Flip of death - kto go nie miał?

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Sam byłem zdziwiony :-D
Sporo osób na Pałacowej również. :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

To ja dołączę do tych co mieli, ale żeby było śmieszniej uświadomiłem to sobie teraz czytając ten wątek :)
A było to tak: schodząc z większej wysokości (230m) lotem postępowym co by nie bujało na 120m było fik i kopter był do góry podwoziem. Zdążyłem tylko powiedzieć że spadam i tyle pamiętam z tego:)
Dzięki przytomnym kolegom, którzy zdążyli zobaczyć gdzie spadłem jakimś cudem quad się znalazł w lesie.
Szukajka nie pomogła bo po uderzeniu w drzewo wyrwało pakiet.
Straty - kilka części ramy, dwa ramiona i dwa śmigła oraz pakiet który się nie znalazł.

Sprzęt, mój wymuskany Legwan z:
- Naza V1 z PMU v2
- OSD MIŚ + CAN
- Boscam 5.8 400mW
- Sony TVL 600
- czujnik prądu PitLab
- regulator 4w1 Hobbywing z BlHeli
- silniki emax 2213 10/4.5
- eleres

Sprzęt wylatał naprawdę bezproblemowo sporo czasu i nigdy nie było z nim żadnego problemu - do tego flipa :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
zibi17
Posty: 74
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 08:36
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: zibi17 »

To ja tak przekrojowo:najpierw był RCConcept raczej porażka, dryfy boczne i na osi YAW , rok czasu RcConcept pro 2 lata . Na pierwszym sofcie dało radę , drugi coś strasznego .Kfc w sumie 1 rok mniejsze dryfy ale duże myszkowanie . W końcu naza v2 -pełna przyjemność .Teraz dołączyła
lite .Trochę gorzej to lata,ale pełna kontrola i żadnych flipów . Po doświadczeniach znajomych-ucieczki, rozbicia zacząłem latać bez GPS .A teraz najfajniejsze i niby nie możliwe: Latałem przez nieuwagę zle opisanym (w asystęcie GPS) .Zamiast + był minus i to na różnych osiach - nie było wpływu na zachowanie-szła jak po sznurku :mrgreen: W sumie 5 kontrolerów naza i bez problemów . Obecnie X8 i 7.5 masy całkowitej -też lata super statecznie.
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

Cześć.
Dopisuje się do grona szczęśliwych posiadaczy Nazy, bez większych problemów V1 lata w różnych ramach ponad rok.
Może lepiej zapytać ilu miało flipa.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
mooseman
Posty: 133
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 18:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: mooseman »

Witam!

Latam 4 miesiące Nazą V2 z ramą F-550 i odpukać żadnych Death - flipów ;-) Wszystkie "nieprawidłowości w pracy FC" - z mojej winy.

Pozdrawiam, Adam
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Latam na nazie V1 jakieś 2 lata ,chyba z 200 lotów i nic.
NAZA v2 również.

Wszystkie te odloty ,flipy itp:. moim zdaniem w 99% to wina usera.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
twistedme

Post autor: twistedme »

marcin.gala pisze:Latam na nazie V1 jakieś 2 lata ,chyba z 200 lotów i nic.
NAZA v2 również.

Wszystkie te odloty ,flipy itp:. moim zdaniem w 99% to wina usera.
Jak zrobić z własnej winy takiego fllipa? Czy winę usera masz na myśli także błędy montażu, jakieś zimne luty itd.?
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Ja miałem naze i na szczęście udało się szybko sprzedać. Flipa naza robiła sobie co jakiś czas i nie wiadomo dlaczego. Nie ma logów, więc nie ma jak sprawdzić co się dzieje. Kupiłem Pixhawk i odczułem przesiadkę jak z malucha na mercedesa. Tańszy, posiada logi, dokładniejszy, wszystkie parametry konfigurowalne, można przestawić co się tylko zapragnie, bez niespodzianek takich jak ucieczka itd.. Jak dla mnie sto razy lepszy od nazy.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

lukasz515 pisze:Ja miałem naze i na szczęście udało się szybko sprzedać. Flipa naza robiła sobie co jakiś czas i nie wiadomo dlaczego. Nie ma logów, więc nie ma jak sprawdzić co się dzieje. Kupiłem Pixhawk i odczułem przesiadkę jak z malucha na mercedesa. Tańszy, posiada logi, dokładniejszy, wszystkie parametry konfigurowalne, można przestawić co się tylko zapragnie, bez niespodzianek takich jak ucieczka itd.. Jak dla mnie sto razy lepszy od nazy.
Czytam takie wypowiedzi i nadziwić się nie mogę. Już tłumaczę czemu.
Zaczną od pytania, czy jak nowa lodówka co jakiś czas nie chłodzi to się ją sprzedaje czy reklamuje. Czy producent może się z reklamacji dowiedzieć czegoś o swoim wyrobie i o pracownikach którzy go wytwarzają ?. Czy ma zatem szansę do poprawy swego wyrobu ?. Jeżeli tak, bo według mnie jest to pewne, to czemu odbierać mu taką szansę ?. No i ta nasza polska uczciwość, (mówię ogólnie, bo nie wiem czy dotyczy to cytowanego) sprzedać bliźniemu bubel, niech On się męczy.
A co do tej przesiadki z malucha na merca to już przegięcie na Maxa. Jak mamy zostać przy tym porównaniu to najwyżej na Cinquecento.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

lukasz515 pisze:Ja miałem naze i na szczęście udało się szybko sprzedać. Flipa naza robiła sobie co jakiś czas
to fajnie... czyli kogoś wsadziłeś na minę

a jak poranne lustro... co mówi ? dobry chłopczyk... dobry...
Ostatnio zmieniony czwartek 25 wrz 2014, 09:22 przez jacekV, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

U mnie NAZA V2 żadnych problemów, może dzięki ekranowaniu któż to wie :mrgreen:

oby tak zostało ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

jacekV pisze:
lukasz515 pisze:Ja miałem naze i na szczęście udało się szybko sprzedać. Flipa naza robiła sobie co jakiś czas
to fajnie... czyli kogoś wsadziłeś na minę

a jak poranne lustro... co mówi ? dobry chłopczyk... dobry...
Akurat opisałem problem na aukcji i sprzedałem za ok połowę wartości, dużo tracąc na tym. Dlatego nigdy więcej nazy. Twojej wypowiedzi w stosunku do mnie nie będę komentować, po co zniżać się do Twojego poziomu..
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

lukasz515 pisze:
jacekV pisze:
lukasz515 pisze:Ja miałem naze i na szczęście udało się szybko sprzedać. Flipa naza robiła sobie co jakiś czas
to fajnie... czyli kogoś wsadziłeś na minę

a jak poranne lustro... co mówi ? dobry chłopczyk... dobry...
Akurat opisałem problem na aukcji i sprzedałem za ok połowę wartości, dużo tracąc na tym. Dlatego nigdy więcej nazy. Twojej wypowiedzi w stosunku do mnie nie będę komentować, po co zniżać się do Twojego poziomu..
Jeżeli tak było - uczciwie napisałeś co i jak - zwracam honor.
Wcześniej nie było o tym mowy.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Ok, nie ma ci się kłócić na forum ;-) A tak właściwie od od czego zależy to, że jednym naza pracuje idealnie, innym robi flipy i ucieka? Szkoda, że nie ma logów. Wtedy zagadka by się wyjaśniła.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

lukasz515 pisze:Ok, nie ma ci się kłócić na forum ;-) A tak właściwie od od czego zależy to, że jednym naza pracuje idealnie, innym robi flipy i ucieka? Szkoda, że nie ma logów. Wtedy zagadka by się wyjaśniła.
Sądzę (ale to moje zdanie) 99,9% przypadków to błędny montaż lub wina pilota lub niezachowanie odpowiedniej procedury albo wszystkiego po troche...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
ODPOWIEDZ