FPV - problem - pierwsze podłączenie

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

tasiemka OK, gimbal nowy, wszystko nowe, nieużywane
vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

problem częściowo rozwiązany, pojawia się obraz, winna oczywiście tasiemka
podaje może dla innych informacje od VisionFly:
"Jak widzi Pan obraz osd na monitorze to FPV dziala i powody sa 2:
- tasiemka naderwana- nawet malutkie naderwanie moze powodowac brak sygnalu
- gopro nie podaje sygnalu wideo przez usb.- najlepiej dprawdzic to poprzez podpiecie drugiej"

jest jeszcze jedna metoda podpięcia GoPro, bezpośrednio pod nadajnik kabelkiem, pomijając Zenmuse i ich nieszczęsną tasiemkę (chyba wiadomo dlaczego dołączają w komplecie zapasową;) )
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Widzę ze ta tasiemka to jakiś cud techniki.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
twistedme

Post autor: twistedme »

greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

twistedme pisze:Można i tak:

Obrazek
Ktos na forum wcześniej pisał, że ten port, który posiada ten kabelek jest dostosowany do niższych rozdzielczości. GoPro zrobiło go dla małych ekranów (backplate) przyczepianych do plecków kamerki, aby można było mieć pogląd obrazu kamerki.
DJI wykonało tasiemkę na USB, ponieważ z niej można przesłać większą rozdzielczość obrazu. Niestety, ale tasiemkę łatwo można uszkodzić. Proponuję przykleić ja na sztywno taśmą izolacyjna do gimbala - mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia.

Jak ktoś chce przesyłać większą rozdzielczość cyfrowo w FullHD-> pozostaje tylko Lightbridge, który korzysta z wejścia micro HDMI.
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lodilirian »

Witam ponownie,
dzisiaj znalazłem trochę czasu aby w końcu skręcić Phantoma (od ostatniego wpisu nie miałem czasu i biedaczek czekał rozkręcony). Mam pytanie, czy płytka (chyba interferencyjana) która była razem z gimbalem mogę wrzucić do środka obudowy?. Obecnie mam ją przyklejoną za gimbalem i przeszkadza w przymocowaniu nadajnika wideo.
Drugie pytanie to czy zdejmować folię z nadajnika wideo? Oryginalnie jest cały w foli, na filmach w necie widzę, że ludzie zostawiają folię. Czy się nie przegrzeje? Zauważyłem, że wydziela dużo ciepła.
Pozdrawiam
BlackDog
Posty: 54
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BlackDog »

Płytkę możesz wrzucić do środka - jest nawet na nią miejsce do przykręcenia śrubkami

Zostaw folię nie przegrzeje się, a zabezpiecza przed ewentualną rosą na trawie jak lądujesz w takich porannych warunkach ;)

jak masz iOSD mini, też możesz włożyć do środka
twistedme

Post autor: twistedme »

Apropos - jak zamocowaliście nadajnik do phantoma?

Ja jak kupiłem swój używany to niestety był bez tej folii i nigdzie nie było dostatecznej powierzchni żeby taśma dwustronna miała możliwość chwycić. Po jakimś czasie odpadał.

Też chciałem na początku upchnąć w środku, jak wszystko inne, ale po pierwsze to musiało by być naprawdę na styk (jeżeli w ogóle by się dało w moim przypadku) + wiercenie obudowy, a dwa, że on naprawdę się grzeje. Myślałem, szukałem i wreszcie trafiłem na pudełko od baterii do Canona :) Pasuje idealnie. Teraz trzyma się wzorowo.

Obrazek

Obrazek

greniu masz może linka do tego posta?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

...ciekawe kiedy go ugotujesz :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
twistedme

Post autor: twistedme »

Myślisz?

Może rzeczywiście wywiercę ze 3 dodatkowe otwory. Dzięki za sugestię.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

twistedme pisze:

Obrazek

greniu masz może linka do tego posta?
Tutaj jest:
http://visionfly.pl/?p=210

Nadajnik chłodzi się otworami w obudowie P2

Twój montaż waży sporo i nie ma przewiewu. Lepiej to ściągnij, bo przegrzejesz nadajnik.
twistedme

Post autor: twistedme »

Chodziło mi o to wyjście gopro.

Co do tego artykułu o montażu nadajnika, to go oczywiście czytałem, ale już wiem czemu przede wszystkim nie montowałem go w środku. Bałem się właśnie zasłaniać tych otworów. Taki montaż jest bezpieczny dla reszty phantoma?
luk328
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Warszawa / Grochów

Post autor: luk328 »

Obrazek

Na samym początku stwierdziłem, że w tej folii będzie się grzał, więc go od razu rozpakowałem. W związku z tym, że grzeje się dość mocno, żadna taśma nie trzymała dłużej niż 1 lot. Zdecydowałem się na rozwiązanie bezkompromisowe, a więc 4 małe otwory i 3 trytytki. Między Obudową a nadajnikiem jest pianka izolująca ciepło, aby nie grzał się Phantom.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Witam, upychanie wszystkich klamorów w obudowie phantoma to nie jest dobry pomysł a już na pewno nadajnika AV o mocy 600mW.
greniu pisze:
twistedme pisze:

Obrazek

greniu masz może linka do tego posta?
Tutaj jest:
http://visionfly.pl/?p=210

Nadajnik chłodzi się otworami w obudowie P2

Twój montaż waży sporo i nie ma przewiewu. Lepiej to ściągnij, bo przegrzejesz nadajnik.
krzysztof

-> pixhawk <-
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Krzys pisze:Witam, upychanie wszystkich klamorów w obudowie phantoma to nie jest dobry pomysł a już na pewno nadajnika AV o mocy ...
Latales? Skad wiesz, ze nie jest dobry? Grzeje sie, ale rownie dobrze nadajnik mozesz spalic nie latajac phantomem, a trzymajac go na wlączonej baterii.
ODPOWIEDZ