Burze słoneczne !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

jacekV pisze:Biedaku, ktoś Ci kedyś zrobił krzywdę żyrandolem... to faktycznie musiałaby być smutne zdarzenie w Twoim życiu...
jacekV pisze:Widzisz... ? Myślenie Ci szkodzi... zaprzestań bo sobie krzywdę wyrządzisz

Temat dotyczy Aktywności słońca a nie pluciu wszem i wobec
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Panowie, skończcie tę bezproduktywną dyskusję, bo pracujecie na krawat. Szczególnie Ty, Jelcyn, od kilku dni siejesz ferment. Opanuj się, bo Ci się w końcu uzbiera.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Obrazek
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Jak to mówią: "mądrzejszy ustępuje".
Pan P. B.
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:18
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Pan P. B. »

Czyli to co dziś zaobserwowałem podczas lotu moim dronem mogło być spowodowane przez tą burzę słoneczną. Ehhhhh źle się dzieje na tym świecie. Chyba sobie zainstalują tą aplikację do telefonu.

Dobrze, że nie odpaliłem misji z komputera bo bym ładnie wyglądał z hexą o wadzie 5kg i aparatem na pokładzie skoro takie jajca w trybie manualnym się dzieją podczas burzy słonecznej.
Pan P. B.
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:18
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Pan P. B. »

Kolega Jelcyn to się lepiej nie wtrąca do rozmowy skoro nie ma nic sensownego do powiedzenia ! Żenujący poziom :-/
Proponuje korepetycje z fizyki.
Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Zauważyłem, że w dni, w które często pisze się na forum o burzach słonecznych mój odbiornik nie odbiera dźwięku z samolotu. Normalnie na 4km (tyle najdalej byłem) miałem dźwięk a dzisiaj po 50m już go nie było. To może mieć jakiś związek z aktywnością słońca?
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

To może mieć jakiś związek z aktywnością słońca?
Skoro w zeszłym stuleciu konkretna burza słoneczna doprowadziła do zapalenia się papieru w telegrafach to jak najbardziej jest to prawdopodobne. Czy rzeczywiście tak się stało - tego się raczej nie dowiemy.

W tym temacie poniekąd podzielam zdanie Jelcyna (choć formę podania już nie bardzo) że na forum pojawia się trend "zwalania" dziwnego zachowania sprzętu na okoliczności przyrody. Jak komuś kopter zeświruje to najpierw sprawdza Solar Monitor a dopiero potem kable od GPS'a i czy ma dobrego FIX'a. Oczywiście wiatr słoneczny może powodować odchylenia od normy w pracy elektroniki i są na to dowody ale w związku z tym że nasze zabawki potrafią ześwirować od godziliona innych rzeczy z samozakłócaniem na czele (siejące przetworniki kamer, jazgot od kabli zasilających czy wideo zatykające RC) nie traktowałbym aktywności naszej najbliższej gwiazdy jako odpowiedzi na wszystkie fakapy ze strony sprzętu a raczej jako tą kroplę okresowo przelewającą czarę goryczy.
Ten wredny...
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Burze słoneczne !!!

Post autor: klocolus »

Pan P. B. pisze:Witam

Czy ktoś z was miał dziś jakieś zakłócenia bądź problemy ze sprzętem GPS/magnetometry.
Podczas lotu zauważyłem dziwne zachowania w moim modelu między godzinami południowymi.
Zauważyłem na pewnym portalu, że dokładnie dziś mają miejsce dość znaczne burze słoneczne :shock:
http://www.n3kl.org/sun/noaa.html
Gdzie indziej nawet podawano ostrzeżenia o dużej sile promieniowania elektromagnetycznego.

Co wy o tym myślicie?
Dzisiaj nie ale wczoraj koło 20 tak.

Mój kolega miał problemy, kopter z niewyjaśnionych przyczyn zaczął się bujać, podobno trzeba było kontrować cały czas w jedną stronę w locie na gpsie, a potem dał pełny ogień na wstecznym sam z siebie i poszedł w krzaki. Co lepsze dzisiaj wszystko działa i lata.

Oczywiście mogło być parę innych przyczyn - ale kto wie. Ja w samolotach też skutków burzy słonecznej nie odczułem nigdy w locie - co najwyżej trefną złączkę od gpsa ;-)
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Wczoraj Słońce siedziało cicho...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Nie wiem specjalnie o co chodzi, cały świat lata, loty rejsowe nie wstrzymane, ja swoje codzienne loty też uskuteczniałem a koptery coś nietęgo, czyżby przerost formy nad treścią.
Wydłubać tą całą elektronikę i nauczyć się latać.
Protuberancje słoneczne najbardziej dały się we znaki w Kanadzie w latach 90 ubiegłego wieku.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jedyne co zaobserwowałem to zmiany w ilości widocznych satelitów i czas łapania fix'a
Ale:
- na gps wpływa pogoda
- satelity nie są geostacjonarne więc jak mamy pecha to czekamy chwilę na wzejście
- satelity też ulegają awarii

więc tak naprawdę to trudno powiedzieć czy to wiatr słoneczny czy mamy akurat pecha.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Pieth pisze:Nie wiem specjalnie o co chodzi, cały świat lata, loty rejsowe nie wstrzymane.....
I tutaj można się zdziwić..... samoloty rejsowe nie korzystają z systemu GPS, a przynajmniej duża ich większość. System GPS dopiero jest tam powoli wprowadzany.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

To pewnie zaczną uciekać jak Phantomy :mrgreen:
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
twistedme

Post autor: twistedme »

Pieth pisze:To pewnie zaczną uciekać jak Phantomy :mrgreen:
Wczoraj latałem, co prawda o 18, ale jak nigdy praktycznie z miejsca po włączeniu 11 satelit, phantom stał jak wryty :)
ODPOWIEDZ