Optima 9 failsafe

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Optima 9 failsafe

Post autor: tytanos »

Mam problem z ustawieniem failsafe w Hitec Optima 9.
Chcę ustawić aby odbiornik przy zaniku sygnału z nadajnika wystawił na jednym z wyjść sygnał ok. 950us.

1. Próbowałem za pomocą programatora HPP-22 bo tam teoretycznie program ma taką funkcjonalność. W zakładce Fail-safe ustawiam paskiem na oczekiwaną wielkość na wybranym kanale i próbuję potem zapisać wciskając "save". Przyciska i przyciskam i nic - program nie chce zapisać tego ustawienia.
Czy coś mogę tu robić źle? Jak to ustawić programatorem?

2. Próby z wykorzystaniem przycisku na odbiorniku oraz aparaturą niby dają skutek ale tu znowu mam problem bo nei mogę w aparaturze wymusić aby na wybranym kanale wysłała sygnał mniejszy niż 1000us. Aparatura to Aurora 9X.
Czy ktoś zna sposób jak zmusić aparaturę aby nadawała taki sygnał?


Generalnie jak ustawić odbiornik Optima aby w failsafe wystawiał sygnał ok. 950us?
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

W apce dajesz na tym kanale gdzie chcesz miec poniżej 950 w menu ustawień opcje EPA na maxa czyli 140 i bez problemu zejdziesz i do 900 zapisujesz FS w odbiorniku potem cofasz EPA na 100 i masz to co chciałeś ustawic
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tytanos »

Przez EPA próbowałem ale dochodzę tylko do 980us.
Udało mi się za pomocą menu Sub-trim - jakoś doszło :-)

Czy ktoś wie o co chodzi z HPP-22, że nie można przestawić programowo Failsafe? coś zrąbane w aplikacji czy może jest jakiś myk którego nie znam?
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

U mnie działa bez najmniejszych problemów normalną metodą z suwakiem. Wszystkie firmware-y i wersje oprogramowania są aktualne. Podłączenie odbiornika do HPP-22 zgodnie z tym co program podpowiada.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tytanos »

Podłączam prawidłowo bo firmware dał się wgrać.
Naciskanie "Save" po zmianie ustawień "failsave" daje tylko zapytanie, że powinno być zapisane i czy kontynuować czy anulować to wybieram "Continue" i tyle by było- brak efektu.
Zachowuje się jakby przycisk "Save" znaczył anuluj tak jak "anuluj".
Awatar użytkownika
incuba
Posty: 18
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 14:30
Lokalizacja: Tychy

minima 6s i falisafe

Post autor: incuba »

Koledzy jak się ma ustawienie failsafe bez programatora?
Posiadam Aurorę 9 i odbiornik minima 6s. Czytałem instrukcję, walczę po raz drugi bez efektu. Odbiornik w/g opisu producenta posiada funkcję failsafe, nie posiada gniazda na wtyk programatora. Pomożecie? :)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Grochalek
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2013, 10:11
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Grochalek »

Cześć.

Odpalasz wszystko normalnie Apka -> Odbiornik
Ustawiasz na aparaturze wszystkie drążki i przełączniki w pozycji jaką ma przyjąć FailSafe
Wciskasz i przytrzymujesz przycisk na odbiorniku aż zgaśnie na nim dioda (około 6sek)
Czekasz około 2 sekund na sekwencje błysków aż odb zapamięta pozycje wszystkich kanałów.
Jak się wszystko uspokoi, odłączasz odbiornik i masz zapamiętane

EDIT: Kolega wyżej mnie ubiegł ;-)
Pozdrawiam Daniel
ODPOWIEDZ