FPV - problem - pierwsze podłączenie

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

FPV - problem - pierwsze podłączenie

Post autor: lodilirian »

Witam,
mam taki zestaw:
Phantom 2
Gimbal HD-3D
nadajnik wideo Immersion RC 5.8 GHz
DJI iOSD mini
monitor: Black Pearl 7"

Pierwszy raz w życiu podłączam wydaje się, że wszystko zrobiłem dobrze. Włączam Phantoma i na ekranie monitora widzę tak jak na linku. Obraz z kamery jest przesyłany ale skacze, jest czarno - biały. Wskazania iOSD też latają. Zresztą widać wszystko na filmie.
Zanim skręciłem obudowę Phantoma to chciałem sprawdzić czy działa. Dlatego iOSD jak i nadajnik wideo nie są przymocowane. Zanim zamocuję chce mieć pewność, że działa. Czy to może być przyczyną?


Ostatnio zmieniony sobota 06 wrz 2014, 15:58 przez lodilirian, łącznie zmieniany 1 raz.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

zmień ustawinia w gopro na PAL.
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lodilirian »

greniu pisze:zmień ustawinia w gopro na PAL.
Dziękuję. Zmieniłem, teraz jest lepiej ale i tak nie jest dobrze. Obraz przedstawia się tak. Zmienia się w zależności gdzie trzymam ekran.

greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

jakich kanałów używasz? jak masz oryginalny immersion i nic nie zmieniałes powinienes ustawić n amonitorze Band "F" i CH:1 dla RX1 i RX2.
Jaki masz monitor BP? Sprawdź czy czasem to nie wersja LR.
sebi
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2014, 17:23
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: sebi »

Częstotliwość ustawiona na nadajniku jest taka sama jak w odbiorniku monitora? Wygląda że troszke się różnią.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

widzę na stole porządną panelówkę immersionRC oraz anteny spironetv2 :) Gdzie kupiłes?
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lodilirian »

greniu pisze:widzę na stole porządną panelówkę immersionRC oraz anteny spironetv2 :) Gdzie kupiłes?
w http://visionfly.pl/ za pośrednictwem allegro

greniu pisze:jakich kanałów używasz? jak masz oryginalny immersion i nic nie zmieniałes powinienes ustawić n amonitorze Band "F" i CH:1 dla RX1 i RX2.
Jaki masz monitor BP? Sprawdź czy czasem to nie wersja LR.
Dziwna sprawa. Miałem fabrycznie ustawione wszystko na "F". Przełączyłem na "B" i nagle obraz zrobił się stabilny, kolorowy. Później przełączyłem znowu na "F" i obraz już jest dobry. Nie wiem o co chodzi. Ale wdaje się, że teraz jest dobrze. Filmik poniżej.



No nie mam szczęścia. Zawsze coś. Jak udało się (chyba) opanować transmisję obrazu to teraz nie mogę monitora naładować. Albo zasilacz jest padnięty albo coś z monitorem. Na początku ładowało (czerwona dioda monitora się świeciła) po krótkiej chwili zgasła. Monitor jest rozładowany, włącza się na sekundę i pada. Zasilacz nie ładuje. Nie świecą się żadne diody ani na monitorze ani na zasilaczu. Upewniłem się, że do DC in jest wtyczka włożona.

greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

jak się naładuje to powinna pojawić się zielona dioda na monitorze.
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lodilirian »

greniu pisze:jak się naładuje to powinna pojawić się zielona dioda na monitorze.
W instrukcji jest napisane, że podczas ładowania czerwona dioda się świeci jak się naładuje zapali się zielona. U mnie żadna się nie świeci :(

"During recharging the red indicated light is on, after recharging, the green indicated light is on."
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

lodilirian pisze:
greniu pisze:jak się naładuje to powinna pojawić się zielona dioda na monitorze.
W instrukcji jest napisane, że podczas ładowania czerwona dioda się świeci jak się naładuje zapali się zielona. U mnie żadna się nie świeci :(

"During recharging the red indicated light is on, after recharging, the green indicated light is on."
cześć, sprawdź napięcie na zasilaczu potem sprawdź styki baterii i monitora może coś nie dociska.
krzysztof

-> pixhawk <-
roberto
Posty: 19
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: roberto »

A czy przy podłączonym zasilaczu możesz podłączyć monitor?

Generalnie nawet gdyby bateria była uszkodzona to monitor powinien działać na samym zasilaczu.
Awatar użytkownika
bojan62
Posty: 87
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 00:31
Lokalizacja: Poland/Nidzica

Post autor: bojan62 »

lodilirian pisze:
greniu pisze:widzę na stole porządną panelówkę immersionRC oraz anteny spironetv2 :) Gdzie kupiłes?
w http://visionfly.pl/ za pośrednictwem allegro

greniu pisze:jakich kanałów używasz? jak masz oryginalny immersion i nic nie zmieniałes powinienes ustawić n amonitorze Band "F" i CH:1 dla RX1 i RX2.
Jaki masz monitor BP? Sprawdź czy czasem to nie wersja LR.
Dziwna sprawa. Miałem fabrycznie ustawione wszystko na "F". Przełączyłem na "B" i nagle obraz zrobił się stabilny, kolorowy. Później przełączyłem znowu na "F" i obraz już jest dobry. Nie wiem o co chodzi. Ale wdaje się, że teraz jest dobrze. Filmik poniżej.



No nie mam szczęścia. Zawsze coś. Jak udało się (chyba) opanować transmisję obrazu to teraz nie mogę monitora naładować. Albo zasilacz jest padnięty albo coś z monitorem. Na początku ładowało (czerwona dioda monitora się świeciła) po krótkiej chwili zgasła. Monitor jest rozładowany, włącza się na sekundę i pada. Zasilacz nie ładuje. Nie świecą się żadne diody ani na monitorze ani na zasilaczu. Upewniłem się, że do DC in jest wtyczka włożona.

Kolego kupiłeś z dobrej firmy visionfly. Zadzwoń - kolega ci wyjaśni a jak nie to wymieni.
Wiem , że z nimi nie ma problemu. Przecież masz na to GW.Po co motasz się z problem.
Pionier 1400,Raptor 1600 FPV, Fox800, OSD Z&P+AP, Graupner MX 12 Hott-GR12, GoPro Hero3 White, Sky Surfer 2000, DJI Inspire 1, DJI Osmo, DJI Phantom 4
https://www.youtube.com/user/bojaneka62/featured
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lodilirian »

bojan62 pisze: Kolego kupiłeś z dobrej firmy visionfly. Zadzwoń - kolega ci wyjaśni a jak nie to wymieni.
Wiem , że z nimi nie ma problemu. Przecież masz na to GW.Po co motasz się z problem.
Kolega miernikiem zbadał zasilacz i okazało się, że to on padł. 0 na końcówce. Także odezwę się do firmy gdzie kupiłem i mam nadzieję, że mi wymienią.

Pozdrawiam
vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

pozwolę sobie napisać w tym wątku ponieważ mam podobny zestaw i problem
nie mam obrazu z GoPro, gdzie szukać przyczyny?
widzę parametry lotu z iOSD ale obrazu z kamerki nie ma na monitorze

czy w menu GoPro trzeba coś ustawić?
GoPro jest podłączona przez TV poprzez gimbal Zenmuse
może jakaś tasiemka nie kontaktuje? gdzie i czego szukać?
twistedme

Post autor: twistedme »

vuki pisze:może jakaś tasiemka nie kontaktuje? gdzie i czego szukać?
Może być: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=21771

Masz zapasową to spróbuj wymienić.
ODPOWIEDZ