BLIZNA 2014 trzecia edycja sierpniowego zlotu FPV

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Kopterowo widzę, że było ;D
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Takie mamy czasy ;-)
Żałuj, że nie byłeś. Ja żałuję, że zlotowicze nie dzielą się wrażeniami, bo było rewelacyjnie. Jak się ogarnę z pracą, to co nieco skrobnę i wrzucę kilka fotosów :-)
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tieman »

Kleszcze was nie pogryzły? W tym roku z racji słabej zimy strasznie ich dużo, szczególnie przy takich wyższych trawach.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Jakie wyższe trawy, teren dobrze przygotowany. Szkoda jak dla mnie mało miejsca na płatowca ale na coptera w sam raz.
Hehe nawet na zdjęciach znalazł się mój brzydki Ultron, który w niedzielę przeląkł się tłumów i po prostu się rozbił:D
Atmosfera była świetna. Myślę, że za rok również trzeba się pojawić.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Baba Kukiego
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 13:03
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Baba Kukiego »

Nawet pani menadżer z hotelu była zadowolona, mówiła, że bardzo sympatyczna grupa ludzi i tylko żałuje, bo jak do tej pory nie doszły jej słuchy, że koło hotelu ufo lata. Prosiła, jeśli się zdecydujemy na imprezę u nich za rok, żeby się bardziej postarać z lataniem koło hotelu :-)
Awatar użytkownika
jahoox
Posty: 106
Rejestracja: piątek 21 lut 2014, 07:37
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jahoox »

Dzięki Wszystkim za świetne spotkanie w miłej atmosferze. Było naprawdę super i wróciłem do domu bogatszy o nowe doświadczenia. Za rok na pewno się piszę. Pogoda była fenomenalna, no może zbyt wietrzna czasami ale za to słońce było bardziej znośne :)
Altanka zrobiła robotę, bardzo fajne miejsce na integrację.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

ooo... nawet jest uwiecznione Spotkanie Założycielskie Stowarzyszenia
:mrgreen:

Obrazek
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Szanownym Organizatorom zlotu składam ogromne podziękowania za rewelacyjne przygotowanie spotkania.
Koleżankom i Kolegom dziękuję za chwile spędzone w znakomitym towarzystwie.
To tyle oficjalnie :-)

W piątek dotarliśmy spóźnieni z powodu trudnych warunków drogowo-atmosferycznych, ale szybko nadrobiliśmy zaległości towarzyskie przy bigosiku, grillu i napojach zwiększających poziom zadowolenia w organizmie. Na zdjęcia zabrakło czasu, choć siedzieliśmy do późnej nocy.

W sobotę w Bliźnie było kameralnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W południe każdego dnia było ponad 30° C, ale przyjemny wiatr i parasole pomagały przetrwać upał, więc było całkiem przyjemnie. W życiu nie objadłem się tylu jeżyn, które rosły na wyciągnięcie ręki. Grzybów też był ogrom, za to kleszczy nie stwierdzono.
My zerwaliśmy się nieco wcześniej z latania, żeby zwiedzić pięknie odnowioną rzeszowską starówkę.


Wieczorem ponownie odbyła się integracja w "naszej" altanie, znajdującej się w ładnie utrzymanym ogrodzie, tuż przy renesansowym dworze obronnym Hieronima Mieleckiego. Bardzo klimatyczne miejsce:

Obrazek

Obrazek

Tutaj przypominam, że cały wikt dla nas był sponsorowany - nie chcę namieszać, ale chyba przez władze gminy. Sympatyczna obsługa hotelu cały czas donosiła bogracze, żury, sałatki oraz świeżo grillowane kiełbasy, udka i karówki, że o napojach (w tym tych najważniejszych) tylko wspomnę. Przytyłem 2 kg, a pić w pewnym momencie już nie dałem rady ;-)


W niedzielę, w dniu zlotu militarnego, było nas o wiele więcej:

Obrazek


Niestety, nie było publiczności, bo ekipa od efektów pirotechnicznych… zaminowała jedyną drogę, którą można było do nas dotrzeć:

Obrazek


Po stosownym opieprzu udało im się jednak niebezpieczny teren zabezpieczyć, dzięki czemu publiczność tłumnie do nas przybyła:

Obrazek


Jak już zauważono, na zlocie dominowały koptery. W sumie to chyba dobrze, szczególnie mając na uwadze niedzielę. Choć teren był wygrodzony i zabezpieczony, to jednak ciężkie samoloty FPV potrzebują trochę miejsca do lądowania, a po starcie latają trochę dalej i wyżej niż wielowirnikowce. Koptery kręciły się za to cały czas w zasięgu wzroku, a publiczność mogła obserwować obraz z kamerek na monitorach, co wzbudzało ogólny zachwyt:

Obrazek

Obrazek

Klasę pokazali Balirc i michal_e, którzy na kilkudziesięciu centymetrach nad ziemią ganiali się kopterami między krzakami, pilotując FPV :-D


My też polataliśmy:

Obrazek


powymienialiśmy się doświadczeniami:

Obrazek


a publiczność dopisywała:

Obrazek


W czasie inscenizacji odbicia poligonu mogliśmy zauważyć, że partyzanci używali dronów do rozpoznania i ostrzeliwania pozycji hitlerowców, dzięki czemu wygrali potyczkę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A teraz ciekawostka, jaki efekt przyniosło zgłoszenie i zarezerwowanie przestrzeni dla naszych lotów:

Obrazek

Obrazek


Na zakończenie jeszcze raz ulubiona altanka w wieczornych okolicznościach przyrody, sfotografowana z mojego koptera:

Obrazek

Żartuję, z balkonu cyknąłem :-P :-D


Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok!
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ładziak pisze:A teraz ciekawostka, jaki efekt przyniosło zgłoszenie i zarezerwowanie przestrzeni dla naszych lotów:
A zgłosiliście te naruszenie natychmiast do FISu i do TWR w Rzeszowie? Masakra :shock: ciekawe co by było jak by wleciał w koptera....
Hmm na takie sytuacje powinno się mieć radyjko lotnbicze w namiocie organizotora/kontrolera lotów zlotowych :roll:
Trzeba by o tym pomyśleć na kolejnych zlotach :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

O ile ten pierwszy aeroplan pojawił się z nikąd o tyle z tego co mi się widzi to skoki z Gawrona były zapowiedziane i organizatorzy prosili żeby nie latać w tym czasie.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

O Gawronie wiedzieliśmy, bo przytargał skoczków, ale ten biało-czerwony nas zaskoczył. Chwilę wcześniej latałem w tamtym miejscu.

Do radia lotniczego też trzeba mieć licencję...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Do radia lotniczego też trzeba mieć licencję...
Na szczęście parę osób z naszego grona takową posiada...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Do nasłuchu nie trzeba.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

bagger pisze:Do nasłuchu nie trzeba.
Tylko, że chyba przydała by się komunikacja w obie strony. Bo jak ktoś jest daleko np. płatowcem to przydało by się dać znać temu dużemu, żeby się dobrze rozglądał.
Ale fakt jest też taki, że skoro zgłoszone były loty (choć nie wiem do jakiej wysokości) to powinno nie być takiej sytuacji z tym białym samolotem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Baba Kukiego
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 13:03
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Baba Kukiego »

Loty były zgłaszane na wysokość do 200m nad poziomem ziemi na sobotę i niedzielę w godzinach 12-20 czasu lokalnego, w piśmie z PAŻP jest informacja, że rejon lotów znajduje się w przestrzeni powietrznej klasy G i nie wymaga koordynacji ze służbami ruchu lotniczego
ODPOWIEDZ