HEŁMOFON - baza na głowie

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Gwarancji nie ma ale na razie nikt nie napisal aby mu sialo na te odbiorniki
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... eiver.html
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Zrób jeszcze jeden test - podłącz odbiornik bezpośrednio kabelkiem z goglami z pominięciem rozgalęźnika video który masz.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Kkacper pisze:Zrób jeszcze jeden test - podłącz odbiornik bezpośrednio kabelkiem z goglami z pominięciem rozgalęźnika video który masz.

Huuurrrraaaa :-) , podłączenie gogli bez rozdzielacza pomogło, zakłóceń nie ma, teraz żeby były takie zakłócenia to muszę niemal zbliżyć antenę apki na 10cm do odbiornika... Generalnie jest dobrze, chociaż po włączeniu aparatury pokazują się takie cieniutkie dwie linie płynące jedna ciemna a druga zaraz za nią jasna, ale są takie delikatne i nie uciążliwe... A co teraz zrobić z tym rozdzielaczem bo nagrywarkę raczej chciałbym mieć podłączoną ?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A tak chwaliłeś ten "rozdzielacz" :roll:

Zastosuj normalny rozdzielacz aktywny.

Ewentualnie gogle podłącz do wyjścia nagrywarki, ale dodatkowy element w szeregu zmniejsza niezawodność.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

cobra pisze:A tak chwaliłeś ten "rozdzielacz" :roll:

Zastosuj normalny rozdzielacz aktywny.
Całkiem nie chwaliłem, tylko napisałem że działa to używam...

Jaki więc zastosować ?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

________________
Cobra
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Rayford pisze:
Kkacper pisze:Zrób jeszcze jeden test - podłącz odbiornik bezpośrednio kabelkiem z goglami z pominięciem rozgalęźnika video który masz.

Huuurrrraaaa :-) , podłączenie gogli bez rozdzielacza pomogło, zakłóceń nie ma, teraz żeby były takie zakłócenia to muszę niemal zbliżyć antenę apki na 10cm do odbiornika... Generalnie jest dobrze, chociaż po włączeniu aparatury pokazują się takie cieniutkie dwie linie płynące jedna ciemna a druga zaraz za nią jasna, ale są takie delikatne i nie uciążliwe... A co teraz zrobić z tym rozdzielaczem bo nagrywarkę raczej chciałbym mieć podłączoną ?
Możesz spróbować jeszcze taki patent (niewiele kosztuje a można sprawdzić - u kolegi działa) :
Weź dwa przewody równej długości (jeden do gogli drugi do nagrywarki), połącz razem (na krótko) we wtyczce w odbiorniku i tyle.

Jeśli nie zadziała to niestety tylko rozdzielacz aktywny.
Jest też inne rozwiązanie - zamiast kupować rozgałęźnik aktywny (kolejna "puszka" na kasku) zmienić nagrywarkę na taką która ma wejście i wyjście wideo - w takim przypadku odbiornika podłączasz do nagrywarki a sygnał wyjściowy z nagrywarki do gogli.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Mam taki problem z FOX 800, jak załączam wszystko do lotu to mimo, że są te same kanały ustawione w nadajniku i odbiorniku nie mam połączenia, szumy, obraz skacze, jak przełączam kanały w odbiorniku to na przykład jest "prawie" obraz na innym kanale np: nadajnik kanał 6, odbiornik kanał 2 i nie wiem o co chodzi... Coś tam włączę wyłączę i za którymś tam razem załapie ... jak już załapie to w czasie lotu jest dobrze i nigdy nic się nie roztroiło nie wiem w ogóle gdzie szukać przyczyny ...?
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

U mnie jest podobnie - jak mam kask na głowie - mała odległość pomiędzy nadajnikiem wideo a odbiornikiem. (następuje "przesterowanie" odbiornika.
Moja procedura startowa jest taka że odkładam bazę "kask" kila metrów od koptera - włączam zasilanie koptera a następnie odbiornik i zakładam kask - wtedy wszystko jest OK.
ODPOWIEDZ