Pierwszy quadrocopter-pytania

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

pytałem o samą czynność kalibracji. Zrozumiałem że kalibrujesz esc z aparatury bez uzycia FC.

Nie wiem może źle masz kalibracje samej płytki zrobioną ?
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Kalibracje samej płytki tzn? ACC mam dobrze skalibrowany.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

A kalibracje samą aparatura zrobiłeś? Bo jezeli tak i na samym radiu + odbiornik esc z silnikiem dobrze reaguje to wiemy ze napewno wina lezy po stronie płytki . I teraz sprawdz jeszcze raz kalibracje acc kompas itp skalibruj radio . Ustaw tylko niezbedne kanały reszte narazie zostaw. Jak dalej bedzie źle to napisz jak masz podłączone silniki ?

Edit: czasami problemem okazuje sie najmniejsza drobnostka ... w jakiej konf. Latasz x czy + ?
atxmega
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 04 sie 2014, 15:18
Lokalizacja: Polska

Post autor: atxmega »

Konfiguracja X. Mam tylko ACC jak coś. Opiszę może od początku co ja robię. Kalibracja ACC. Potem wychylenia drążków tak aby wahania były od 1020 do 1980. Następnie podłączam 1 sterownik silnika do ardino(to już opisywałem). I teraz w programie pc, jak daje na max gazu to wszystkie silniki nie pracują równo.
Z tym że co do radia i tych wychyleń. Ustawiamy na 1500 drążki i potem endpointy tak aby jak wychyle dany drążek to nie spadło poniżej 1020 a nie podskoczyło do 1980 tak?
Jak się robi kalibracje samą aparaturą?
Awatar użytkownika
dowdervil
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 08 paź 2013, 20:48
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: dowdervil »

Mówisz o podglądzie na komputerze? W moim przypadku tez mam taką sytuacje, a lata dobrze.

A jakie masz dane z acc w programie?? Bo jak będzie sporo więcej od 0 to taka sytuacja będzie normalna.
ODPOWIEDZ