iMac 27"

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

iMac 27"

Post autor: marcin.gala »

Co myślicie o takim zestawie do oglądania filmów hydy i 3dy - tutaj komp podłączony do LED TV i edytowaniu videło hydy.

Imac 27"
NVIDIAGeForceGTX780M 4GB GDDR5
3.5GHz Quad-core Intel Core i7
8GB 1600MHz DDR3 SDRAM-2X4GB
1TB Serial ATA Drive @ 7200 rp

Przymierzam się do kupna i upgrejda mojego staruszka 24"
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Marcin podobny zestaw z trochę słabszą grafiką składałem prawie trzy lata temu,
Obrazek

I powiem Ci tak, wszystko ładnie pięknie ale do edycji video to brałbym dużo więcej ramu, jak masz coś więcej kasy w portfelu to dwie karty w sli lub wyższy model tego i7.
Obowiązkowo jeszcze na główny napęd coś z ssd, jakiś mały 120GB powinien Ci wystarczyć.
Pamiętaj o wydajnym zasilaczu, weź poczytaj ile co pobiera mocy i zasilacz dobierz zasilacz z zapasem.

Pozdro
Awatar użytkownika
Towerek
Posty: 348
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 15:07
Lokalizacja: Łask

Post autor: Towerek »

Zasilacz kup sobie w klasie 85+ np: AMACROX
Wyzwalacz zdalny do time laps (wszystkie aparaty) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=35318

"Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajkach zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Chodzi mi o gotowca iMac 27" - czyli wszystko w jednym.
Myślałem żeby dobrać ramu ale ceny są spore.
Chodzi mi o ten model z upgrejdowaną grafiką GTX 780 i prockiem 3.5 i7
http://store.apple.com/pl/buy-mac/imac? ... tep=config#
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

Nie to żebym nie lubił firmy aple czy coś takiego , ale myślę że 8tyś. na kompa to jest szaleństwo.

Komputery z takimi parametrami kupisz za połowe ceny..

Aple nie są warte takich pieniędzy , chodź wyglądają fajnie.
All The Best
Eski
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Eski pisze:Nie to żebym nie lubił firmy aple czy coś takiego , ale myślę że 8tyś. na kompa to jest szaleństwo.

Komputery z takimi parametrami kupisz za połowe ceny..

Aple nie są warte takich pieniędzy , chodź wyglądają fajnie.
byłem zwolennikiem PC ale od kiedy używam appla "5lat" nie widzę jakoś powrotu do tych czarnych smutnych dni :mrgreen:
zależy mi na tym że praktycznie soft którego używam ,system itp:. jest już mi dobrze znany.
Ostatnio zmieniony wtorek 23 wrz 2014, 13:08 przez marcin.gala, łącznie zmieniany 1 raz.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Arche
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arche »

kup lepiej macbooka pro z retiną.
ALIEN 5" | REPTILE CLOUD 149 | SKY SURFER 2000 | EASY GLIDER PRO
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

marcin.gala, na jakim systemie pracujesz na MACu na OS X ?
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

PiotrSz pisze:marcin.gala, na jakim systemie pracujesz na MACu na OS X ?
dokładniej pracuje na OS X 10.9.4
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Tak się zastanawiałem właśnie na Twoim systemem operacyjnym :-) Są ludzie co kupują maca a potem przez Boot Camp windowsa 7 na nim sadzają.

Miałem okazję chwile popracować na Applowym dosyć wiekowym PPC na Photoshopie i jak wróciłem potem na peceta jakoś nie szła mi przez dłuższą chwilę praca :)

Ten system ma coś w sobie ale niestety sprzęt drogi ale rekompensuje możliwościami. Do grzebania w filmach idealny. Niedaleko miejsca w którym pracuję mam po sąsiedzku salon iDream i czasami zaglądam do nich pogadać i poślinić się ;-) Mają na miejscu maszynę w bardzo podobnej specyfikacji co Twoja wymarzona, ekran robi wrażenie.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

PiotrSz pisze:Tak się zastanawiałem właśnie na Twoim systemem operacyjnym :-) Są ludzie co kupują maca a potem przez Boot Camp windowsa 7 na nim sadzają.

Miałem okazję chwile popracować na Applowym dosyć wiekowym PPC na Photoshopie i jak wróciłem potem na peceta jakoś nie szła mi przez dłuższą chwilę praca :)

Ten system ma coś w sobie ale niestety sprzęt drogi ale rekompensuje możliwościami. Do grzebania w filmach idealny. Niedaleko miejsca w którym pracuję mam po sąsiedzku salon iDream i czasami zaglądam do nich pogadać i poślinić się ;-) Mają na miejscu maszynę w bardzo podobnej specyfikacji co Twoja wymarzona, ekran robi wrażenie.
No właśnie to jest ta magia samego systemu ,nie wiem czemu ,ale jak miałbym się teraz przesiadać na PC'ta to jakoś tego nie widzę.Do tego sporo softu który jest stworzony na appla mam już opanowane.
Winde mam na mack'u - tylko po to by obsłużyć typowy program do CNC ,jak cambam czy mach3.- potem to i tak idzie do PC podpiętego pod CNC.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
lupus
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lupus »

Z tą magią to bym nie przesadzał. Na osx 10.9 miałem(i nie tylko ja) problemy z aplikacjami do grafiki 3d, na win 7 z bootcampa wszystko działało idealnie. Mam wrażenie że obecny OSX to już nie to co kiedyś. No i jeszcze te ceny z kosmosu.
Osobiście uważam że nie warto aż tyle dopłacać do ładnej obudowy i systemu który nie jest wcale taki doskonały. Sam ostatnio przesiadłem się z maca na PC i nie żałuje.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Osobiście lubię wszystkie mobilne urządzenia (ipad'y, macbook'i) od appla.
Przede wszystkim z względu na ergonomię użytkowania, w moim przypadku jest to praca w sieci, nie ma porównania do windy.
Od 2lat użytkuje air'a 13", nie zamieniłbym go na żaden inny sprzęt o podobnej lub lepszej specyfikacji z systemem microsoftu.
Nigdy nie miałem okazji użytkować stacjonarnego maca jednak z pewnością jest bardziej intuicyjny w obsłudze niż pecety.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Arche
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arche »

Przesiadłem się z windy na maca jakieś 5 lat temu,nie żałuje wyboru.
System jest bardzo intuicyjny,stabilny praca na macu to czysta przyjemność,nie wspomnę o designu produktów apple.
ALIEN 5" | REPTILE CLOUD 149 | SKY SURFER 2000 | EASY GLIDER PRO
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: iMac 27"

Post autor: wrzech »

marcin.gala pisze:Co myślicie o takim zestawie do oglądania filmów hydy i 3dy - tutaj komp podłączony do LED TV i edytowaniu videło hydy.

Imac 27"
NVIDIAGeForceGTX780M 4GB GDDR5
3.5GHz Quad-core Intel Core i7
8GB 1600MHz DDR3 SDRAM-2X4GB
1TB Serial ATA Drive @ 7200 rp

Przymierzam się do kupna i upgrejda mojego staruszka 24"
Mam MBpro od 7 lat i narzekać nie mogę. Jest tylko jeden mały szkopuł jak myślisz o 3d. Podpinam swój tv do filmu ale z 3d nie poradziłem sobie z napisami. Bino, jako dedykowana aplikacja wspierająca 3d nie radzi sobie z napisami. Rozjechane, kodowanie złe i co ino. Reszta działa OK, chociaż do obróbki wideło wentylatory juz wyją.
Marek
ODPOWIEDZ