Spadający Dji Phantom 2 - co może być przyczyną?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Mercury
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 15:10
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Spadający Dji Phantom 2 - co może być przyczyną?

Post autor: Mercury »

Witam,
Dron Dji Phantom 2 po chwili latania nagle zaczyna pikować i spada na ziemię.
Wygląda to tak:
http://youtu.be/yq1kVWAFRlw

Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem? Co może być przyczyną?
twistedme

Post autor: twistedme »

Przyczyn może być wiele... Dzieje się tak za każdym razem? Próbowałeś latać bez osłon? W assistant wszystko ok?
Ostatnio zmieniony sobota 23 sie 2014, 16:44 przez twistedme, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Bo Panie, tak szybko się nie schodzi :). Rozumiem, że większość tego szybkiego opadania było zamierzone. Później pewnie dodałeś pełny gaz, wpadłeś w turbulencje wytworzone podczas opadania i gleba murowana :).
Schodzi się kilka razy wolniej, niż wznosi.
Pozdrawiam Karol
twistedme

Post autor: twistedme »

W phantomie jest limit prędkość opadania do 2m/s, przynajmniej w 3.04. Faktycznie się nie przyjrzałem tej prędkości, albo już w tym momencie leciał, albo to było na manualu i wtedy faktycznie dużo za szybko.
Mercury
Posty: 4
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 15:10
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: Mercury »

Właśnie stało mi się tak dwa razy. Drugi raz też zaczął spadać, a wtedy już starałem się wino opuszczać. Udało mi się wyprowadzić go dając opór do góry, potem zacząłem znowu wolno opuszczać i znowu upadek...
twistedme

Post autor: twistedme »

Za mało danych

1. W jakim trybie latasz?
2. Jaki firmware?
3. Masz iosd i wiesz jaka była prędkość opadania zanim zaczął spadać?
4. Próbowałeś latać bez osłon?
5. Wszystko skalibrowane?
6. Ile waży Twój Phantom do lotu?
7. Jakie dokładnie manewry wykonywałeś zanim zaczął spadać?
8. Wcześniej i później nie spadał mimo takiej samej konfiguracji i wykonywania identycznych manewrów przy zbliżonych warunkach atmosferycznych?
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

No tak szybkiego schodzenia to ja jeszcze nie widziałem. Oczywiście jeżeli chodzi o planowane schodzenie :)
luk328
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Warszawa / Grochów

Post autor: luk328 »

Wydaje mi się, czy w 1:09 korzystasz z pilota WiFi do GoPro ?

Nie lata się z włączonym WiFi. Sterowanie Phantomem realizowane na 2.4 GHz zakłóca się z WiFi.
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Przypuszczalnie jest to to samo co mnie spotkało. Na wysokości około 600 metrów maszynka wpadła w pułapkę VRS. Udało się wyciągnąć, ale dopiero około 300 metrów nad ziemią po to aby niżej wpadła w kolejną. Możesz zobaczyć to z pokładu maszyny na video. Co ciekawe wtedy schodziłem z wysokości 1km, nieosiągalnej w normalnych warunkach dla Phantoma z gimbalem. Gdybym nie wpadł w tę pułapkę to pewnie na wysokości 100-150 metrów skończyłaby się bateria.
Aby tego uniknąć zawsze schodzę lotem postępowym. Rzecz ciekawa, że dzisiejszy podmuch wiatru spowodował podobny efekt ale na wysokości około 40 metrów. Video masz w którymś z postów poniżej / powyżej. A tak to wyglądało z pokładu:


Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Najnowsze phantomy latają na 5.8 z tego co mi wiadomo, tak więc Wi Fi RACZEJ nie powinno zakłócać. Poza tym, co Wy robicie tak wysoko ?
Pozdrawiam Karol
luk328
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Warszawa / Grochów

Post autor: luk328 »

z tego co wiem, to vision latają na 5.8
o tym, że zwykłe 2 zaczęli robić na 5.8 jeszcze nie słyszałem
BadYunior
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 28 lut 2012, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BadYunior »

Karol93 pisze:Najnowsze phantomy latają na 5.8 z tego co mi wiadomo, tak więc Wi Fi RACZEJ nie powinno zakłócać. Poza tym, co Wy robicie tak wysoko ?
To zależy chyba od rynku na jaki są kierowane. W tym samym czasie były na inny rynek ze sterowaniem na 5.8 a u nas w tym samym czasie na 2.4. U mnie cóż, to był tylko test osiągów ;). Poprzednią hexą zbudowaną jakieś 2 lata temu na Fy-91q ogólnie ciężko się sterowało, chciałem coś łatwiejszego.

Darek
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

A no to możliwe, że tak jest. Właśnie Visiona miałem ostatnio w rękach i sobie sprawdzilem, na czym lata :).
Pozdrawiam Karol
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

BadYunior pisze:Przypuszczalnie jest to to samo co mnie spotkało. Na wysokości około 600 metrów maszynka wpadła w pułapkę VRS. Udało się wyciągnąć, ale dopiero około 300 metrów nad ziemią po to aby niżej wpadła w kolejną.
Bo trzeba schodzić tak :)
http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=275712#275712
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
waldorf
Posty: 783
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 13:00
Lokalizacja: Zbąszyń/Poznań
Kontakt:

Post autor: waldorf »

zybyzy pisze:Bo trzeba schodzić tak :)
albo tak, trochę archiwalny ale lubię te czasy:



szkoda, że teraz koptery już tak nie potrafią ;-)
Pozdrawiam Waldek
http://heli.waldorf.pl
ODPOWIEDZ