TAROT IRON MAN 650

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcini59
Posty: 110
Rejestracja: środa 28 mar 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcini59 »

Dlaczego te regulatory masz tak blisko silników ? nie było już miejsca aby je upchać pośrodku ?
KFC32v2, Tarot 650 Naza v2, KFC32FTB, eLeReS MOD
mariuszwez
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2011, 20:06
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: mariuszwez »

Z miejscem w środku jest trochę kiepsko ze względu na składane ramiona. Pod spodem jest mocowanie pod aku i gimbala.
Na wierzchu jest elektronika, a w końcu producent przewidział podstawki pod regle przy silnikach, które przy tym mają świetne chłodzenie.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

"podepnę się pod temat"
hej

Jestem w trakcie budowy 4 wirnikowca na ramie "tarot 650" założyłem silniki T-motor MN3110-17 700kv Navigator series
waga teg zetawu to 890g
-gimbal z gopro3 waga około 350g (nadal przerabiany aby soczewka gopro była w centrum 3 osi)
-5,8G 32CH video transmiter (gimbal i trazsmiter na osobnej bateri)
-FrSky X8R 8/16CH Receiver
-naza v2
-Do tego w drodze są już te rygle
http://www.himodel.com/electric/HOBBYWI ... rotor.html

Posiadam dwa rodzaje smigieł karbonowych 11x3,7 i 12x5,5

Problem polega na dobraniu odpowiedniej bateri o napięciu...?No i jaka marka bateri jest najlepsza to mój pierwszy taki model
więc z bateriami nie miałem do czynienia. Wskazania T-Motor to max 4s ale obiło mi się o oczy że ktoś latał na 5s i nawet 6s
ze smigłami apc 10x5.5 z tego co pamiętam. Ale to było dawno a nie mogę odnalezć tematu.
Obrazek

Jesli ktoś by chćiał się podzielić wiedzą z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony sobota 21 cze 2014, 21:06 przez kwinto, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Witam kolegę Z Rybnika :)

To że producent nie podaje innych zakresów użytkowania tych silników nie oznacza że nie można ich pociągnąć na 5 czy 6S. Niestety przy stosunkowo dużym kv (700) zwiększenie obrotów na volt praktycznie razy dwa miało by negatywne skutki w postaci grzania się silnika. Mógłbyś spróbować z jeszcze mniejszymi śmigłami np 8x4.5 tylko takie eksperymentowanie wymagało możliwości przetestowania tego silnika na hamowni tak abyś mógł obliczyć wydajność przy innej konfiguracji niż zalecanej. Dobrze abyś również miał termometr abyś mógł kontrolować temperaturę podczas testu. Pod koniec sprawdziłbym dla pewności czy nie doszło do uszkodzenia zwoji np używając LC tester.

Co do lipoli, to według tabelki większą efektywność uzyskasz na 3S ale mając te śmigła które masz może to wyglądać inaczej dla 4S, musiałbyś przetestować. Generalnie większe napięcie to mniejszy prąd w modelu więc osobiście szedłbym w coś ala 4S8000.

Co do ramy to jest ogólnie okej, ale przy silnikach o dużej mocy i wyrobionych zatrzaskach może się złożyć wykonując szybkiego yaw'a. No i przez te dodatki alu, dystanse ciężka jest jak na stosunkowo małą ramę.
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Post autor: kwinto »

Cześć
eksperymentować to trza umić :mrgreen:
lc tester- brak
termometr -brak
hamownia ? -coś tam widziałem na youtub
i jeszcze wage by trzeba było kupić ,bo na thermomix to chyba nie da rady :-P
ale nie mówię nie, zimową porą pewnie coś takiego się zrobi bo teraz to już kompletny brak czasu.
Miałem podobne mysli o 4s, ale chodzi mi po głowie ta bateria
http://www.maxamps.com/proddetail.php?p ... ck&cat=360
mam zamiar otrzymac 20 min spokojnego lotu :roll:
hmm... sam nie wiem już co założyć aby było o.k ... :-/
A jak to jest z tymi lipolami kto robi stosunkowo dobre w jakośći i po kieszeni nie bije?
Pozytywnie Zakręcony :)
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Kup na początek 2x5000mAh 3s. Np. Niebieskie Turnigy. Spinasz równolegle i masz 10Ah prądu. Dwa takie pakiety kosztują 1/4 tego 12Ah, którego zalinkowales :)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

kiepuri pisze:... i masz 10Ah prądu.
10Ah pojemności, a nie prądu tak dla ścisłości :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ