Wasze rekordy odległości

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

no, zmieni pakiety i odda model :-)
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: airjack »

Niezły hadrcore, jeszcze te lasy. Świetny wynik. Nie bałeś się zwrotu w drzewa przy fs-ie?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

W teorii powinien się wznosić ;-)
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Marbalon, rewelka, brawo.
A u nas w powietrzu jest potworny śmietnik (Wa-wa, Pałacowa), że nasze lokalne osiągnięcia wydawały się CZYMŚ.
W ten weekend "weszliśmy" w etap zawodów (to chyba objaw końca sezonu), kto dalej i niżej poleci - oczywiście musi wrócić i video ma być przynajmniej przyzwoite.
Dotychczas kolega Andrzej 10,1 km ale wysokość jakaś "nie sportowa".
No i zaczęło się !!!
Poniżej zdjęcie ze statystykami lotu kolegi Andrzeja - z soboty, 10km ale "tylko" ponad 300m - zawrócił bo video słabło znacznie, aktualnie walczy z niezidentyfikowanym źródłem problemu. Zwracam jednak uwagę na zapotrzebowanie na prąd w jego modelu !!!
Obrazek

A tu chwilkę później ja - 11km na chyba 180m (przy powrocie mnie podniosło), ale video żyleta i RC bez najmniejszych problemów (60-70%).
Obrazek

No a w niedzielę kolega laciaty "cichcem" jeszcze kroczek dalej, ale to już sam musi się pochwalić.
Ostatnio zmieniony środa 24 wrz 2014, 22:08 przez Rufio, łącznie zmieniany 2 razy.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

marbalon, klasa :-> Ależ mam smaki na latanie płatowcem :-| nie latałem swoim już ok 2miesiące, ciągle te multiwiropłaty :lol:
Dziś pogoda dopisywała jednak, sprzęt zawiódł przy próbie uruchomienia, nici z lotów.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

Chyle czoły... bardzo ładny wynik, moje gratulacje.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

No to plan na ten rok wykonany...

Post autor: marbalon »

Dzisiaj w końcu udało się wyczekać w miarę pogody (w miarę bo był boczny wiatr 5m/s w stosunku tego co chciałem lecieć), ale że z pogodą ostatnio nie jest za ciekawie to i tak nie ma na co czekać.

Na pokładzie 20Ah i w drogę. Plan HIRO na ten rok był 50km, a więc aby nie musieć lecieć 2 razy oby poprawiać rekord zaplanowałem 52km ;-)

Lot przebiegł o dziwo 100% zgodnie z planem a nawet lepiej. Wizja i RC całą trasę ok, od 25km musiałem stać a nie siedzieć aby YAGI 4 elementowa na aparaturze była ciutek wyżej. O dziwo udało sie to zrobić na lekko powyżej 600m. Ciała dałem bo nagrywarkę mam z wbudowanym 5.8 i odbiera z trackera sygnał i niestety jakoś tak się poukładały przeszkody albo chyba niepotrzebnie zamknąłem drzwi auta w którym byla nagrywarka i nagranie jest skopane od startu w sensie jest masa trzasków podczas gdy lot byl bezproblemowy na całej trasie. Poniżej 2 screeny nie mniej na statystykach tez jest błąd trasy i max odległości, trasa widać ciutek zanizona po ostatnich poprawkach a dystans magiczne ograniczenie 16bit przy konwersji gdzieś w wyświetlaniu.

Setup jak wcześniej, nie będę przepisywał. Poniżej fotki a potem skompresuje to co się nagrało nie mniej tam jest masa trzasków a szkoda bo cała trasa bez najmniejszy problemów.



Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 28 wrz 2014, 11:04 przez marbalon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...nowy rekordzista wychodzi na prowadzenie ! Gratulacje wspanialego wyniku.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

No i stało się...... mamy nowego mistrza..... :mrgreen: Moje gratulacje.
Zapowiada się niezła rywalizacja...- wreszcie.... :-P
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Nie.. ja model odkładam do tuningu i w tym roku już rekordów bić nie zamierzam...

ps. Jak by co w modelu mam wejście na trzecią baterię ;-)
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wendry »

GZ
REKORD POBITY
KAROL bierz się do roboty :-P
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

No nieżle przyszalałeś :-D GRATULACJE :-)
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Gratulacje, nadajnik na jakiej mocy ustawiony? Startowałeś z Nakła na co się kierowałeś jaki kurs?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Nadajnik do 35km bodaj na min, potem na mid, ale jak widac w statystykach ani razu nie złapał failsafe.

Edit.
Tak z okolic Nakła prosto na południe.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

No Panowie z ŁGU czas ogłosić mobilizację. Dosyć siedzenia na dupach. zabieramy się za obalenie tego szaleńca- król jest jeden:-)
ODPOWIEDZ