kopter do filmowania

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Tylko nie zwracajcie uwagi że to testowane na białym :)



Nie mniej jednak puki co nic nie mówię Darek wysyła do mnie taki zestaw do przetestowania i porównania z 15 i 17 calowymi dwupłatowymi śmigłami ... zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Jeżeli porównasz 2 i 3-łopatowe o takiej samej średnicy, to 3-łopatowe będzie mocniejsze, ale co to ma do rzeczy? Kolejne odkrywanie Ameryki?
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Nie chcę porównywać wiadomego , chcę pomiar zrobić ile A potrzebne będzie do zawisu na tych 3 płatowych a ile na tych co ja mam .
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Też błędna metodologia.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Ładziak, nie wiem czemu tak twierdzisz skoro nie wiesz po co to robię i do czego mi te pomiary, więc nie rozumiem twojej ciągłej negacji ?
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Ponieważ pomiary w zasadzie powinny mieć jakiś sens... Ale jak ktoś się uprze, to na chłopski rozum można porównać przysłowiowe jabłka i pomarańcze. Bo dlaczego nie? Przepraszam za zaśmiecanie tematu i już nie przeszkadzam.
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

Ładziak, widzisz, rzecz polega na tym, że pewne rzeczy trzeba przeżyć, nie wystarczy brać to na słowo, ty uważasz, że masz rację a ja chcę się o tym przekonać, odkrywanie ameryki jest prawdziwym odkrywaniem gdy odkryje się ją samodzielnie a nie dlatego, że ktoś powie, że tak jest

wracając do śmigieł
uważam, że mam rację a ty masz prawo uważać inaczej, ja zrobiłem testy a ty chcesz wierzyć w zasady aerodynamiki
i tak każdy z nas zbuduje dla siebie coś innego :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

darek pisze:uważam, że mam rację a ty masz prawo uważać inaczej, ja zrobiłem testy a ty chcesz wierzyć w zasady aerodynamiki
Nie chce wyjść na upierdliwca ale czy Ty planujesz obalić zasady aerodynamiki albo zmieniać fizykę?

Co do pomiaru prądu zawisu to może coś powie (ale wydaje mi się że pasowało by to wykonać na jakiejś dużej hali)

Najlepiej by było zrobić lot testowy w podobnych warunkach i na takim samym sprzęcie ale potrzeba by monitorować czas, prądy, napięcia itp.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

Sławku, zasady (których nie znam) są ogólnymi zasadami i nie biorą pod uwagę czynników zewnętrznych, konstrukcji silników, kopterów itp., właśnie dlatego by sprawdzić jak zasady mają się do rzeczywistości robi się testy

jakiś czas temu przetestowałem kilka różnych rzeczy, w skrócie:
mocowanie 3 łopat wielkość standard - długi lot, brak wibracji, wspaniały dźwięk, silniki chłodne

mocowanie 3 łopat powiększone o 2 cale - długość lotu jak przy mocowaniu standard, kompletny brak wibracji i jeszcze piękniejszy dźwięk, silniki ciepłe

mocowanie 2 łopat (tarot), wielkość jak 3 łopatowe standard - długość lotu krótsza o co najmniej 2-3 minuty, widoczne małe wibracje, brzydki dźwięk, silniki gorące

wierz lub nie, zasady aerodynamiki nie zmieniły się a testy moje pokazują kierunek w jakim powinienem iść, ja się tym dzielę a ty zrób z moimi danymi co chcesz, powtarzanie jednak, że zasady dynami powinny dać inne testy nie wpłyną na moje zdanie co do przyszłego wyboru

post ten założyłem po to by coś wnieść do tego forum, nie chodziło się o chwalenie mojej konstrukcji, pierwsza okazała się nieco za ciężka więc należy ją zmienić, i to zrobiłem, powstała druga, nieco bardziej standardowa, trochę odkryłem na nowo amerykę ale ja zrobiłem to świadomie a nie dlatego, że takie coś było u chińskiego sprzedawcy

teraz pracuję nad doszlifowaniem wersji 2 tak by całość była łatwo składalna do pewnego stopnia, potem zrobię test z 6 silnikami, gdzie lewy i prawy będą podwójne a na koniec przetestuję silniki v3508

jak pisałem na początku, moim celem jest 30 minut lotu z gimbalem, zrobiłem proste założenia początkowe i staram się osiągnąć swój cel i nie ważne czy odkrywam amerykę i jestem zgodny z zasadami aerodynamiki, ważne, bym osiągnął swój cel, to wszystko
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

Panowie, ja tam jednak nie byłbym sceptyczny, ja rozumiem, że Darek chce sam doświadczyć zasad które dla ludzi znających je są oczywiste, ale według mnie to rozwojowa postawa.
wiecie jak jest, wszyscy mówią że się nie da, przychodzi jeden co o tym nie wie, i dokonuje czegoś "niemożliwego" ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

no właśnie, dzięki
zadam podchwytliwe pytanie: czy ktoś ma koptera, który używa długich rurek jedna pod drugą?
ja nie widziałem żadnej konstrukcji takiej (z małymi wyjątkami) gdy dociąłem płytkę połączyłem 2 dzielone ramiona to płytka była niezmiernie witka, oczywiście, aby było sztywniej należy użyć dwóch płytek, ale czy nie prościej użyć samej rurki? rurka to najmocniejszy kształt przy minimalnej wadze

zasady typowej mechaniki a jednak koptery składane, choćby takie jak s1000 sprzedają się pewnie nieźle, choć ich konstrukcja, mimo że piękna, jest kompletnie do kitu i przeczy zasadom mechaniki
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Ja używam samych rurek. No prawie :-D

Obrazek
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jak ktoś ma drukarkę 3D i frezarkę CNC, to może "szaleć" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

ekstra, pokazywałeś go już wcześniej
link do nowych fotek: link
darek
Posty: 324
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 09:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: darek »

tak, ja teraz szaleję bo mam cnc :)
mogę wyciąć jedną sztukę i testować, to naprawdę fajne
ODPOWIEDZ