Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Loki pisze:No ktory chętny na testy, wyszła wersja 3.2 rc7 - poprawki dotyczą głównie poprawnego wykrywania lądowania, co by nikomu kopter nie skończył lądować 10 m nad ziemią
Wgrałem ma razie na sucho i pierwsze co zobaczyłem, to na liście dostępnych "flight modes" brakuje "PosHold".
Pozdrawiam
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

UU a u mnie jest i działa własnie testy przeprowadziłem jakie masz MP?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Loki pisze:UU a u mnie jest i działa własnie testy przeprowadziłem jakie masz MP?
MP 1.3.9 build 1.1.5346.13591
Pozdrawiam
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

No to bardzo Ciekawe bo mam tą samą wersje soft 3.2 rc7 i własnie przeklikałem dostępne tryby lotu i posHold jest u mnie i lata mi w poshold.
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Loki łapie fixa zielona dioda świeci i zazbroić można już przy tym parametrze czyli około 15
parametr GPS_HDOP_GOOD mam 200.Nie wiem co sie stało.Boję się bo przez pomyłkę mogę wystartować przy takim hdop.Może jeszcze jakaś podpowiedz?
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

marimach77 pisze:Wgrałem ma razie na sucho i pierwsze co zobaczyłem, to na liście dostępnych "flight modes" brakuje "PosHold"
Widze że pytasz u źródła ;D jedno co zrobiłem inaczej niż zawsze to nie resetowałem quada sprawdz graj ustawienia z RC6 i sprawdz czy sie pojawi poshold
Krystek pisze:łapie fixa zielona dioda świeci i za zbroić można już przy tym parametrze czyli około 15
parametr GPS_HDOP_GOOD mam 200
Powiem szczerze że i u mnie chyba teraz tak jest bawiłem sie wczoraj 2 gpsami podpiętymi na raz i widziałem w MP że HDOP miałem powyżej 2 a latać mogłem z tym że uzbrajałem w stable nie sprawdzałem w poshold czy przy tak dużym HDop mógłbym zazbroic
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Loki pisze:
marimach77 pisze:Wgrałem ma razie na sucho i pierwsze co zobaczyłem, to na liście dostępnych "flight modes" brakuje "PosHold"
Widze że pytasz u źródła ;D jedno co zrobiłem inaczej niż zawsze to nie resetowałem quada sprawdz graj ustawienia z RC6 i sprawdz czy sie pojawi poshold
Mam coś takiego na 3.2rc7:

Obrazek
Obrazek

A jak w MP załadować ponownie 3.2rc6?

Edit: zainstalowałem MP z pakietu *.msi, do tej pory zawsze ściągałem wersję *.zip do rozpakowania i używania do instalacji. W wersji MP z *.msi pojawił mi się "Hybrid" flight mode, czyli jest ok, ale znowu kombinują, najpierw było Hybrid, potem zmienili na PosHold, teraz znowy Hybrid????
Ostatnio zmieniony czwartek 04 wrz 2014, 16:40 przez marimach77, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Wczoraj testowałem RTL na podwórku i na 15 prób zawsze dobrze wykrywał grunt. Mam nadzieję, że w RC7 tego nie popsuli :D
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm bardziej mi chodziło o załądowanie ustawień z rc6. Hm tak czytam co Ci odpisują i też sie wczoraj zdziwiłem bo w MP mam Poshold a w minim OSD mam cos ala hybryd choc H zjedzone :-) bede musiał ma 2 quadzie wieczorkiem sprawdzic na goglach co mi wyświetla
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Dzisiaj pierwsze próby ulotnienia nowej ramy i kontrolera.Jest problem że po przełaczeniu z trybu stabilize na loiter hexa dostaje lekkich drgawek.Czy jest to kwestia pidów ale skoro w stabilize jest dobrze?Może jakaś podpowiedż.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm włąsnie telepie nim czy quad tak jakby podskakiwał i słychac pulsowanie silników. Jak telepie to zmniesz pidy daj Autotiuna jak podskakuje to .Pomogła kalibracja regli a półśrodek to zmniejszenie Climb sensitivity z 0.75 na 0.5 w basic tuning. Sprawdz na silnikach bez smigieł do kiedy możesz zaobserwować zmianę prędkości obrotowej u mnie nawet nie wiem kiedy przestawiłem tak zakres gazu w reglach że po 60 % silniki już nie przyśpieszały i miały max prędkość początkowo rozwiązałem ten problem obniżając Climb sensitivity a po czasie doszedłem że to zakres gazu w reglach broił. Mam nadzieje że opcje AHRS_ EKF_USE masz na 0 bo to też może powodować pulsowanie silników
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Dzieki za informację.Zrobiłem wszystko co napisałes jednak nie pomogło.Hexa lekko podskakuje po przełączeniu na loiter.Teraz robiłem próby bez smigieł i silniki równo startuja i równo się zbieraja zarówno w trybie stabilize czy loiter Nic nie przerywaja.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

No nie będą przerywać tylko chodzi o to aby zobaczyć czy reagują na gaz w całym zakresie pracy drążka Co jeszcze proponuje dociążyc hexe bo to są też objawy namiaru mocy. A gaz do zawisu Masz dobrze ustawiony? w stabil wisi na 50%? Co jeszcze hmm można jeszcze zmniejszyć częstotliwość PWm opcja RC_Speed w standardzie jest na 490 MHz można przetestować 400-450 MHz też to zmniejszało mi pulsowanie
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

LOki dzieki za podpowiedzi.
Właśnie te drgania zauważyłem jak podwiesiłem gimbala z kamerą razem około 800 gram.
Regulatory mam z firmware simonk i ustawione w tej chwili w MP na 400Hz próbowałem nawet dać 300Hz też nie pomogło.Cały czas mnie zastanawia czemu tego nie ma w trybie stabilize .To się dzieje zarówno przy zawisie jak i podczas dodawania większego gazu.Jutro sprawdzę jeszcze raz po wypięciu gimbala razem z kamerą jak się będzie zachowywać.
Jeszcze raz dzieki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Wywaliłem MP, zainstalowałem ponownie z *.msi i zrobiłem update ale z kanału beta. Jakaś zagwozdka, ale teraz poprawnie wyświetla wszystkie tryby lotu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ