HEŁMOFON - baza na głowie

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Spróbuj połączyć masy....
winio pisze: zaklocanie chainlinkiem foxa... i powiem tak ze po umasieniu foxa i chainlinka wspolna masa wrocilo wszystko do normy... polecam taki trick...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Rayford pisze:Odsunięcie nadajnika od odbiornika to tak sobie, bo to będzie latanie bez kasku, a tak fajnie miało być .... :-(
Zrób tak jak radzi Cobra, choćby na dłuższym kablu i dalej możesz się cieszyć tym kosmicznym hełmofonem ;-)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Spróbuj połączyć masy....
winio pisze: zaklocanie chainlinkiem foxa... i powiem tak ze po umasieniu foxa i chainlinka wspolna masa wrocilo wszystko do normy... polecam taki trick...
Połączyłem masy łącząc kabelkiem za gwint jednej anteny z gwintem drugiej anteny, chyba gwinty połączone wewnątrz z masą ? I niestety żadnych zmian ... :-(



Wspólne zasilanie też nic nie dało ....
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to pozostaje wymiana na LawMate skoro odsunięcie nie wchodzi w grę (absolutnie Cię rozumiem w tym przypadku , wszystko chcesz mieć kompaktowo bez stawiania masztu) - Marbalon podobnie walczył z krnąbrnym egzemplarzem FOXa (długo i intensywnie walczył łącznie z grzebaniem w środku) i dopiero wymiana pomogła. a jak wymieniać to od razu na najlepsze.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:No to pozostaje wymiana na LawMate skoro odsunięcie nie wchodzi w grę (absolutnie Cię rozumiem w tym przypadku , wszystko chcesz mieć kompaktowo bez stawiania masztu) - Marbalon podobnie walczył z krnąbrnym egzemplarzem FOXa (długo i intensywnie walczył łącznie z grzebaniem w środku) i dopiero wymiana pomogła. a jak wymieniać to od razu na najlepsze.
Nie poddam się tak łatwo... znalazłem półśrodek, ale działa, założyłem taki z 2cm szerokości ekran na antenę w apce, trochę to może nie ładnie wygląda, ale jak by dopracować estetycznie to mogłoby być, tylko za plecami linku może nie być, ale to zawsze można będzie sie obrócić ;-) Jeszcze pokombinuje jakieś ekrany w kasku pozakładać ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

To co teraz zrobiłeś z tym ekranem przy antenie to bardzo zły pomysł.
Dało to efekt mniejszych zakłóceń - ale spowodowane to jest tym iż mniejsza moc jest wypromieniowana z anteny - poprzez dołożenie tego ekranu rozstroiłeś antenę.

Taki efekt jaki pokazałeś na filmie ma i ja w przypadku gdy jestem za blisko modelu. Spróbuj zrobić ten sam test ale odejdź od modelu ok 30-40 m.

Jeśli efekt jest taki sam to źródłem zakłóceń jest wg mnie instalacja antenowa w aparaturze. Już piszę dokładnie o co chodzi.
Po pierwsze - anteny tupu bacik są tak zrobione że dobrze działają bezpośrednio wkręcone do nadajnika - bez jakichkolwiek przedłużek.
Po drugie - kabelek pomiędzy eleresem a anteną (jeśli musi być bo nie ma innego wyjścia) to nie taki jak masz - zdecydowanie za cienki - minimum RG316 lub podobny. Tan kabelek ma tak cienki ekran że sam "robi" za antenę nadawczą.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Kkacper pisze:To co teraz zrobiłeś z tym ekranem przy antenie to bardzo zły pomysł.
Dało to efekt mniejszych zakłóceń - ale spowodowane to jest tym iż mniejsza moc jest wypromieniowana z anteny - poprzez dołożenie tego ekranu rozstroiłeś antenę.

Taki efekt jaki pokazałeś na filmie ma i ja w przypadku gdy jestem za blisko modelu. Spróbuj zrobić ten sam test ale odejdź od modelu ok 30-40 m.

Jeśli efekt jest taki sam to źródłem zakłóceń jest wg mnie instalacja antenowa w aparaturze. Już piszę dokładnie o co chodzi.
Po pierwsze - anteny tupu bacik są tak zrobione że dobrze działają bezpośrednio wkręcone do nadajnika - bez jakichkolwiek przedłużek.
Po drugie - kabelek pomiędzy eleresem a anteną (jeśli musi być bo nie ma innego wyjścia) to nie taki jak masz - zdecydowanie za cienki - minimum RG316 lub podobny. Tan kabelek ma tak cienki ekran że sam "robi" za antenę nadawczą.
Tak, domyślam się, ze to rozwiązanie mogło zmienić parametry anteny... odsunięcie się od modelu nic nie daje, czy jestem blisko czy na kilometrze to jest tak samo, muszę tylko pilnować się trzymaniem aparatury żeby czasem nie zanikł link video.... a z tym cieniutkim kabelkiem łączącym antenę, to może na nim owinąć jakieś foli alu i połączyć z masą ?
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Jeśli chodzi o ten cieniutki kabel to nie ma co kombinować.
Mogę podpowiedzieć sprawdzone rozwiązanie w kilku aparaturach :
Po pierwsze - na płytce eleresa trzeba dolutować gniazdo SMA tak aby można było wyprowadzić je przez otwór na zewnątrz obudowy.
Po drugie - antena - i tu 2 rozwiązania :1 antena dipol na 10-15 cm przewodzie ze złączem kątowym wkręcona bezpośrednio do gniazda eleresa i 2 (jeśli koniecznie musi być bacik) przedłużka z dobrego przewodu (np RG316 lub lepszy) - na końcu przedłużki przy gnieździe do anteny płytka laminatowa w której montujemy gniazdo (płytka powiedzmy 8 x 10 cm) płytkę za pomocą śrubek przykręcamy do rączki aparatury.
To rozwiązanie z dipolem jest lepsze i mniej skomplikowane - przetestowane w "polu" przez kilku kolegów.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rayford pisze:czy jestem blisko czy na kilometrze to jest tak samo,
Ale to nie o to chodzi :!: :!: :!: pomyliły Ci się urządzenia :-) Chodzi o odległość nadajnika eLeReS w aparaturze od odbiornika wideo na kasku :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Kkacper pisze:...
Taki efekt jaki pokazałeś na filmie ma i ja w przypadku gdy jestem za blisko modelu. Spróbuj zrobić ten sam test ale odejdź od modelu ok 30-40 m.
...
Czy aby na pewno Rurku :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Tak aby na pewno Torretku :-). Zakłócony jest odbiornik wideo (a mówiąc precyzyjnie: tory pośrednie tej blaszanej puszeczki zwanej głowicą ;-) ) przez pracujący w pobliżu silny nadajnik na paśmie 430..... i tak się składa że p.cz. głowicy może być zakłócana przez nadajnik eLeReS bo chodzi w podobnym paśmie (w literaturze/dokumentacji spotyka się pośrednią częstotliwość głowic tunerów sat analogowych w zakresie 400-600Mhz....) a więc można założyć że Rayford trafił na FOXa z głowicą w której pośrednia częstotliwość akurat wypada tam gdzie eLeReS sieje ... a jak wiemy w skrajnym przypadku eLeReS może nadawać pasmem o szerokości 16x40kHz=640kHz i tym sposobem skutecznie wejść i zakłócić p.cz. głowicy.
Tak więc mam jeszcze jeden pomysł :-) Rayford - daj skrajną dolną a potem skrajną górną możliwą częstotliwość bazową w eLeReSie i daj customowe kanały z małym rozrzutem... i zobaczysz czy przejdzie. Powinno.
Czyli np zrób bazową 430Mhz i kanały np 1,2,3,1,2,3 itp a potem 470MHz i kanały podobnie...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze: Czyli np zrób bazową 430Mhz i kanały np 1,2,3,1,2,3 itp a potem 470MHz i kanały podobnie...
1,2,3.. w odbiorniku to już robiłem, ale jak w eleresie przestawić częstotliwość z 430 na 470 to nie mam pojęcia
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Czyli np zrób bazową 430Mhz i kanały np 1,2,3,1,2,3 itp a potem 470MHz i kanały podobnie...
Ale tak można tylko w najnowszym sofcie 1.22a. W starszych customowe kanały nie mogą się powtarzać, czyli może być np 1,2,3,4....16.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Rayford pisze:ale jak w eleresie przestawić częstotliwość z 430 na 470 to nie mam pojęcia
A uruchamiał kiedyś konfigurator?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tam jest takie okienko z częstotliwością bazową :-) i pamiętaj aby ustawić to dla obu urządzeń.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Wszystkie zabiegi zrobiłem jakie były tu wątku poruszone i nic to nie zmieniło, może lekko zmiana była ale nie zadowalająca, ostatecznie antenę od apki wystawiłem na maszt na przedłużaczu 5m i wtedy zakłócenia znikły, ale też nie do końca bo mały "przezroczysty" pasek przesuwa się po obrazie ...

W takim razie jakie LawMate i gdzie zakupić ? I czy aby na pewno nie będzie problemu jak z FOX 800 ?
ODPOWIEDZ