Paczki z "Hobby King" zagrożone

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FrancKa
Posty: 252
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 12:19
Lokalizacja: Ruda Slaska

Paczki z "Hobby King" zagrożone

Post autor: FrancKa »

Teraz to już paczki na pewno nie dotrą http://wiadomosci.onet.pl/swiat/malezyj ... inie/h5fme
Pionier 14000 )__( Turnigy TGY 9X P51 "Mustang"
Biedrona V929 , Trainerek U CAN FLY
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

295 osób zginęło, ale .... z nimi - istotne, że paczki z HK nie dotrą...
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Apeluję do moderatorów o usunięcie tego żenującego wątku
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Nie siejcie paniki.
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

shaggee pisze:Leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Nie siejcie paniki.
no tak ale z planowych lotów jeden już nigdy nie wzleci :(

temat do zamknięcia!
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Z całym szacunkiem ale trzeba być niepełnosprawnym umysłowo żeby łączyć nasze hobby z tą katastrofą (?). Bardzo proszę o usunięcie tego nic nie wnoszącego wątku.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Ukraińska bezpieka opublikowała nagrania mające być dowodem że to nie oni tylko separatyści zestrzelili samolot.


Przy okazji dowód na to że wszystko co się dzieje w przestrzeni publicznej jest gdzieś tam nagrywane bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać...
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: MagicD »

Z całym szacunkiem do życia każdej istoty ludzkiej (o ile tych separatystów mordujących bogu ducha winnych prawie 300 ludzi jeszcze można nazwać "ludźmi").
USA w imieniu tych 16-tu Amerykanów i wszystkich innych ludzi którzy tam także zginęli powinni wysłać artylerię i drony... predatory tylko szukać celów, a artyleria zrównywać z ziemią wszystkie obozy separatystów...

Oczywiście to tylko moja opinia... ktoś inny może mówić, że należy im wybaczyć, niech pójdą do spowiedzi i komunii...
Yeahw :)
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

MagicD pisze:Z całym szacunkiem do życia każdej istoty ludzkiej (o ile tych separatystów mordujących bogu ducha winnych prawie 300 ludzi jeszcze można nazwać "ludźmi").
USA w imieniu tych 16-tu Amerykanów i wszystkich innych ludzi którzy tam także zginęli powinni wysłać artylerię i drony... predatory tylko szukać celów, a artyleria zrównywać z ziemią wszystkie obozy separatystów...
Moim zdaniem stanowczo przesadzasz, za to ze zabili chcesz zabijak jeszcze więcej - nie tędy droga.
Każdą sytuację trzeba analizować patrząc z obu stron. Tam jest wojna, tam się strzela do ludzi po drugiej stronie. Samolot wroga należy zestrzelić - tak myśli i działa żołnierz.
Jak myślisz kto siedzi ekranem radaru i co widzi? Ja nie wiem, ale wcale nie zdziwił bym się że siedzi tam prosty chłopak i widzi kropkę, o której wie że nie jest "nasza", więc strzela, bo się boi że za chwilę ta "kropka" może strzelić do niego.

Podstawowy problem jest taki że obarczamy innych odpowiedzialnością za to co się z nami dzieje. Syndrom państwa opiekuńczego, gdzie cokolwiek nie zrobimy inni mają dbać aby nam się nie stała krzywda.
Czy odpowiedzialną decyzją jest lot nad terenami objętymi wojną?
Przypomina mi to niedawną sprawę kibitki, która poszła do szpitala "Dzieciątka Jezus" po to aby jej zrobili aborcję. Brak pomyślunku, całkowita własna nieodpowiedzialność i zwalanie winy na innych. Oczywiście miała prawo, ale lekarz też miał prawo odmówić, po prostu źle wybrała lekarza do tej "roboty".
Zrobiłeś błąd - ponosisz konsekwencję. Pilot wybrał taką trasę - przypłacił to życiem własnym, swojej załogi i pasażerów, naraził swoje linie lotnicze na odszkodowania i utratę maszyny.
Ten który strzelał też zrobił błąd i też dostanie po uszach, bo oprócz odpowiedzialności cywilnej ma przeciwko sobie i swojej sprawie (wszystko jedno czy to rządowi czy separatyści) całą opinię publiczną i druga strona zrobi wszystko aby to wykorzystać.

Oczywiście żal mi tych niewinnych ludzi, ale dla mnie sprawa odpowiedzialności wcale nie jest taka jednoznaczna.
Dla nas jest to nauczka że trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi i liczyć się z konsekwencjami.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

PitLab pisze: Pilot wybrał taką trasę ...
W kontekście twojej wypowiedzi to bez znaczenia, ale chyba nastąpił tu błąd.
Pilot nie wybiera trasy - zostaje mu przydzielony korytarz powietrzny i ja bym tutaj go winą nie obarczał.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

remick pisze:
PitLab pisze: Pilot wybrał taką trasę ...
W kontekście twojej wypowiedzi to bez znaczenia, ale chyba nastąpił tu błąd.
Pilot nie wybiera trasy - zostaje mu przydzielony korytarz powietrzny i ja bym tutaj go winą nie obarczał.
Bardzo możliwe, wybacz, nie znam procedur i mogłem palnąć głupotę.
Tak czy inaczej kilka lat temu u nas pilot postawił się prezydentowi że nie poleci do stolicy Gruzji, bo tam są działania wojenne i nie poleciał, więc pilot też ma jakiś wpływ, w końcu on ryzykuje więcej niż kontroler lotu czy ktokolwiek inny wyznaczający trasę.

Widać taki przypadek czasami jest potrzebny aby uświadomić nam żywym że odpowiedni wybór, lub jego brak mają znaczenie, często cholernie duże.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

FrancKa, ludzie giną a ty o paczkach :evil:
Proponuje odpowiednio wykastrować temat i zmienić tytuł.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Najlepsze jest to że próbują na nas zgonić bo zmieniliśmy trajektorię lotu.
http://politikus.ru/events/24650-mnenie ... oinga.html

Nasz kochany kraj zamiast się dozbroić to redukuje liczbę żołnierzy. Jak na kraj w centrum europy mamy słabiutką armię. Wystarczy pryknięcie a nasze wnuki będą odrabiać lekcje po rosyjsku.

Na 100 mieszkańców mamy 1.3szt broni palnej!
Wyprzedzają nas Kazachstan, Mongolia i Gruzja. Przykładowo Niemcy mają 30szt/100.
Awatar użytkownika
wendry
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 18:28
Lokalizacja: warszawa

Post autor: wendry »

Prowokacja czy pomyłka

Kto skierował samolot w strefę działań wojennych
Analiza zmiany trasy lotu tej linii od 7 lipca

Obrazek

Zastanawiając się nad odpowiedzialnością za strącenie 777 należy odpowiedzieć na elementarne pytanie: komu było to na rękę? Rosji i Noworosji? - absolutnie nie. USA i Kijowowi - absolutnie tak
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Panowie, nie dążcie do teorii spiskowych, bo one nic nie wnoszą a wprowadzają tylko zamieszanie.

Ciszej trochę nad tą trumną...
ODPOWIEDZ