DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Popatrz na tę twoją kostkę. Na pewno nie będzie pasować 1:1 do kontrolera. Według zdjęcia, to myślę że jest tak:
od lewej 5 par LVDS ODD0,1,2, ODD CLK, ODD3, potem 4 masy (żółte), potem kolejne 5 par LVDS EVEN0,1,2, EVEN CLK, EVEN3, no i na końcu 3 zasilania. Ale to możesz potwierdzić tylko mierząc kabelki od złącza matrycy do kostki.
A jak rozpracować inverter pisałem ze 3 strony do tyłu.

Edit.
Na kontrolerze mas masz 6 (minus 1 brakujący, czyli 5). Na wyświetlaczu są tylko 4 więc nie ma problemu. Jedynie 3 zasilające z matrycy musisz wpiąć do 2 pinów w kontrolerze.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
paweł2020
Posty: 35
Rejestracja: środa 04 gru 2013, 17:29
Lokalizacja: Cardiff - Lesko

Post autor: paweł2020 »

A to już się wracam do tyłu z czytaniem jeśli mi to umknelo. Super :-) Dzięki za podpowiedzi. Powalcze z tym po pracy i zobaczymy co mi z tego wyjdzie i co osiagne.
Lotnictwo - przywilej oglądania ziemi oczyma Boga...
Początki lotów FPV :)
pfmrc.eu - paweł1919
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A na inwerterze... Miernik w łapę i:
+12V bedzie na tych kabelkach co idą do tego zielonego elementu (bezpiecznik) nad złączem. Powinny być 2 plusowe kabelki.
Masa będzie na minusie tego brązowego kondensatora po prawej stronie złącza (prawa jego noga). Tu też powinny być 2 kabelki z masą. A reszta według opisu na 36 stronie wątku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tieman »

Rurek pisze:Ja uprzejmie poprosiłem przed wpłatą o potwierdzenie że dostanę to co chcę zalicytować :-) i wuala:
...
Czyli jednak cała sprawa zakończyła się pozytywnie. Uff.
Przyznam szczerze że po całym początkowym zamieszaniu sam zamówiłem 2 szt, ale napisałem im w komentarzu żeby sprawdzili i na pewno przysłali wersję L06. No i wczoraj przyszły :).
Widzę że kolega flaymen nawet podłączył więc matryce działają. Ja jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Mam i ja 2x LTA150XH-L06 :-D

Nieźle pancerne są te matryce :shock: . Waga bazy z takim ekranem, przekroczy rozsądne granice :-/ .

Swoją drogą, gdzie oni to montowali :roll: . W czołgach :lol:
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

W czołgu jest raczej ciemno... ;-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Doszła i do mnie reklamowana matryca, oraz z eBay-a kabelki, inverter na 4 świetlówki oraz drugi kontroler :-D
Po listopadowych świętach zabieram się za składanie, bo teraz moja Miła mnie goni z "bałaganem"... goście mają być :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

Artu, który ten inwerter/link ? :mrgreen:
Michał
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
sylwesterb070
Posty: 55
Rejestracja: sobota 13 paź 2012, 17:33
Lokalizacja: Kielce

Post autor: sylwesterb070 »

Witam zainspirowany wątkiem będę chciał zrobić sobie monitor do skrzynki. Jako że mam znajomego w serwisie samsunga dostałem za free monitor SyncMaster 740N 17 cali. Matryca po wyciągnięciu ze środka ma takie oznaczenie M170E7 L01 revC. Z oględzin wynika że są 4 świetlówki. Chciał bym zapytać czy ta matryca sie nada i zadziała z uniwersalnym sterownikiem i konverterem z BG. Parametry matrycy:
1280x1024
Czas reakcji: 8ms
Ilość wyświetlanych kolorów: 16,2 mln
Jasność: 300 cd/m2
Kąt widzenia - pion: 160 stopni
Kąt widzenia - poziom: 160 stopni
Kontrast: 600:1
Awatar użytkownika
mooseman
Posty: 133
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 18:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: mooseman »

Piotrowy pisze:Nieźle pancerne są te matryce . Waga bazy z takim ekranem, przekroczy rozsądne granice .
Nie jest aż taka ciężka (1350g). Włożyłem do swojej bazy matryce 17" o wadze 2kg ;-) Cała walizka z aku i aparaturą w środku waży u mnie 9,8kg :mrgreen: Na statyw się nie nada ale na maskę auta można położyć :-P
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Znalazłem jeszcze u siebie dosyc ciekawą matrycę - tyle że z monitora stacjonarnego:
Obrazek

Tylko że dość ciężka.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Tak z ciekawości zapytam: czy dało by się "popędzić" dwie matryce równolegle z jednego sterownika :roll: Chodzi mi konkretnie o te z ostatniego zakupu z Alledrogo SAMSUNG LTA150XH-L06
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Kowal pisze:Tak z ciekawości zapytam: czy dało by się "popędzić" dwie matryce równolegle z jednego sterownika :roll: Chodzi mi konkretnie o te z ostatniego zakupu z Alledrogo SAMSUNG LTA150XH-L06
Jedną na prawe oko, drugą na lewe :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Kowal pisze:Tak z ciekawości zapytam: czy dało by się "popędzić" dwie matryce równolegle z jednego sterownika
Teoretycznie tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ