[S]Filtr forumowy do AV, ogniwa lion LG 18650 i zasilacze.

Tu trafiają nieaktualne już ogłoszenia drobne

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Zablokowany
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

[S]Filtr forumowy do AV, ogniwa lion LG 18650 i zasilacze.

Post autor: Lee »

Witam na sprzedaż mam kilka rzeczy:

Filtr forumowy AV(na schemacie z http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8360), do zastosowania gdy używamy jednego pakietu do zasilania silnika, nadajnika video oraz kamerki i mamy problem z poziomymi paskami.
Obrazek
Obrazek
Filtr montujemy jak najbliżej instalacji AV(jak najkrótsze kable pomiędzy filtrem a AV), a tak montujemy i lutujemy kable:
Obrazek
Obrazek
Taki montaż da nam pewność że kable się nie oderwą z przelotek, które i tak zostały dodatkowo wzmocnione poprzez dodatkowe małe przelotki na około.
Mam dwie wersje, na 1,4A z dławikiem 220uH(lepsza filtracja) oraz na 2A z dławikiem 100uH(słabsza filtracja do prądożernego nadajnika), oba na napięcie max. 15V.
Dzięki zastosowaniu ekranowanego dławika mniej sieje w eter, PCB jest pozłacana, więc nic się nie utleni, a od spodu PCB, jest rozlana masa co dodatkowo zapewni lepszą jakość napięcia(mniej syfu).
Z drugiej strony jest opis wyprowadzeń, więc nic nie pomylimy.
Waga filtra to tylko 8g, a wymiary 37x14mm.

Cena jaka mnie interesuje to 19,99zł/szt+K.W.+1zł koperta bąbelkowa.

Ogniwa:
Obrazek
Obrazek

Jak widać ogniwa mają blaszki, bardzo łatwo się je lutuje, służą one do bezpiecznego lutowania ogniw w pakiety, lutowanie ogniwa bez takich blaszek uszkadza je, w mniejszym lub większym stopniu, w zależności od umiejętności w lutowaniu danej osoby.
Zgrzewy są wykonane fabrycznie, nie odczepią się, nie ma spadku napięcia itp.
Ogniwa są nowe, nie używane, nie leżakowane, przemysłowej jakości, normalnie nie dostępne do kupienia.

Specyfikacja producenta:
Pojemność znamionowa: 2850mAh
Napięcie znamionowe: 2,62V(min.: 2,85V max.: 4,20V)
Max. prąd rozładowania: 3,5C(10A)
Max. prąd ładowania: 1C(2,85A)
Waga ogniwa: 46g(wraz z blaszkami)
ID ogniwa: "LGDBMG11865"

Ogniwa do transportu mają zabezpieczone blaszki:
Obrazek

Cena jaka mnie interesuje to 9,99zł/szt. + KW.



Zasilacz:
Pochodzi z serwera o mocy 1100W oraz napięciu wyjściowym 15V(oryginalnie 12V, mogę takowe przywrócić w razie potrzeby).
Zasilacz z powodzeniem jest stosowany przez wielu modelarzy, mimo tego że zasilacze te pochodzą ze starych serwerów, zawdzięcza się im to dzięki wysokiej jakości.
Dzięki temu że napięcie wynosi 15V możemy wyciągnąć maximum mocy z wielu ładowarek które potrzebują tych 15V do osiągnięcia maksymalnej mocy.
Zasilacz do zastosowania stacjonarnego("stacja ładowania) lub mobilnego(walizka).
Większość(99,9%) zasilaczy serwerowych wyje "like a jet engine" za sprawą małych wentylatorków o dużej wydajności, jednak ten zasilacz jest dużo cichszy za sprawą większych wymiarów, zredukowanych obrotów i sterowaniu termicznym w pewnym zakresie.
To nie wszystko, zasilacz ten posiada odizolowaną masę wyjściową od uziemienia, w przeciwieństwie do 99,9% zasilaczy serwerowych, więc nie musimy się martwić że coś się stanie po dotknięciu zasilacza z ładowarką.

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu przykłady użycia zasilaczy serwerowych jako zasilanie mobilne:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu widać te same zasilacze w użyciu do ładowania lipoli samolotu elektrycznego:
Obrazek

Wystarczy tylko podlutować złącze jakie używamy, np. kilka par golda 4mm.
Na życzenie mogę podlutować goldy, wyprowadzić kabelki na przełącznik do do włączania(ON/STBY) jednak tego to nie polecam bo zasilacz generuje ciepło mimo STBY, jakieś napięcie 5V/STBY do sygnalizacji diodą o pracy zasilacza, wyprowadzić kable do komunikacji szeregowej z zasilaczem dla np. tachometru, temperatury, obciążenia, komunikaty o błędach itp.

Specyfikacja:
-Napięcie wejściowe - 200-240V
-Natężenie wejściowe <7A
-Napięcie wyjściowe 15V
-Natężenie wyjściowe 74A
-Waga ok. 4kg

Cena jaka mnie interesuję to 281zł+k.w.

+Gratis dodaje kabel sieciowy o długości 5m, za który musielibyśmy zapłacić ok. 50zł, ze względu na nietypowy wtyk(C20).


Mam też zasilacz 51,4V/2kW za 189,99zł, także serwerówka, efektywność na maksymalnym obciążeniu to ponad 90%.
Wyprowadzenia skręcane, na przewody.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 16 wrz 2014, 15:16 przez Lee, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany