Hexa na KFC32

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Hexa na KFC32

Post autor: a_skot »

Witam
Mam pewien problem ze swoją hexą zbudowaną na bazie KFC32, otóż po zazbrojeniu silniki na dwóch kanałach pracują nierówno. Dokładniej to jest tak:
- po zazbrojeniu silniki nie pracują :?: - prawidłowy objaw? W quadzie zbudowanym na bazie tej płyty, co prawda z innymi silnikami i regulatorami, silniki po zazbrojeniu pracowały "na biegu jałowym"
- dodając "gazu" silniki startują, ale na dwóch kanałach startują po większym wychyleniu drążka
- po powrocie na minimum silniki pracują i wyraźnie widać, że te które miały problem z rozruchem pracują wolniej
Chodzi o silniki 3 i 5. Tytułem eksperymentu zamieniłem je z 4 i 6. Problem "przeniósł" się na silniki 4 i 6. Wnioskuję z tego, że problem jest w sterowniku - macie jakieś sugestie?
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Ponowna kalibracja regulatorów. Te co dolozyles nie były kalibrowane pewnie z reszta.
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

Regulatory są inne niż w quadzie. Przed zamontowaniem był w nich programowany gaz. Silniki też są inne. Pewnie pozostaje mi grzebanie w ustawieniach. Tylko od czego zacząć.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

od kalibracji z poziomu konfiguratora
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

a_skot pisze:Tylko od czego zacząć.
Od przejrzenia wszystkich punktów wiki, od początku do końca, tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

I kolejny problem :evil: Zawiesza mi się KFC32-tool.
Po uruchomieniu programu pojawia się ekran

Obrazek

a przy próbie zczytania danych pojawia się taki ekran i... wisi

Obrazek

Sytuacja powtarza się niezależnie od użytej wersji programu.
Uprzedzając sugestie o sprawdzeniu portu itd. informuję, że zarówno putty jak i MultiWiiConfig pracują bez problemów.
Dzieje się tak niezależnie od tego czy aktywny jest antywirus czy nie. Firewall'a nie mam.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

a_skot pisze: Sytuacja powtarza się niezależnie od użytej wersji programu.
Uprzedzając sugestie o sprawdzeniu portu itd. informuję, że zarówno putty jak i MultiWiiConfig pracują bez problemów.
Dzieje się tak niezależnie od tego czy aktywny jest antywirus czy nie. Firewall'a nie mam.
Jaki system??
Mam tak samo na Win7, żadne tryby administratora nie pomagają. Na Xp śmiga ładnie.
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

XP właśnie :-(
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: janjazda »

Teraz mi przyszło do głowy: masz zainstalowany Windows .NET Framework?
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

Tak - 4.0
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

janjazda pisze:masz zainstalowany Windows .NET Framework
To nie jest potrzebne... Z tego co widzę to masz starą wersję w IMU. Uaktualnij soft w IMU i będzie ok.
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

Tak zrobiłem - działa :-)
Dziękuję
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

Hexa jest już po lotach próbnych, odbudowanych ramionach i lotach próbnych - wciąż lata :mrgreen:
Kilka spostrzeżeń i pytań:
- model jest stabilny i zachowuje się w locie przewidywalnie choć nie sprawdzałem jeszcze wszystkich jego opcji. Potrzebowałem jednak kilku prób i podpowiedzi kolegów by wystartować :oops:
- czy jest normalne, że przy załączonym Aux1 nie mogę zazbroić silników? Zamiast "ruchu" śmigieł wydobywają się z buzera trzy (cztery?) krótkie piknięcia. Po wyłączeniu Aux1 sytuacja wraca do normy.
- przy załączonym ACC, BARO i HEAD LOCK kopter lekko ucieka w prawo - nie obraca się, nie pochyla tylko powoli "przesuwa". Myślałem, że powodem jest lekki wiatr, ale zdarzyła mi się też "ucieczka" pod wiatr. Prób z załączonym GPS HOLD jeszcze nie przeprowadzałem. Konieczne są korekty ACC? A jeśli tak, to jak zrobić to w locie? W manualu jest podany układ drążków włączających tę funkcję (domyślam się, że przy rozbrojonych silnikach) ale nie doczytałem nigdzie jak to przeprowadzić.
- początkowo reakcje modelu na ruchy drążków były baaardzo gwałtowne i agresywne. Korekta expo na aparaturze do -50% dała oczekiwane rezultaty. Zastanawiam się czy ustawienia expo 0,65 w RC Rate w KFC32-tool były właściwe? Czy nie powinno być np. -0,65?
- czy przewidywana jest, troszkę wzorem Nazy, możliwość zaprogramowania promienia i wysokości lotów?
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

a_skot pisze:czy jest normalne, że przy załączonym Aux1
Nie wiem co jest przypisane pod aux1 ale pewnie jakiśtryb w którym nie wolno statować czyli baro, PH, RTH
a_skot pisze:Konieczne są korekty ACC?
- trymowanie ACC na postoju, czyli silniki wyłączone, gaz na maxa i potem prawym dragiem trzymamy w kierunku korekty będzie pika co każde dodanie kilku oczek...
a_skot pisze:expo 0,65 w RC Rate w KFC32-tool były właściwe?
tak jest ok bez - ale możesz dać więcej lub poradzić sobie jak poradziłeś.
a_skot pisze:- czy przewidywana jest, troszkę wzorem Nazy, możliwość zaprogramowania promienia i wysokości lotów?
Na razie nie.
Awatar użytkownika
a_skot
Posty: 73
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 18:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: a_skot »

Mam BARO
Pozdrawiam
Jarek
ODPOWIEDZ