Pierwszy quadrocopter-pytania

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

robo1973
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 14:39
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: robo1973 »

1 . Znosi nie w prawo Jak to skorygować ?
1. Poszukuję jakieś wytrzymałe nogi tak żeby amortyzowały upadki
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Mam, pytanie co do podłączenie regulatorów. W necie znalazłem informację że nie ważne jak się 3 kable od uzwojeń podłączy do regulatora. Potem ewentualnie trzeba zamienić któreś z dwóch kabli aby by kręciły się w odpowiednim kierunku. Prawda?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

prawda

doczytaj sobie jak dziala silnik 3 fazowy
AutoQuad Team
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Proszę o usunięcie tego posta.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 paź 2014, 17:20 przez atxmega, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Napisz jeszcze w kilku innych miejscach
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

robo1973, na amortyzacje to najlepiej ląduj na poduszce ;d :evil:
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Jeszcze takie pytanko co do ładowania. Jak mamy np. za małe napięcie(damy np. za duży prąd ładowania niż wytrzymuje zasilacz wtedy spada napięcie) to wyskakuje input vol err? Durga sprawa dany lipol 2C, mnożymy razy pojemność. Mamy prąd ładowania, co jak prąd ładowania przewyższa ten niż daje ładowarka? I przedostatnie, jak skończymy ładować pakiet to ładowanie samo się skończy? Czy trzeba gdzieś to ustawić? Czy to jest z automatu? ImaxB6. Jak pokazuje napięciem jakim jest ładowane a na dole napięcie jakie się już naładowało, to czemu od zera zaczyna liczyć? A nie od jakiegoś tam progu? Pakiet do końca nie jest rozładowany. Czy mierząc napięcie na plusie i minusie aku wtedy uzyskujemy jego faktycznie napięcie? I czy ze względu czy lądujemy szybkim programem czy zwykłym to zawsze trzeba mieć podpięty balancer i plus i minus? Bo jak się programem z balancerem łąduje to oczywiste ale jak nie? Czym się różni zwykłe ładowanie od ładowania z balancerem?
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

A wystarczy wpisać w google :)

http://www.heli-team.pl/zasobnik/ladowa ... rukcja.pdf

pyt 1 - tak wyłączy się z takim komunikatem.

Nie musisz ładować max prądem jaki jest dopuszczalny ... nawet lepiej ładować mniejszym. Stanie się tak jak u mnie zapewne przy ładowarce Turnigy ... tak się zgrzała że teraz wtyczka zasilania jest na stałe z ładowarką hehe :oops: muszę to kiedyś rozkręcić i zobaczyć co się przyjarało :)

Balansowanie jak sama nazwa wskazuje balansuje różnicę na ogniwach, inaczej mówiąc wyrównuje ogniwa jeżeli z jakiegoś powodu się rozjechały... czytaj mają bardzo różne napięcie od siebie.

Zresztą wszystko jest w instrukcji napisane i lepiej i bezpieczniej będzie jak przeczytasz ją od góry do dołu :)
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

A jak obliczyć/ktoś wie? Ile wyniesie czas ładowania lipola 11,1V 3 cele, 5000mah.
Na funkcji ładowania balncera, szybkiego ładowania i normalnego? Prąd 1,1A
Pozdro
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

5/1,1~4,5 :roll: 4,5h to bardzo długo.
Ja lądując prądem 1C czyli dla pakietu 2,2aH prądem 2,2aH.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Przy balansowaniu to trudno okreslić , wszystko zależy od tego jak bardzo były by rozjechane cele ...

Na resztę jest wzór ale nie do końca się to sprawdzi ze względu na specyfikację ładowania takich ogniw. Ładowarka nie ładuje ich cały czas stałym prądem. Wszystko zależy od tego jak była rozładowana itp...

Najlepiej sprawdź sam , ładowarka o której pisałeś ma odpowiedni program więc nie ma obaw że coś źle zrobi. (zakładam że ustawiłeś wszystko wedle instrukcji i nie masz w głowie pomysłu żeby ładować te ogniwa inna niż do tego celu przystosowaną ładowarką!! ) Tu masz link poczytaj dużo się dowiesz o tych ogniwach :)

http://forbot.pl/blog/akumulatory-litow ... dium-id291
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

U mnie cele były tak rozjechane że balansowanie trwało z 3h :roll:.
Jak masz nowe aku, to jest dyza szansa że ładowanie skończy się parę minut po wyliczonym czasie.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Ale co Ty dowdervil, chcesz wyliczać i jak ? i po co ?
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

A czy ja coś pisałem o wyliczaniu?
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Ja mam imaxB6. Mi tam nie pokazuje ile czasu mi zostało do końca tylko ile czasu już się ładuje. Aktualnie to już leci 80min. Aku nowe pierwszy raz ładowane. No wybrałem 3S, Lipo 3,7V typ i ładuje:D Tylko zastanawia mnie "charged capacity". On zawsze od zera będzie liczył? Co jak np. zostanie trochę pojemności w baterii? Czy lipo można ładować "częściami" tzn naładuje do połowy potem zużyje trochę a potem to co zostało doładuje do końca?
ODPOWIEDZ