TBS Discovery PRO

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: TBS Discovery PRO

Post autor: kamilborkowski »

Kurcze, strasznie mnie kusi ta rama... zastanawiam się między nią a Transporterem na platformę do dalekich lotów i filmowania. No ale cena jest lekko zabójcza - niewiem jak w Niemczech, ale na stronie TBS > $500 za wersję z gimbalem.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBS Discovery PRO

Post autor: pilot »

kamilborkowski pisze:Kurcze, strasznie mnie kusi ta rama... zastanawiam się między nią a Transporterem na platformę do dalekich lotów i filmowania...
Nie wiem jak długie loty planujesz ale Transporter wg mnie dobrze się do tego nadaje. Swoim odchudzonym (bez gimbala, Mobiusa i kontrolera) zrobiłem lekko ponad 4km, teraz planuję dojść do 5km.
Zaletą Transportera jest to, że się składa i zajmuje stosunkowo niewiele miejsca w czasie transportu, jak na ramę tej wielkości :-)
Na TBSa też miałem ochotę ale cena chyba trochę przesadzona. Kupiłem Transportera i jestem zadowolony - sporo miejsca, dobry dostęp, sporo gratów daje się zmieścić.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: TBS Discovery PRO

Post autor: Pieth »

Dalekie loty i filmowanie to trochę się gryzie bo waga i pobór prądu na gimbal i zasilanie video.
U mnie TBS Disco przy silnikach E-300 i wadze do 1600g 20min przy baterii 6,5A o wadze 470g. Oczywiście lot FPV
Ostatnio zmieniony piątek 27 lut 2015, 12:13 przez Pieth, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: TBS Discovery PRO

Post autor: kamilborkowski »

Nie uściśliłem tego co miałem na myśli pisząc dalekie loty - ogólnie loty poza zasięg wzroku bo póki co tylko latam FPV, ale w zasadzie w zasięgu wzroku moją 250tką :)
Jestem narazie nastawiony na Transportera, ale Disco bardzo mi się podoba!
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: TBS Discovery PRO

Post autor: Rybskee »

http://api.ning.com/files/LvNfiSNLzic0- ... nimosd.png

Jakby ktoś chciał podłączyć pixa/apm-a do TBS-a. Z tego co pamiętam to przy wspólnej masie (jedna bateria) nie muszę podłączać zasilania do Minima i z minima do Vtx-a, gdyż wystarczy sam sygnał wideo.
ODPOWIEDZ