Budzetowy kontroler 3 osiowy

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Budzetowy kontroler 3 osiowy

Post autor: ideatb »

Testował może ktoś ten kontroler.

Alexmos 3-axis Brushless Gimbal Controller BGC V3.6 DRV8313 Driver
Obrazek

Poszukuje czegoś 3-osiowego w atrakcyjnej cenie :-D
jackov
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:04
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: jackov »

Też jestem zainteresowany tym kontrolerem (cena bardzo atrakcyjna). Nie widze na płytce wyprowadzenia do sterowania osą YAW z RC. Chyba kupię na testy.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

NO fakt, wyprowadzenia nie ma :-/
W opisie ponadto napisane jest: "Mini size 2 axis gimbal controller", ale w tytule "Alexmos 3-axis Brushless Gimbal Controller.
Faktem jest jednak ze często stosują tam CTRL C, CRTL V więc może być błąd w opisie

Szukając tanich kontrolerów 3 osiowych znalazłem jeszcze coś takiego
3-axis Brushless Gimbal Controller Board EvvGC Pitch Roll Yaw & Sensor RC

Tutaj to już w ogóle cena podejrzana :-)
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

Ten evvgc to aukcja, a i u nas na forum sprzęt popularny ;)
Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

Zamówiłem dzisiaj rano właśnie ten http://www.goodluckbuy.com/alexmos-3-ax ... river.html
Przyjdzie to zobaczymy co to jest.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Ski2000 pisze:Zamówiłem dzisiaj rano właśnie ten http://www.goodluckbuy.com/alexmos-3-ax ... river.html
Przyjdzie to zobaczymy co to jest.
Super, chętnie zapoznam się z opinią.
Faktem jest że w GLB zdarza się że kupiony towar rożni się od tego czego się człowiek spodziewa.
Liczę ze w tym wypadku na plus ponieważ na fotkach jest kontroler w wersji v3.3 a w tytule oferują v3.6.
Liczę na to ze w v3.6 jest wejście YAW z RC bo na tym najbardziej mi zależy
mader
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mader »

ideatb pisze:Super, chętnie zapoznam się z opinią.
Faktem jest że w GLB zdarza się że kupiony towar rożni się od tego czego się człowiek spodziewa.
Liczę ze w tym wypadku na plus ponieważ na fotkach jest kontroler w wersji v3.3 a w tytule oferują v3.6.
Liczę na to ze w v3.6 jest wejście YAW z RC bo na tym najbardziej mi zależy
To zdjęcie wygląda na kontroler alexmos ten na atmedze328p ze zintegrowanym rozszeżeniem trzeciej osi.

Natomiast w oprogramowaniu alexmos istnieje możliwość sterowania gimbalem przez PPM lub PWM (cztery kanały)

W każdym przypadku można sterować osią yaw z dowolnego kanału...
Zanim zadasz pytanie: http://rtfm.killfile.pl/
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Strasznie malutkie te drivery ;/ Boje się, że maxymlanie GoPro da się tym posterować.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Prono pisze:Ten evvgc to aukcja, a i u nas na forum sprzęt popularny ;)
fakt aukcja, ale na GLB można taki kupić za 30usd więc cena przyzwoita.
Poczekam na opinie ski2000 modelu o który pytałem na początku i wtedy podejmę decyzję który wybrać
Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

Ten zamówiony kontroler akurat idzie do gimbala trzymanego w ręce do filmowania telefonem komórkowym (teraz Galaxy IV) Będzie to pionowa konstrukcja gdzie na górze będzie telefon, pod nim silnik osi Roll a jeszcze niżej dla przeciwwagi obudowany sterownik i zasilanie 2s wraz gniazdem mini USB do ładowania. Oś Pitch z boku pomiedzy tą konstrukcją a rączką. W rączce wyłącznik i potencjometr do osi Pitch. Silniki iPower GMB3506 130T. Mocowanie telefonu w plastikowej osłonce za kilka zł jakich jest wiele na rynku.

Mam nadzieję że nie będę czekał kilka tygodni na przesyłkę...
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

ja zakupiłem taki http://www.aliexpress.com/item/3-axis-E ... magnet-ads jest to evvgc trzyosiowy, trzeciej osi jeszcze nie montowałem ale wg mnie jest ok. po wgraniu nowego firmware`u działa konfiguracja przez usb
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Pinio pisze:ja zakupiłem taki http://www.aliexpress.com/item/3-axis-E ... magnet-ads jest to evvgc trzyosiowy, trzeciej osi jeszcze nie montowałem ale wg mnie jest ok. po wgraniu nowego firmware`u działa konfiguracja przez usb
Ja latam na takim kontrolerze produkcji kolegi z forum.
Jak narazie wykorzystuje 2 osie.
Poki co nie moge narzekać choć samo ustawienie kontolera troszkę czasu zajeło.
Mimo iż projekt się całakiem fajnie zapowiadał to niestety jakoś przymarł.
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Pinio pisze:ja zakupiłem taki http://www.aliexpress.com/item/3-axis-E ... magnet-ads jest to evvgc trzyosiowy, trzeciej osi jeszcze nie montowałem ale wg mnie jest ok. po wgraniu nowego firmware`u działa konfiguracja przez usb
Widziałem tez taki na GLB za około 30USD.
Na razie kupiłem taki i do normalnych zastosowań gdzie potrzeba ROLL i PITCH jest OK.

Ja niestety potrzebuje PITCH i YAW i zastanawiam się czy mogę jakoś ten kontroler zmusić do takiej pracy. Kompas na czujniku jest i działa bo widzę jego pracę w aplikacji na PC ale chyba nie bardzo można go zmusić do pracy (aby działaj jako ROLL), a może się mylę?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

ideatb pisze:Kompas na czujniku jest
Kompasu na płytce czujnika nie ma. Wskazania są bo to jest MPU 6050 czyli zintegrowany 3-osiowy akcelerometr i żyroskop.
ideatb pisze:Ja niestety potrzebuje PITCH i YAW i zastanawiam się czy mogę jakoś ten kontroler zmusić do takiej pracy.
To chyba nie jest problem o ile posiada się oprogramowanie w wersji 3-osiowej... te pirackie mają taką wersję?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ideatb »

Rurek pisze:Kompasu na płytce czujnika nie ma. Wskazania są bo to jest MPU 6050 czyli zintegrowany 3-osiowy akcelerometr i żyroskop.
Obracałem czujnikiem i wskaźnik YAW w BGC GUI działał nadzwyczaj sprawnie więc złożyłem ze jest :), ale dzięki za edukacje :)
Rurek pisze:To chyba nie jest problem o ile posiada się oprogramowanie w wersji 3-osiowej... te pirackie mają taką wersję?
Ten kontroler działa tylko z starą wersją BGC GUI v2.2 b2 więc nie jestem pewien czy można go tak skonfigurować aby YAW był jako ROLL.
Jeszcze nie obcykałem tej aplikacji, wczoraj uruchomiłem po raz pierwszy kontroler i ruszył za pierwszym razem ale konfiguracja to jeszcze dla mnie szara magia (czarna nie bo coś tam kumam ;-) )
ODPOWIEDZ