Śruby aluminiowe

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Śruby aluminiowe

Post autor: Tom01 »

W wątku http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8316&p ... sc&start=0 pojawiła się dawno temu koncepcja zmiany śrub ze stalowych na aluminium. Jest o co walczyć, bo stalowa śruba o długości 35mm waży 2g a aluminiowa 0,5g. Minimalne zyski masy tylko na mocowaniach silników, ramion i podwozia wyglądają z grubsza następująco:
- Quad lub X8 - 80 gr
- Hexa - 110 gr
- Okto - 130 gr
Nie licząc nakrętki. Po zmianie wszystkich śrub i nakrętek, Kuki na przykład zarejestrował oszczędność 170gr, a to już jest naprawdę sporo.

Problem jednak w cenie, bo jednostkowa cena detaliczna śrub dobrej jakości potrafi się nawet zbliżać do 5 zł/szt. Zrobiłem więc rozeznanie w sprawie hurtowego zakupu u producenta.

Śruby:
M3 10,35mm - 3,10 zł
M3 30mm - 3,60 zł
M4 10 do 35mm - 3,30 zł

Nakrętki:
M3 - 2,60 zł
M4 - 2,30 zł

Kolor czarny. Łeb walcowy, imbus, nakrętki samokontrujące. Cena brutto, bez kosztów wysyłki.

Cenowo lepiej niż detal, ale i tak nie jest tanio. Z drugiej strony, tanio się nie da. Przewaliłem naprawdę sporo firm. Albo za małe ilości albo wcale nie chcą zrobić. Trzeba zamawiać w tysiącach. Tanio da się tylko chińskie, ale wówczas równie dobrze można skręcać nylonowymi, bo będzie podobna wytrzymałość - przetestowane. Te na które dostałem ofertę, są robione z stopu 7075 (Fortal). Gęstość niecałe 3g/cm^3 przy wytrzymałości zbliżonej do stali. Gwintowałem kiedyś otwory w formatce z takiego stopu i złamałem gwintownik przy otworach nominalnych. Trzeba było rozwiercać +0,2mm. Stop 7075 powszechnie stosuje się w przemyśle lotniczym i sprzęcie sportowym, więc jak najbardziej nadaje się na śruby w naszych zastosowaniach.

Mogę się podjąć zamówienia, ale trzeba oszacować chętnych. Minimalne zamówienie na łeb - 100 szt. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się w wątku. Jeśli zbierze się sensowna ilość, zamawiamy.

ZAMÓWIENIA
Musimy przekroczyć minimum fabryki - 2 tys szt jednego rodzaju. Lista wstępnie zainteresowanych. Rozważamy na razie tylko M3x35 w kolorze czarnym + nakrętki. Z tej długości da się zrobić mniejsze a przy okazji wychodzą najtaniej. Jak się zbierze więcej chętnych i przekroczymy minimum fabryki, będzie można wybrzydzać co do długości:

Nick - ilość (preferencje)
gazor - 200 (200x30mm)
Kowal - 200
PiotrSz - ??
Tom01 - 200
jacekV - 200 (100x35mm, 100x30mm)
Ostatnio zmieniony środa 27 sie 2014, 18:49 przez Tom01, łącznie zmieniany 7 razy.
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

ok . 100szt/ 30mmx3mm tylko śruba mnie interesuje. :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Ja mam dostęp do dobrych śrub i podkładek aluminiowych. Zdecydowanie lepszych i mocniejszych niż te Kukiego. Stop 7075, czysta anoda. Długości 8/10/20/30, M3, łeb na krzyżak.

Ceny za 100sztuk:
8mm - 50zł
10mm - 60zł
20mm - 70zł
30mm - 80zł.

Waga śruby 30mm ok. 0.5g

Nakrętki smochamowne M3:
100sztuk: 100zł

Śruby sa dobre, mocne, bez obaw o ukręcenie łba. Należy mieć odpowiedni śrubokręt do dokręcanie by nie uszkodzić kieszeni.

Śrub nie mam na stanie, mogę zamówić gdyby było trochę więcej chętnych. Minimalna ilość żeby się to kalkulowało to 200szt z każdego rozmiaru.

Śrub Kukiego miąłem ok. 1 tysiąca, więc trochę ich przerobiłem i uważam że są zdecydownie za słabe, największt problem polegał na ukręcaniu łba.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

To przy takich cenach wezmę więcej
"30" - 200
"8 " - 200
"10" - 200
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

Jaka jest gwarancja, że to jest naprawdę stop 7075? Drążyłem temat gruntownie i tylko z Chin da się zdobyć śruby poniżej 1 zł/szt. Przy czym wówczas to jest jakiś gównolit a nie 7075. Niestety papier zniesie wszystko. Miałem próbki i niestety, masło a nie porządny stop. Ew masz może do udostępnienia ze 2-3 szt do zniszczenia. Chętnie bym porównał. Jeśli są ok, to i ja chętnie kupię sensowną ilość. Może bez sensu traciłem czas na szukanie.
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Mam taką pewność że dostawca jest sprawdzony i łatwo odróżnić popularnie nazywane PA9 od innego g...litu :)

Spoko moge podesłać jakieś śrubki do sprawdzenia, chyba mam jakieś jeszcze 30ki.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jak Tomek potwierdzi "właściwości" śrub, to również był bym zainteresowany :-)
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

To nie jakieś tanie podróby. Produkcja jest europejska a anoda szlachetna.
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

jakuban pisze:To nie jakieś tanie podróby. Produkcja jest europejska a anoda szlachetna.
Nikt nie mówi o "podróbach". Szukałem naprawdę solidnie, rozmawiałem z kilkunastoma wytwórcami i wnioski są w pierwszym poście. Poniżej 1 zł/szt tylko Chiny. Opinie fachowców z jakimi rozmawiałem są zbieżne. Aluminiowe elementy o dużej wytrzymałości to finansowy problem. Ładnej tandety za to jest dużo. Inny stop, parametry mechaniczne, inne tolerancje wymiarowe. Są nawet cwaniacy co sprzedają śrubki znalowe jako alu. Jest tanio i pozornie duża wytrzymałość. Nie bardzo chciałbym płacić za śruby tylko trochę lepsze niż plastik. Jak już słono bulić to niech będzie adekwatna jakość. Sprzęty jakimi latamy są trochę warte, bez sensu skręcać je czymś niepewnym. Jak już, to wolę jednak cięższymi stalowymi, niż nie wiadomo czym.

Producent jaki przedstawił mi podaną ofertę to ProBolt z UK, http://www.pro-bolt.com firma specjalizująca się w elementach tuningowych dla sportu, w tym wyczynowego. Rzućcie okiem na zdjęcia, jak to jest wykonane i ile kosztuje. Firma gwarantuje parametry mechaniczne i produkty wyglądają to na tyle solidnie, że chętnie zastosowałbym takie śrubki zamiast stali w swoich latadłach, ale sam nie zamówię minimalnej ilości wymaganej przez hutę. Nie znalazłem żadnej innej fabryki śrubek w Europie za mniejsze pieniądze, stąd ciekaw jestem śrub zamawianych przez Jakubana. Ciekaw jestem też kto je naprawdę produkuje.
Ostatnio zmieniony środa 30 lip 2014, 11:48 przez Tom01, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Właśnie używam ProBolta i rzeczywiście są dobre.
Kupowałem w Polsce w Vincere oni są dystrybutorem.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Tom01 pisze:...masz może do udostępnienia ze 2-3 szt do zniszczenia. Chętnie bym porównał. Jeśli są ok...
I jak :roll: były jakieś testy śrub od Kuby :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

Kowal pisze:I jak :roll: były jakieś testy śrub od Kuby :roll:
Niestety. Kuba odstraszył chętnych a i sam nie działa... :-(
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
janosig
Posty: 54
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 22:22
Lokalizacja: Oława

Post autor: janosig »

czy temat umarł ?
Kto w końcu załatwia ?
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 215
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 17:09
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Tom01 »

janosig pisze:czy temat umarł ?
Kto w końcu załatwia ?
Zero chętnych (poza mną) na śruby z UK. Śruby są świetne, mało różnią się wytrzymałością, o ile w ogóle, od stalowych. Śrubeczki M3 w ręku nie sposób zgiąć, a przy tym lekkie. Minimum logistyczne to > 2 tys, czyli trzeba z 10-20 chętnych aby miało to sens. Sam nie wywalę kilka tys zł na worek śrub.

Kuba może załatwić mniejsze ilości w dobrej cenie, ale ja w ciemno nie biorę bo nie wiadomo co to jest, a podejrzewam, że chińszczyzna.
Tomasz
Moja pasja, obraz i kolor -> mva.pl
Awatar użytkownika
janosig
Posty: 54
Rejestracja: sobota 17 lis 2012, 22:22
Lokalizacja: Oława

Post autor: janosig »

Kuba masz jakaś partie kilka sztuk aby można było sprawdzić i zamówić jak spełnią oczekiwania.
ODPOWIEDZ