Ramy Multirotor w ABC-RC

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Ramy Multirotor w ABC-RC

Post autor: Kowal »

Pojawiły się w ofercie sklepu Mirka ciekawe, i stosunkowo tanie ramy firmy Multirotor

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Reptile 500 wygląda całkiem przyjemnie.
Może to dobry temat żeby poskładać coś w stylu TBS Discovery na przyszły sezon :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Jeżeli te ramiona są takiej jakości jak podróbki DJI w tym sklepie to odradzam. Są miękkie i jeszcze otwory do montażu mają M2.5 albo M2 zamiast M3.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sudik »

Ciekawe czy te ramiona będą pasowały ?
http://abc-rc.pl/F450-ramie-czerwone
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Właśnie o tych ramionach piszę.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

cebulator pisze:Jeżeli te ramiona są takiej jakości jak podróbki DJI w tym sklepie to odradzam. Są miękkie i jeszcze otwory do montażu mają M2.5 albo M2 zamiast M3.
coś pomieszałeś albo źle trafiłeś :-?

Po krecie do oryginalnej ramy DJI F550 dokupiłem "podróbę" Rama 550 TAROT
użyłem dolny centerplate i jedno z ramion - wszystko pasowało. W DJI śruby są 2,5.
Jedynie końcówka ramienia jest wykonana z troszkę cieńszego materiału i silnik posadawiany jest o jakieś 5mm niżej Rama 550 TAROT
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: MagicD »

Również kupiłem 2 takie "zapasowe" ramiona... jedno już użyłem - wszystko pasuje idealnie.
A mam też pytanie czy ramiona od tego pasują co ramy DJI F550? Przyznam się, że F550 oryginalne starczają na śmigła tylko 10"... moooże 11", a chciałbym założyć w przyszłości 12" dla oszczędności prądu.
Yeahw :)
Awatar użytkownika
robocik
Posty: 235
Rejestracja: piątek 28 cze 2013, 22:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: robocik »

MagicD pisze:Również kupiłem 2 takie "zapasowe" ramiona... jedno już użyłem - wszystko pasuje idealnie.
A mam też pytanie czy ramiona od tego pasują co ramy DJI F550? Przyznam się, że F550 oryginalne starczają na śmigła tylko 10"... moooże 11", a chciałbym założyć w przyszłości 12" dla oszczędności prądu.

w oryginalnej ramie F550 wejdą maksymalnie 10" - zostaje 25mm między śmigłami
czy te ramiona wejdą to się nie dowiesz puki nie spróbujesz, na pierwszy rzut oka wygląda że będzie pasić
tylko czy aby na pewno da to jakąś oszczędność - oryginalny silnik takiego śmigła nie uciągnie
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Wychodzi mi na to, że do ramy H730 wejdą maksymalnie śmigła 13", i wtedy przerwa pomiędzy śmigłami będzie ~35mm... Przy śmigłach 14" przerwa 9mm... trochę mało :roll:
Bo jeśli dobrze rozumuję, to 730 to ten wymiar :roll:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
chlodnik86
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:46
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chlodnik86 »

ciekawe jak z jakoscia tych ram, miał juz ktos ?
_______________________________
fly: F450, KFC32+OSD, TG9X, eleres
off-road: Traxxas Rustler
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Może już było i nie znalazłem, ale zaryzykuje pytaniem.
Co dają takie ramiona podniesione do góry?
Z mojego doświadczenia wiem, że ramiona np. Tarota ramionom Tarota nie równe.
Czasami bardziej sztywne czasami mniej, zależy jaka dostawa.
Dji oryginalne najbardziej sztywne, no ale co by nie było rurką karbonową nigdy nie będą.
Fakt, że z na tych ramionach (Tarota) z GOPRO można przy dobrych śmigłach całkowicie pozbyć się Jello, gorzej już z Mobiusem, przynajmniej ja tak mam.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

czak45, Dolny strumień powietrza nie idzie pionowo w dół tylko rozchodzi się na boki tworząc stożek. Dzięki temu zabiegowi maszyna jest stabilniejsza.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

shaggee pisze:czak45, Dolny strumień powietrza nie idzie pionowo w dół tylko rozchodzi się na boki tworząc stożek. Dzięki temu zabiegowi maszyna jest stabilniejsza.
A dokładniej chodzi o obniżenie środka ciężkości:
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnowaga_(mechanika)
im środek ciężkości niżej tym model bardziej dąży do równowagi - czyli jak napisał shaggee maszyna jest stabilniejsza.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Roger, W przypadku płaskiej hexy to niekoniecznie. Obniżyłem środek ciężkości dając akumulatory 20cm od centerplate w dół. i wcale hexa nie dążyła do równowagi, nawet bardziej pływała niż przy ustawieniu jeden aku nad, a drugi pod centerplatem. Ale jak dałem przy mocowaniach po dodatkowej nakrętce tak że silniki wychyliły się o jakieś 5 stopni osią obrotu do wewnątrz koptera a co za tym idzie strumień zaśmigłowy tak jak pisał shaggee, poszedł poza platformę to zrobiło się dużo lepiej.
Ciekawi mnie tylkjo czy w przypadku coaxiala czyli Y6 taki wychył ramion coś da czy nie, bo zabieram się za zmianę ramy i chyba testowo też dam wychylenie tak 5-8 stopni.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Roger »

Hexa pływała, w sensie w poziomie? Przy obniżaniu środka ciężkości bardziej chodzi o wychylenie od poziomu i powrót do niego, ale fakt, podniesione ramiona redukują też trochę pływanie.

Trzeba mieć też świadomość, że silniki odchylone od pionu zmniejszają także całkowitą siłę nośną całego koptera - coś za coś - taka jest fizyka.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
ODPOWIEDZ