Pierwszy quadrocopter-pytania

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Użyłbym ale silnik jeszcze do mnie jeszcze nie dotarł. A chciałem już laminat przygotować do mocowań.
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

ale w czym problem ? masz na rysunku podane wymiary ... wiec ?
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

bluuu pisze:moze uzyj takich przedpotopowych wynalazkow jak linijka, cyrkiel, papier i olowek ?
przecież dzisiejsza młodzież nie umie takich rzeczy używać.
może lepiej jakiegoś cada użyć? :) skeczup na początek jest ok
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Skąd przypuszczenie że młodzież? Umiem obsługiwać cyrkiel(dla wiadomości innych w szkole nadal tego uczą:D). Po prostu szukałem gotowego pdf do wydruku od razu w skali 1:1-uprzedzając nie, nie jestem leniwy tylko szukałem gotowca, ale mniejsza z tym już sobie narysowałem wydrukowałem. Ale mam jeszcze 2 kwestie.
1.Bezpieczeństwo czego unikać przy konfiguracji maszyny(linki? trochę już przejrzałem...)
2.Inny kontroler lotu. Nie wiem czemu ale wszyscy narzekają na ten kk 5.5 podobno strasznie trudny w sterowaniu. A więc jaki inny wybrać? Myślałem nad MultiWii.
Teraz co do niego myślałem albo nad 2.5 albo nad crius. Czy oprócz tych 2 wersji są jeszcze jakiś inne? Bardziej przymierzam się do 2.5. Czy to jest jest znacząca poprawa wobec kk?
2.5 jest na:MPU6050 HMC5883L BMP180. PCB na szybko sam poskładam bo mam pod ręką 328. Kupie tylko MPU6050. Tu moje pytania co jak nie będę miał kompasu? Domyślam się że uruchomię wszystko z tym że wersja ta będzie uboższa w działaniu? I po co barometr i czujnik temperatury?
Czy na szybko możecie wymienić inne kontrolery? Takie najpopularniejsze. Ich opisy sam przeczytam.
Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Tak na szybko i chyba najtrafniej, to KFC32 z Naszego forum :-P Miłej lektury :-D
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Trafiłem przed chwilą na wiki multiwii. Część pytań się wyjaśniła. Jednak na początku obstawiam m328. Dlatego teraz nie wiem co z tym:
"Czy to jest jest znacząca poprawa wobec kk?
2.5 jest na:MPU6050 HMC5883L BMP180. PCB na szybko sam poskładam bo mam pod ręką 328. Kupie tylko MPU6050. Tu moje pytania co jak nie będę miał kompasu? Domyślam się że uruchomię wszystko z tym że wersja ta będzie uboższa w działaniu? I po co barometr i czujnik temperatury? "
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Może naze32 full, lub acro ? Zależy czego oczekujesz. Czy ma być to rozwojowy na dłuższą metę fc, czy tylko na pierwszy model ?
Osobiście, dzisiaj zamówiłem acro naze,(gyro + acc), ale ja będę składał mini H. Nie potrzebne mi będzie baro i magnetometr.
Jest również wersja full z wspomnianym gyro,acc, baro i magnetometrem. Z możliwością dołożenia gps-a.
Jest jednak mały minus, na płytce znajduje się magnetometr. Lepiej, jak jest osobno, np z gpsem.
Jeśli rozwojowy, to KFC32, ma już wbudowanego eleresa, nie ma magnometru na płytce, pełne wsparcie na forum.
Ten fc, będę wykorzystywał do czegoś większego (pewnie hexa).
Zależy od zasobności Twojego portfela i oczekiwań :)
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Ja na razie zrobię m328 i MPU6050. Potem coś bardziej rozwojowego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 wrz 2014, 19:43 przez atxmega, łącznie zmieniany 1 raz.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Post autor: piwko »

xxx pisze:Tak na szybko i chyba najtrafniej, to KFC32 z Naszego forum :-P Miłej lektury :-D
Przeczytałem pierwsze 50 stron i NIC tam na pewno nie ma ciekawego... Później już usnąłem. A nie. Są jakieś kłótnie :-P Producent powinien walczyć z taką "pomocą" bo jedynie zniechęca, a nie zachęca do kupna. 462 stron po 15 wpisów na każdej stronie to 6930 wpisów. Do tego filmy, zdjęcia i linki... Trzeba być idiotą żeby tyle czytać :evil: To jedynie mała płyteczka do sterowania wiadomo czym, a nie statek kosmiczny... Jedna strona informacji gęstych formatu A4 i nic tu więcej na ten temat nie potrzeba dla przyszłego użytkownika.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

piwko, jakbyś tyle przeczytał, to byś znalazł : http://kfc32.direk.info/index.php?title ... 2%C3%B3wna
Tu jest wszystko czego Ci potrzeba, w jednym miejscu.
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Nie to że narzekam:D ale czasami są tu teksty typu poszukaj na forum:D To ciężko się szuka:D Ale dobra...
Już wiem że jak gps nie mam to zbędny jest mi kompas. Po co tylko tam barometr pchają?
Ps. może Piwko zgubił ten link:D jak bym 50 str przejrzał to też bym oszalał:D i nie otwierał wszystkich linków;D Chyba że ten link jest na 1 str.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Uwierz, że nawet 10 stron z wątku o KFC32 nie przeczytałem, bo po pierwszej wiedziałem czego oczekiwać, a jakoś znam ten link, chociaż na forum również jestem początkującym.
Fakt, czasami ciężko coś znaleźć, bo jest porozsiewane, ale od tego też jest opcja szukaj.
Jak widać, da się ;)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jeśli MW to AIO
Jeśli KFC to wiadomo co :)
Jeśli coś innego to Naze 32
A jeśli dla hmmm nie powiem dla kogo to Naza

Wszystkie oprócz nazy ładnie przez BT skonfigurujesz na polu jeśli trzeba
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Wybrałem. M328 plus mpu6050. Moje pytanie, czy ktoś moze podlinkować hexa do takiej konfiguracji? I po co barometr jest dawany na fabrycznym multii? I jeszcze jedno kupiłem piasty emaxa 3.0/M6 taki jak jest wał 2822. Ale po zakręceniu śmigła z piastą ja bez problemy mogę ją rękoma zdjąć. Czemu? Są luzy....Do czego jest ten otwór na przewylot u górze w piaście?
Dzięki i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

zlituje sie ....
Tyle razy pytasz o barometr ze juz bys to dawno znalazl ... sluzy do utrzymywania wysokosci na podstawie zmian cisnienia (jak wiadomo cisnienie zalezy od wysokosci tez)

Co do piast ... bo nie dokreciles ?
pytanie o dziure w piascie spowodowalo zwieche mojej szklanej kuli wiec nie pomoge

"hex'a" nikt ci nie da bo bo tez niewiadomo co to za plytka, jaka orientacja sensorow etc
AutoQuad Team
ODPOWIEDZ