Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Taki pakiet się wyrzuca albo wpisuje 3000
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

W takim wypadku wg upodobań albo mniej wklepac albo dac wcześniej alarm. Choć zastanawiam się własnie jak to będzie ja podaje jeszcze minimalne napięcie 13.6 choć nie ustawiłem FS na lądowanie robię jak Shaggee wcześniej napisał daje brzęczka i lookam na napięcie, upływające mAh pomagają w określeniu ile zostało w pakietach ale wyznacznikiem końcowym i tak jest napięcie
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Przepraszam, że się wtrącę do tematu :) nie po raz pierwszy zresztą :P

Odgrzebuję temat GPS LEA-6H z magnetometrem. Czy ustawiony na none czy na inne kombinacje ciągle coś mi jakoś nie działał poprawnie.

Natrafiłem na filmik na którym ładnie gość tłumaczy co i jak. Zaczyna się od 7:14:


Dodatkowo mam pytanie o obudowę. Kupiłem jakąś gdzieś kiedyś polecaną w końcu do mnie doszła. Niestety jest tak jakby za mała ok 2-3mm. Otworki nie trafiają żadne na siebie. Którą Wy kupiliście do tego GPS i czy pasuje w 100%?

Pozdrawiam!
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

StoQ pisze:
Dodatkowo mam pytanie o obudowę. Kupiłem jakąś gdzieś kiedyś polecaną w końcu do mnie doszła. Niestety jest tak jakby za mała ok 2-3mm. Otworki nie trafiają żadne na siebie. Którą Wy kupiliście do tego GPS i czy pasuje w 100%?

Pozdrawiam!
Nie pasuje - dodatkowe otwory na kabel trzeba wywiercić a obudowę do GPS na klej. Wygląda ładnie :-)
Awatar użytkownika
pablo
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pablo »

Witam!
Bardzo ciekawy wątek na forum. Gratulacje!
Zainspirowany odświeżyłem temat MegapirateNG na platformie AIO V2 z RCTimera. Pełny Sukces! Nawet AUTO TUNE działa bez problemu, co uważam za olbrzymi sukces, gdyż z PIDami na MW zawsze miałem jakieś problemy. Jestem po pierwszych testach na quadro. Całość faktycznie mega stabilna. Ale PIXHAWK pewnie będzie moim następnym FC! Gdyby ktoś z posiadaczy AIO chciał spróbować przed zakupem PIXHAWKA - polecam!

Niestety na stronie MegapirateNG nie ma oficjalnie wersji 3.1.RC5, w której dopiero został zaimplementowany Auto Tune, ale można ją pobrać narzędziem FlashTool 1.0.RC2 .
Paweł.
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Hm wczoraj doszedł do mnie Pixhawk z HK Soft wgrywa sie od pierwszego razu lata bardzo ładnie. W zestawie jest spliter I2C parę kabli, safe switch, głośniczek, karta 4 giga,czytnik usb, naklejki, Power module i 4 gąbeczki przypominające te z oryginału 3DR do amortyzacji ale tylko przypominają te oryginały bo mają inną gąbkę i nie tłumią tak jak te oryginały .Co by nie było tak różowo, przy łączeniu z MP zazwyczaj dopiero za 2-3 razem zaskakuje .Hm nie wiem czy można coś z tym zrobić reszta chodzi jak w oryginale
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Panowie, mam pytanko, to ostatnia rzecz jaka mi jeszcze została do ustawienia. Do mojego Pixa mam podłączony odbiornik FrSky DII4-R w trybie CPPM, w którym mam 8 kanałów + RSSI. Kanały wykorzystane zgodnie z koncepcją w sofcie ArduCopter:
1-4 sterowanie
5 - tryby lotu
6 - wolny
7 - RTL
8 - AutoTune

Kanału 6-go nie używam. Mam też minimOSD i chciałbym przełączać ekrany w OSD lub wyłączyć OSD. Czy da się to w jakiś prosty sposób zrobić z wykorzystaniem wolnego kanału 6? Czy wystarczy jeśli w minimOSD wybiorę w polu "OSD Toggle Channel" kanał 6? Nie chcę używać opcji "Mode Switch".
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Ja tak właśnie używam i przełącza ekrany OSD bez problemu :-)
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

RW pisze:Ja tak właśnie używam i przełącza ekrany OSD bez problemu :-)
Czyli komunikacja do OSD idzie z FC po Mavlinku i mimo tego, że w Pixie do kanału 6 nie przypisaliśmy żadnej opcji?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Post autor: RW »

Kanał musi być fizycznie podłączony do Pixa.
Z tego co pamiętam- jeśli w konfiguratorze OSD przypiszesz jeden kanał, a ten sam kanał przypiszesz w MP do jakiejś funkcji Pixa, to obie funkcje będą wykonywane równolegle :-P

Przynajmniej w APM-ie tak było.
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

Dostałem NEO-M8N i bawię się w jego konfiguracje, przy ustawieniu protokołu UBX nic nie wypluwa, w INF dla UBX zaznaczyłem wszystko. Wypluwa tylko dane w NMEA.
Shaggee, jak możesz to podrzuć swój GNSS cfg dla tego modułu.

PS
Podobno to M8N:
Obrazek

EDIT: Już chyba śmiga git.
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Pojawiła się nowa wersja ArduCopter 3.2 rc6. Lista zmian w linku poniżej.
https://github.com/diydrones/ardupilot/ ... eNotes.txt
Awatar użytkownika
Gatou
Posty: 135
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gatou »

Ktoś testował na Hexie ? Shaggee ?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Gatou pisze:Ktoś testował na Hexie ? Shaggee ?
Na hexie nie, ale na moim quadzie działa OK. Po aktualizacji z 3.2rc5 do rc6 musiałem zrobić ponownie kalibrację kompasów. Przetestowałem tylko stab, althold, loiter i rtl. Te tryby działały u mnie jak należy.
Pozdrawiam
Loki
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2011, 16:59
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Loki »

Też testowałem lata bardzo fajnie , niestety też quad. W oryginalnym Pixhawku nie miałem najmniejszego problemu natomiast w Pixhawku z HK mam inny gps i namęczyłem się troszkę z kalibracją kompasu nie wiem może coś źle robiłem ale wychodziły mi cuda dopiero reset odłączenie od zasilania i ponowna kalibracja spowodowała poprawne wykrycie kompasów i poprawną kalibracje. Poza tym zrobili kawał fajnego softu na przyszły tydzień w planach 3.2rc7 i jak wszystko będzie oki ma być wersja finalna 3.2
ODPOWIEDZ