Problem z ustawieniem gimbala...

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z ustawieniem gimbala...

Post autor: robak56 »

Witam, mam pewien problem z gimbalem...chodzi o to ze pewnego dnia po podpieciu silników, obrócił się o 180° i zaczął "patrzeć" na brzuch hexy...
Na jego sterowniku jest przycisk którym rzekomo się go kalibruje, jedno kliknięcie to jedna kalibracja, a potem dwa kliknięcia to druga kalibracja...ale to niestety nic nie pomaga...
W asystencie nazy tez nie da się go ustawić...
Chciałem go ustawić w jakimś programie do gimbali, ale nie znalazłem żadnego pod maca...
Pytanie brzmi czy da się jakoś inaczej ustawić gimbal bez podpisania do kompa, czy jednak muszę jechać do kogoś z windowsem?
Dodaje zdjęcie sterownika i gimbala jak teraz wygląda.

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony środa 23 lip 2014, 10:14 przez robak56, łącznie zmieniany 3 razy.
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Co to za gimbal?
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Nie znam modelu, kupilem go razem z hexą... Sterownik wygląda na alexmosa...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

W asystencie nazy nie da się go ustawić bo asystent nazy ma tyle wspólnego z sterownikami gimbali bezszczotkowych (szczególnie tych z firm trzecich) co Putin z demokracją.
Również próba podłączenia Tilt i Pan pod wyjścia F1 i F2 jest totalną głupotą i nie prowadzi do niczego pożytecznego.

Idź do kolegi który ma normalny komputer i problem rozwiążesz na 10min.

Pozdo
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Tak chyba będzie najrozsadniej. A jaki program do gimbali polecasz?
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Mi pod naza sterowanie gimbalem śmiga wyśmienicie. Z tego co czytam to można pod odbiornik soki bezpośrednio?
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

U mnie w nazie tez da się ustawiać gimbal, ale nie tyle ile potrzebuje...pewnie muszę zrobić kalibracje jakąś...
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Japierdziu - co tu się wyprawia??? Jaki gimbal pod nazą z jakim alexmosem? Ludzie - co wy piszecie? To jest przerażające! Czytając takie posty jestem coraz bardziej za ograniczeniem dostępu do tego hobby...
Chłopaku Special - ktoś Ci już dziś tłumaczył, że gimbal bezszczotkowy ma z nazą tyle wspólnego co wypowiedzi putina z moim głównym daniem obiadowym. Robak56 - każdy kontroler gimbala ma swój własny "program" tzw GUI - w dodatku do każdej wersji oprogramowania wgranego w sterownik gimbala jest inna wersja "programu" obsługującego ten sterownik... Czuję się jakbym padł ofiarą marnej prowokacji...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Lehoo,
Jeśli ktoś ma odbiornik PPM-sum i sbus a nie ma wyjść PWM to podłącza sobie sterowanie RC gimbala pod nazę i przypisuje sobie w nazie sterowanie gimbalem pod określone kanały :roll:

A koledze się popitoliło bo pewnie coś z kanałami RC pomieszał albo w apce albo w nazie.
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Lehoo,

Zastanów się chłopaku nad tym co mówisz bo mijasz się z prawda :(
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Shaggee - wiem, że sterowanie alexem można wyciągnąć z nazy, ale co to ma wspólnego z precyzją działania gimbalem? Nic! O ile możemy z kanałów X1 i X2 wyciągnąć sterowanie np yaw i pitch, o tyle nie ma to nic wspólnego z działaniem gimbala. Special wczoraj już drugi raz próbował przekonywać, że dokonuje ustawiania gimbala z nazy...
Special pisze:Lehoo,

Zastanów się chłopaku nad tym co mówisz bo mijasz się z prawda :(
Special - nie chcę być zarozumiały, ale jak zbudujesz kilka copterów na różnych sterownikach, zaprojektujesz kilka gimbali, wytniesz i poskładasz je do kupy, odpalisz je na różnych sterownikach i całą konstrukcję wzniesiesz w powietrze kilkukrotnie bez ucieczki bądź rozbicia, wtedy staniesz się partnerem do rozmowy. Strasznie drażni mnie ignorancja, która aż wypływa z Twoich postów...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Spokojnie chłopaki,

Po pierwsze obecnie żadna naza nie ma bezpośredniej możliwości sterowania gimbalem bez szczotkowym i pisząc sterowania mam oczywiście na myśli podłączenia bezpośrednio silników do portów F1 F2, tutaj musisz mieć osobny sterownik inaczej się nie da, koniec kropka.
Po drugie oczywiście możesz wpiąć oś Pitch pod F2 i sterować wychyłem poprzez nazę ale będzie to tylko oś Pitch i jest to głupie rozwiązanie gdyż naza sama w sobie będzie modyfikowała input sygnału i de facto okaże się że oś pitch będzie za podwójnym kontrolerem co również jest głupotą bo oś Pitch może być niepotrzebnie wzbudzana.
Lehoo
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 29 kwie 2012, 19:16
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Lehoo »

Dobra - wczorajszego posta pisałem podczas spijania wieczornego browarka, stąd może niepotrzebne emocje... Robak56 - zalinkuj jeszcze raz zdjęcia tego gimbala i kontrolera z jakiegoś innego serwera, bo u mnie się nie otwierają - może coś wyjaśnimy.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Zdjęcia dodalem do pierwszego posta. Gimbal mam podłączony od tego sterownika do nazy do portów f1 i f2.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Masz odbiornik z sbusem?
ODPOWIEDZ