silnik z mojego pioneera i zamontować linkę z zaczepem tylu L czyli jak będzie model nad osobą wyciągającą go do góry to się wypnie.

Pytanie czy takie latanie lotem szybowcowym w parku gdzie przebywają ludzie i na dodatek w strefie CTR... będzie w miarę bezpieczne ? W końcu latawce ludzie puszczają a to w sumie podobne :P a taki samolot za daleko nie poleci , nawet gdybym stracił nad nim kontrolę.
Oczywiście latanie w idealną pogodę tylko ( czytaj bez wietrzną )

Liczę się z linczem , ale trudno :)
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

zainteresuj sie haslem DLG i F3K :)

Przy czym na termice mozna sie wywindowac a jak jestes w CTR to odpada
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

można się wywindować w przypadku, gdy ktoś chce, a sam samolot tego nie zrobi , gdy stracę kontrolę, więc myślę, że jednak tak.
Tym bardziej , że w wielu krajach świata 400 ft, czyli na nasze około 150 metrów, jest wolną strefą.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Ale nie w CTR... Poczytaj przepisy :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

A jakie macie opinie na temat lotu w CTR na pułapie zabudowań ?

Sr za off :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

A jaką Masz pewność, że model się nie "urwie" i nie poleci wyżej :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

kurde patrząc w ten sposób, wprowadźmy zakaz latania samolotami ! przecież w każdej chwili może spać na mój dom lub na mnie !
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Andziak - przestań jojczeć bo jakbym słyszał tych jełopów broniących na komentach Onetu motocyklistów popylających dwie paczki po mieście. Skoro to takie niebezpieczne to zabrońmy kwiatków w oknach bo mogą spaść komuś na głowę. Życia też powinni zabronić bo ZAWSZE i nieodwracalnie kończy się śmiercią. Chciałeś opinii to dostałeś. Jak przyrównujesz lot chińską zabawką w CTR do lotu zwykłego samolotu to różnicy pomiędzy jazdą 200kmh na torze a taką samą jazdą przez środek osiedla też nie zauważysz.

Tylko jest taka prosta prawda - jak nie uważałeś jak robisz to rób jak uważasz. Bo jak cię odwiedzą smutni panowie to będzie płacz i zgrzytanie zębów i tłumaczenie o zakazywaniu lotów prawdziwych samolotów raczej ich nie rozśmieszy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

kurde przepisy są dla idiotów i ludzi bez wyobraźni by wiedzieli co robić, jednym słowem by ktoś myślał za nich.
Jak masz wyobraźnie to sam wiesz, ze zimą zakrętu nie pokonasz 50km/h bo jest lód itp.. itd... i zwolnisz.
Daję taki przykład , bo akurat jestem zawodowym kierowcą i zrobiłem naprawdę dużo kilometrów bez ani jednej stłuczki nawet.
Wiem co i gdzie kiedy mi wolno ale ryzyka w 100% wyeliminować się nie da.
Chodzi o to by je ograniczyć do minimum.
Przepisy przepisami, ale jak ktoś z głową lata na granicy CTR to nikomu krzywdy nie zrobi.

Przykład z dzisiejszego latania.

Latam latam nagle słyszę, że zbliżą się helikopter.
W sekunde jestem na dole i ląduje.
Nie ważne, że był daleko leciał w inną stronę.
Ale ryzyko ewentualnej kolizji wyeliminowałem w 100%
Nawet się osoba patrząca pytała czemu ląduje skoro helikopter jest daleko.

Tyle w temacie.

PS: to akurat leciało lotnicze pogotowie ratunkowe , bo był wypadek dzisiaj na A4
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Andziak pisze:kurde przepisy są dla idiotów i ludzi bez wyobraźni by wiedzieli co robić, jednym słowem by ktoś myślał za nich.
Rozumiem, że kolega jest ponad prawem bo nie jest idiotą? Gratuluję!

W swojej wspaniałej opowieści o uniknięciu zagrożenia związanego z helikopterem zapomniałeś o bardzo ważnym elemencie, który chcemy minimalizować, ale pozostaje poza naszym wpływem, a przykłady takich zdarzeń są setki tylko na tym forum - awaria sprzętu...

Nikt tutaj (tak zakładam) nie jest idiotą i nie będzie się starał ryzykować zderzenia z innym statkiem powietrznym, ale gdy tracisz kontrolę nad swoim latadłem nie masz już wpływu na to co się stanie i wtedy w grę wchodzi wszystko to co chcesz ignorować: miejsce, w którym latasz, odległość, prędkość itd.
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

ale w tym temacie rozmawiamy o lataniu BEZ SILNIKA
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

Andziak pisze:ale w tym temacie rozmawiamy o lataniu BEZ SILNIKA
to straszne
Konrad
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Andziak pisze:kurde przepisy są dla idiotów i ludzi bez wyobraźni by wiedzieli co robić, jednym słowem by ktoś myślał za nich.
A ja uważam by wiedzieli czego nie mogą robić.....
Chojrakujesz a to już krok od kłopotów....
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Andziak pisze:przepisy są dla idiotów i ludzi bez wyobraźni by wiedzieli co robić
przepisy są po to , żeby ludzie lepiej gotowali :mrgreen:
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Andziak »

Przepisy wymyślają ludzie, a człowiek nie jest i nigdy nie będzie istotą doskonałą, tak więc zasadność większości przepisów jest dyskusyjna i zależy od punktu widzenia.
Nie ma sensu na ten temat dyskutować , tak samo jak o gustach się nie dyskutuje, tak samo opinii i zdań tutaj będzie tyle samo ile osób na forum.
Każdy jest dorosły i niech robi co uważa za słuszne, albo po swojemu albo zgodnie z przepisami ( nie kulinarnymi ofc :) ). A jeżeli coś się stanie to każdy będzie odpowiadał sam za swoje czyny.

wracając do tematu:

W którym miejscu zrobić zaczep ? wg mnie dokładnie w miejscu środka ciężkości, mam rację ??:)

PS: jaką baterię wybrać , jeżeli potrzebuje jej tylko do serw ?
Czy można pozbyć się regulatora ? czy bateria musi być podłączona do niego ?
ODPOWIEDZ