HEŁMOFON - baza na głowie

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

To subiektywne odczucie czy z pomiarów Ci wyszło ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czepiasz się :-)
Raczej to pierwsze + zdanie kilkunastu ludzi.
Czytaj dalej ;-)
Dobrze tato! niech ci będzie! :shock:

Tymczasem koniec OT 8-)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:
Rayford pisze:używam go od dawna, od kiedy latam FPV i dzieli sygnał bez zastrzeżeń ...
No to niezłe jaja :-) znaczy odnosnie tego że urządzenia odbierające są wysokiej klasy i potrafią sobie podnieść taki sygnał i wyrównać ten brak co najmniej połowy poziomu sygnału :-)
Ale odnośnie tego że pracuje poza projektowanym zakresem to bym się nie spodziewał... to oznacza że kolejne połowę sygnału nagrywarka i gogle odtwarzają i wzmacniają (niestety łącznie z szumami) bo podany zakres 5-1200 oznacza że poza nim przeważnie jest o 3dB mniej :-)
Wisz czemu działa ten rozdzielacz... bo tam w nim nic nie ma , tylko z wierzchu wygląda że to jakieś poważne urządzenie, rozebrałem taki sam tylko podwójny, a tam wejście z wyjściem na żywca połączone, druciki przechodzą tylko przez koralik ferrytu i to wszystko...

Obrazek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Dyć napisałem wcześniej że PASYWNY :-) co oznacza że że nie jest AKTYWNY a to oznacza że nie ma w środku żadnej filozofii związanej ze wzmacniaczami (czyt: tranzystorami ;-) )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Normalnie czacha dymi :-). Niestety nie dla wszystkich takie sprytne rozwiązanie. Np. ja kasku nie nałożę bo:
1. Mój irokezik mi się popsuje :-)
2. Odbiornik muszę mieć ok 5m od nadajnika RC bo mi wizje wycina skutecznie :-)

Pogratulować i pozazdrościć :-D

PS.
Nikt nie zauważył najważniejszej zalety tego rozwiązania - zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pilota :-D Pamiętacie incydent z helikiem 600 czy 700 w usa i rozpruta łopatą czacha?
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Myszon pisze:PS.
Nikt nie zauważył najważniejszej zalety tego rozwiązania - zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pilota :-D Pamiętacie incydent z helikiem 600 czy 700 w usa i rozpruta łopatą czacha?
Pytanie, czy taki kask wytrzyma uderzenie łopaty helika? Robił ktoś testy? :mrgreen:
Pozdrawiam
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

on ma nie wytrzymać, tylko zniwelować szkody głowy
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Trochę offtopic ale przy upadku z roweru rozerwało mi kask na parę części. Byłem w szoku że tak łatwo się to stało. Już chciałem pisać do producenta że gówno sprzedaje ale kumpel mnie uświadomił że kask spełnił swoje zadanie. Łeb miałem cały, a energia uderzenia poszła na rozwalenie kasku.
Ale ze względu na prędkość i energię takiej łopaty to ten kask raczej nie zrobiłby na niej większego wrażenia. Jedynie mógłby sprawić że ześliznęła by się po jego powierzchni przy niskim kącie uderzenia.

A co do zalet takiego kasku to podsunął mi właśnie dobry pomysł. Latam fpv ale z monitorkiem i mam kiepskie fpv (lub anteny) i właśnie antena kierunkowa by się przydała. Chyba zamontuję ją na kasku rowerowym bo jak patrzę na model to i ona będzie go widzieć. Wszędzie można trafić na ciekawe pomysły.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Artgraf1981 pisze:Jedynie mógłby sprawić że ześliznęła by się po jego powierzchni przy niskim kącie uderzenia.
O to może być ciężko przy dokręconych dodatkowych urządzeniach na kasku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Artgraf1981 pisze:A co do zalet takiego kasku to podsunął mi właśnie dobry pomysł. Latam fpv ale z monitorkiem i mam kiepskie fpv (lub anteny) i właśnie antena kierunkowa by się przydała. Chyba zamontuję ją na kasku rowerowym bo jak patrzę na model to i ona będzie go widzieć. Wszędzie można trafić na ciekawe pomysły.
A teraz pytanie do Ciebie za 100 pkt. Jak patrzysz jednocześnie na monitor i na model? Chyba, że na słuch ale to do pewnej odległości.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Latam max 500-1000m od siebie. używam skrzydła jako platformy foto na zasadzie szybko w górę parę fotek i z powrotem. Skoro moge mieć fpv to czemu nie. Daleko odpada bo szkoda mi modelu. A na inny link rc z powodu hexy się nie przesiadam. A skoro lecę blisko w miarę i w wiadomym kierunku to taki tracker z głowy nie byłby taki zły. co do lotów to latam dość dziwnie na zasadzie od siebie - nawrót do siebie. Jak się bawię to i tak latam bez fpv.

Jak starczy czasu i ochoty to moze kiedyś na jakiegoś bixlera się przesiądę i 1,2ghz fpv chociaż na razie to wing wing daje za dużo frajdy :-)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Panowie, jest problem, jak załączę apkę (eleres) to widzę już zakłócenia w goglach, odbiornik video to fox 800, co zrobić aby temu zapobiec ? Film pokazuje o co chodzi ...

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to raczej normalne - za blisko siebie antena eLeReS'a i antena wideo....
Jest jedno lekarstwo ale nie zawsze pomaga - połącz na szybko masę eLeReS'a i masę wideo.
Jeśli nie pomoże to tylko odsunięcie od siebie lub zmiana odbiornika wideo na .. LawMate :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rayford pisze:co zrobić aby temu zapobiec ?
Zmienić odbiornik na Lowmate albo odsunąć od siebie anteny.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Podobne zakłócenia miałem od DragonLinka.
Teraz mam retransmisję RC: FrSky > DL.
Odbiornik FrSky, pakiet zasilający i moduł DL w jednym pudełeczku leży sobie sobie w dogodnym miejscu, najczęściej na dachu samochodu.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:No to raczej normalne - za blisko siebie antena eLeReS'a i antena wideo....
Jest jedno lekarstwo ale nie zawsze pomaga - połącz na szybko masę eLeReS'a i masę wideo.
Jeśli nie pomoże to tylko odsunięcie od siebie lub zmiana odbiornika wideo na .. LawMate :-)
Odsunięcie nadajnika od odbiornika to tak sobie, bo to będzie latanie bez kasku, a tak fajnie miało być .... :-(
ODPOWIEDZ