Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Ja miałem kiedyś też tak jak Ty + jeszcze niepoprawne zapisywanie danych jeden wniosek jaki mi przyszedł to udaty Beta nabroiły i też tylko reinstalka pomogła. A testowałem Rc7 w locie?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Loki pisze:Ja miałem kiedyś też tak jak Ty + jeszcze niepoprawne zapisywanie danych jeden wniosek jaki mi przyszedł to udaty Beta nabroiły i też tylko reinstalka pomogła. A testowałem Rc7 w locie?
Wczoraj przed wieczorem wylatałem na 3.2rc7 dwa pakiety. Przetestowałem STAB, LOITER, POSHOLD, RTL, DRIFT i LAND. Nie było problemów, albo ja ich nie zauważyłem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 36
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Wookie »

Ja mam problem w trybie LOITER, hexa wisi jak powinna w danej pozycji, ale do czasu kiedy dodaje sobie sama gazu i ucieka w górę. Kontrolę odzyskuję dopiero po przełączeniu na tryb STAB. Macie jakiś pomysł gdzie przyczyny szukać? :-/
Pozdrawiam Łukasz
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Jeśli nie masz włączonego EKF to wibracje dają po czujnikach...
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Certificat

Post autor: Krzys »

Witam, mam problem z załadowaniem firmware do klona FIXHAWK.
Wypluwa komunikat o certyfikacie.
Jest na to jakiś sposób ?

Obrazek
krzysztof

-> pixhawk <-
porferalfa
Posty: 216
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Mikołów_Sl

Post autor: porferalfa »

tak ;) kliknij "ok" i firmware sie sam wgra, dzisiaj przyszedl do mnie klon, nacisnalem ok i wgral sie od pierwszego strzalu :)
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

porferalfa pisze:tak ;) kliknij "ok" i firmware sie sam wgra, dzisiaj przyszedl do mnie klon, nacisnalem ok i wgral sie od pierwszego strzalu :)
no tak zadziałało ale dopiero na stacjonarnym kompie na lapku wypluwało błąd.
krzysztof

-> pixhawk <-
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Wpatruję się już godzinę w ustawienia pakietu i zaczynam głupiec. Może ktoś ma jakiś pomysł czemu załącza FS? :->

LiPo 4s 5800mAh log:
Obrazek

Ustawienia:
Obrazek
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Czy ma ktoś problem, że minimOSD nagle zaczyna pokazywać Home Altitiude inną niż jest w rzeczywistości? Tak jakby nagle w którymś miejscu zaznaczał sobie dom i od tego poziomu liczył wysokość, przez to pojawia się ujemna i nieprawidłowa wysokość.
Poza tym ląduje dobrze, nie spada.
Awatar użytkownika
mauer
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 21:06
Lokalizacja: Osowa

Post autor: mauer »

Ja również mam taką przypadłość na różnych softach minim OSD. Jednak sprawdzając logi z APM okazuje się że wysokość baro (czy też z GPS) jest prawidłowa i myślę że to są bugi w firmware OSD. Nie jeden raz w trakcie lotu na wys. np 150m nagle wyświetliło mi się 0 (zero) za chwilkę wartości ujemne , a po chwili będąc cały czas na tej wysokości wyświetla mi się 25m Home Altitude. Nie dzieje się to oczywiście ciągle ale daje się zauważyć. Zachowanie koptera w tych momentach jest ok.
Wogóle to widać że cały rozwój softu do MinimOSD zatrzymał się: praktycznie brak aktualizacji. Pora chyba na MisioOSD !
Ostatnio zmieniony sobota 06 wrz 2014, 17:17 przez mauer, łącznie zmieniany 1 raz.
Różne aeroplany...
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Mogę tylko potwierdzić, mi pokazywał dzisiaj od 240m.
Ostatnio zmieniony sobota 06 wrz 2014, 18:05 przez Fiszbin, łącznie zmieniany 1 raz.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

Wgrałem 3.2 7 Rc mogę tylko powiedzieć niebo a ziemia , jestem bardzo zadowolony z tryby post ALT , EKF nie testowałem jeszcze . Czy Tryb PostALT można trochę bardziej podkręcić tak by Hexa szybciej stawała dęba a nie delikatnie się zatrzymywała i wracała na pozycję ?
wikiq
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 14:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wikiq »

Fiszbin ustaw FS_BATT_MAH na 400mAh lub mniej i powinno być wszystko OK. FS_BAT_MAH to pojemność pakietu przy której ma się załączyć FS. U Ciebie pojemność naładowanego pakietu (BATT_CAPACITY) i FS_BAT_MAH ustawione są identycznie na 5800mAh.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

wikiq pisze:Fiszbin ustaw FS_BATT_MAH na 400mAh lub mniej i powinno być wszystko OK. FS_BAT_MAH to pojemność pakietu przy której ma się załączyć FS. U Ciebie pojemność naładowanego pakietu (BATT_CAPACITY) i FS_BAT_MAH ustawione są identycznie na 5800mAh.
Dzięki, wiedziałem ze coś namieszałem tylko nie wiedziałem gdzie i już zmieniam, tyle ze FS BATT jest wyłączony i nie powinien się załączyć. :->
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
wikiq
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 14:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wikiq »

Nawet przy wyłączonym FS BATT przy przekroczeniu zadeklarowanych wartości pojawia się alarm dźwiękowy, świetlny oraz wpis w logu.
ODPOWIEDZ