Czy ktoś już ma Phantom 2 Vision+ ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

wojcieszkow
Posty: 3
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 20:12
Lokalizacja: Ożarów TOP

Czy ktoś już ma Phantom 2 Vision+ ?

Post autor: wojcieszkow »

Witam,

Chciałbym zacząć przygodę z wielowirnikowcami, co za tym idzie najlepiej chyba RTF czyli DJI.

Chodzi mi o sprawdzenie czy wciągnie mnie ten sport i pobawić się w kręcenie wideo.
Widzę ze pojawił się nowy model Phantom 2 Vision+ i tu rodzi się Pytanie do Was:

1. Czy jest sens kupować tą nową "zabawkę" czy lepiej na początek nabyć Phantom 2 + gimbal + GoPro3? może inne propozycje?

2. Gdzie w PL można to nabyć?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

Wojtek
mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

Szukam rowniez. W polsce nie kupisz najnowszego. Ba! W Europie ciezko jesli w ogole. Do USA trafiaja ale DJI ma tyly z wysylka. Sadze ze przed Majowka nie ma co liczyc. Ja zamówiłem przez glowna strone DJI ale juz mi mejla wysłali ze maja opóźnienia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

Dlaczego chcesz konieczne zaczynać zabawę od RFTa?
Z pomocą forum zbudujesz sobie maszynkę dopasowaną idealnie do Twoich wymagań za dużo niższe pieniądze.
Przemyśl jeszcze kupno RTFa.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Post autor: pepik »

A właśnie, że można już kupić nowego Vision choćby tu: http://sklep.rc-lipol.pl/pl/p/quadrocop ... 2C8Ghz/824

Myślę, że jest sens kupować tego Phantoma bo masz już gotowy sprzęt do nagrywania porządnych filmów prosto po wyjęciu z pudełka. Na konfiguracje z GoPro musiał być więcej wydać a moim zdaniem nie ma sensu kupowanie GoPro by na stałe montować ją w Phantomie. Przecież GoPro to kamera sportowa...
Pozdro ;-)

A co do pytanie kolejnego pytanie dlaczego Phantom to wydaje mi się, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla nowicjuszy. Ja sam bym polecał Phantoma na początek każdemu. Wyciągasz i latasz bez żadnego ustawiania, itp.
mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

Mają na stronie, ale jeszcze nie na stanie. Może w poniedziałek.
mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

a Odnośnie sensu kupowania RTF.

Do tej pory zajmuje mi to od groma czasu, chodzi o wybór. Niby z jednej strony, GoPRO jakość lepsza + Głos nagrywa ( czasem fajnie posłuchać łopatek ) . Można oczywiście montować samemu zestaw na bazie ram , do tego lutowanie, kombinowanie, kalibbracja, podłączanie. Sprzęt wygląda na pewno efektowniej i bardziej skomplikowanie, choć moim zdaniem zasada podobna. Mówie tutaj tylko o quadrocopterach. Oczywiście jest to hobby i bardzo zajefajne i szacunek dla tych którzy w ogóle od podstaw montują swoje ptaki.

Myślałem o zestawie Phantom 2, H3-3D, GoPRO3+ - mam już 5200 zł ale brak podglądu. Do tego dochodzi jeszcze nadajnik, odbiornik, monitor FPV, Dji iOSD, antena jakas dobra i potrzebe jeszcze dodatkowych ok. 1200zł . Więc sumy robią się wieksze. Bynajmniej dla mnie najważniejsza jest mobilność. Jestem marynarzem, mam zamiar zabierać w jeden walizce wsyzstko na raz, co czasem przy pelnym osprzęcie FPV nie jest możliwe. Po prostu mam ochotę otworzyć case, wyłożyć śmigło na trawe , wyjąc z kieszeni telefon i zacząc zabawe.

Choć nic nie zastąpi FPV googles moim zdaniem. Nigdy nie mialem okazji zobaczyć , sprawdzić. Nie wspomne o headtracker'rze . Dla mnie mega o ile działa jak w opisach.

Pozdrawiam,
Marek.
ki!er
Posty: 313
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 10:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: ki!er »

mchrol, ja czekam na dostawę Phantoma 2 z gimbalem H3-3D, mam informację od dystrybutora, że nie wyrabiają się produkcją takie jest zainteresowanie na całym świecie. Przewidywany termin pierwszych dostaw do Polski to 5 maja (info od dystrybutora). Podejrzewam, że może być podobnie z Vision+.

Co do dylematu Vision+ czy kamera GoPro to może trochę więcej wydasz na kamerkę ale możesz ją również wykorzystać do innych celów (jazda na rowerze, nurkowanie, mocowanie do samochodu). Zastosowań jest dużo. Myślę, że fajnie jest przeplatać i urozmaicać filmy z lotu ptaka ujęciami z innych perspektyw, dla widza to jest dużo bardziej atrakcyjniejsze.
mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

ki!er pisze:mchrol, ja czekam na dostawę Phantoma 2 z gimbalem H3-3D, mam informację od dystrybutora, że nie wyrabiają się produkcją takie jest zainteresowanie na całym świecie. Przewidywany termin pierwszych dostaw do Polski to 5 maja (info od dystrybutora). Podejrzewam, że może być podobnie z Vision+.

Co do dylematu Vision+ czy kamera GoPro to może trochę więcej wydasz na kamerkę ale możesz ją również wykorzystać do innych celów (jazda na rowerze, nurkowanie, mocowanie do samochodu). Zastosowań jest dużo. Myślę, że fajnie jest przeplatać i urozmaicać filmy z lotu ptaka ujęciami z innych perspektyw, dla widza to jest dużo bardziej atrakcyjniejsze.
No i tu się muszę z Tobą zgodzić. Jade na wczasy, wynająłem motorówkę i chciałbym móc właśnie wykorzystać inną kamerkę. Tutaj przydałoby się mieć GoPro :) Chociażby w przypadku amatorskiego nurkowania czy podczepienia jakiego banana do motorówki. Ciekawa pamiątka po zmontowaniu wraz z lotniczymi zdjęciami.
No zobaczymy, napisałem już ,że jeśli nie przyślą mi do początku Maja to rezygnuję z zamówienia i będe wtedy szedl właśnie w zestaw z PFV.
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

mchrol pisze:Bynajmniej dla mnie najważniejsza jest mobilność. Jestem marynarzem, mam zamiar zabierać w jeden walizce wsyzstko na raz, co czasem przy pelnym osprzęcie FPV nie jest możliwe. Po prostu mam ochotę otworzyć case, wyłożyć śmigło na trawe , wyjąc z kieszeni telefon i zacząc zabawe.
Marek.
Patrząc jak odlatuje moja zabawka za kilka koła i znika w odmętach morskich :D

Kupując RTF -> nigdy nie nauczysz się tyle co robiąc maszynę samemu. Robiąc maszynę samemu wiesz co zbudowałeś i jak to ma działać, a wiesz to ponieważ wcześniej zdobyłeś wiedzę potrzebną do budowy swojego cacka.

Co do "super jakości z maszyny latającej" wierz mi ze będzie ci ciężko uzyskać tak od ręki dobra jakość ze swojego biało czerwonego ptaka... o podglądzie na telefonie w ogóle nie wspomnę ;]


no ale ja też kiedys kupiłem sobie Helika RTF (ech ten Belt 450 :D) potem go rozbiłem i musiałem się nauczyć jak to działa. Potem rozbiłem go jeszcze wiele razy :P. Generalnie jednak lepiej imho jest rozbijać maszynkę za 800zł niż za 2800 ;] ...

Acha proponuje zapoznać się z regulaminem i przyciskiem "edytuj" w postach ;]
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

Jackuzy mozesz podac przyklad takiej przyzwoitej jakosciowo platformy do FPV za 800 pln skoro juz porownujesz to Phantomem Vision?
pendolino
Posty: 1
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: pendolino »

Też zastanawiam się nad zakupem P2V+. Z moich poszukiwań dotarłem do informacji, że w Polsce na dzień dzisiejszy oferują go trzy sklepy. Jeden podaliście już w wątkach powyżej, poza nim jest jeszcze drony.net i actioncam.pl. Wszyscy informują, że dostawa raczej w okolicach majówki/po majówce. Co do P2V+ staram się wyczytać każdą informację w sieci na jego temat i na chwilę obecną bardzo mało można przeczytać o tym, że komuś nowy P2V+ załapał "flyaway". Ciekaw jestem swoją drogą jak działa mapa, która rzekomo namierza drona gdy ten spadnie i wskazuje jego położenie na mapie (funkcja w aplikacji Dji, z której korzysta się na smartfonie latając). Kolejna sprawa to odświeżanie obrazu. Na jednym nagraniu na YT widać, że jest lekki "lag". Mimo to jestem strasznie ciekaw jak Phantom sprawuje się faktycznie i chyba się zdecyduje na zakup jak tylko będzie dostępny.

W połowie przyszłego tygodnia ma pojawić się u autoryzowanego resellera DJI w Czechach (Pardubice), info jest na stronie http://www.dji.cz.

Zastanawiająca też sprawa czy pierwsze P2V+ będą miały już PL instrukcję. BTW. Wiecie może na ile udzielana jest gwarancja? 12/24mc'e?
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

pendolino pisze:na chwilę obecną bardzo mało można przeczytać o tym, że komuś nowy P2V+ załapał "flyaway".
Może dlatego, że ciężko go kupić?
Mako Phantom kosztuje 4900PLN, więc idąc tym torem i porównując Helika za 2800 i 800PLN, należy porównać Phantoma za 4900PLN i własną konstrukcję za ok 1500-1800PLN. A ta kwota spokojnie wystarczy na zbudowanie małej platformy do FPV.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
mchrol
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 15:33
Lokalizacja: PO ZST ZS

Post autor: mchrol »

pendolino pisze:Też zastanawiam się nad zakupem P2V+. Z moich poszukiwań dotarłem do informacji, że w Polsce na dzień dzisiejszy oferują go trzy sklepy. Jeden podaliście już w wątkach powyżej, poza nim jest jeszcze drony.net i actioncam.pl. Wszyscy informują, że dostawa raczej w okolicach majówki/po majówce. Co do P2V+ staram się wyczytać każdą informację w sieci na jego temat i na chwilę obecną bardzo mało można przeczytać o tym, że komuś nowy P2V+ załapał "flyaway". Ciekaw jestem swoją drogą jak działa mapa, która rzekomo namierza drona gdy ten spadnie i wskazuje jego położenie na mapie (funkcja w aplikacji Dji, z której korzysta się na smartfonie latając). Kolejna sprawa to odświeżanie obrazu. Na jednym nagraniu na YT widać, że jest lekki "lag". Mimo to jestem strasznie ciekaw jak Phantom sprawuje się faktycznie i chyba się zdecyduje na zakup jak tylko będzie dostępny.

W połowie przyszłego tygodnia ma pojawić się u autoryzowanego resellera DJI w Czechach (Pardubice), info jest na stronie http://www.dji.cz.

Zastanawiająca też sprawa czy pierwsze P2V+ będą miały już PL instrukcję. BTW. Wiecie może na ile udzielana jest gwarancja? 12/24mc'e?
Polecam forum http://www.phantompilots.com
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Mako »

laciaty pisze:Mako Phantom kosztuje 4900PLN, więc idąc tym torem i porównując Helika za 2800 i 800PLN, należy porównać Phantoma za 4900PLN i własną konstrukcję za ok 1500-1800PLN. A ta kwota spokojnie wystarczy na zbudowanie małej platformy do FPV.
Za 1800 quadro z radiem, sterownikiem z gps i rth, 3 osiowym gimbalem, dobrej jakosci kamera i fpv? Nie jestem przekonany :-). Jak chcemy kogos przekonywac do wybrania innej alternatywy to podstawowe parametry powinny byc podobne :-).
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

Rama własna, silniki SunnySky X2212, regulatorki F20A, kontroler na KFC lub podobne (Ardupilot np. a już poczciwe multiwii ma RTH i failsafe na gps) gimbal najdroższy motyw ale sobie wybierzesz co zechcesz jest multum... nie wiem tylko na cholerę ci 3 osowy bimbal do początków latania, ze o "platformie FPV" nie wspomnę, do tego gopro, żeby nie przesadzać to GP2 za circa 800zł (bo ta kamerka w visionie i tak lepsza nie jest), plus taki TGY 9XR z FRSKY .... pakiety, ładowarka wedle uznania. W 2k się zmieścisz, no dobra 2,5 licząc z kamerą. Dla chcącego nic trudnego.

a platformę do FPV do 800zł? Moze np Bixler2? :D (bo wiesz, FPV to latanie z wizją z pokładu, nie ma to nic z filmowaniem tak naprawdę związku, ale w filmowaniu nie przeszkadza)


Oczywiście ja tu się produkuje tylko dla sportu, i tak wybierzesz dji bo jest proste i łatwe w obsłudze, kit ze czasem ucieka do Chin (najczęściej z powodu swojej prostoty i błędów użyszkodnika) ...

Jest jeszcze druga strona medalu, za tych 4900 które wydasz na fantomasa możesz mieć zacną hexę z bimbalkiem pod nexa ... ale to inna strona tematu i rozbicie tego może być bardziej bolesne nie tylko dla kieszeni.

Sprostowanie : dlaczego ja do cholery gadam ciągle o rozbijaniu??? Bo ponieważ co lata musi spaść, a co lata za młodu (czyt. brak doświadczenia) spadnie na pewno.

Pozdrawiam :) każdy musi zacząć od czegoś ... polecam bierdonkę :D i jest RTF
ODPOWIEDZ