CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

danielsen
Posty: 5
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:42
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: danielsen »

bosss pisze:Można z tym ze przy jego standardowym zasięgu mija się to z celem :roll:
zwiększyc zasięg aparatury to chyba nie problem? konektor pigtail + amtena dookólna 8dBi rozwiaze sprawe
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

zwiększyc zasięg aparatury to chyba nie problem? konektor pigtail + amtena dookólna 8dBi rozwiaze sprawe
Marzyciel :mrgreen:
Ten wredny...
danielsen
Posty: 5
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:42
Lokalizacja: dolnyśląsk

Post autor: danielsen »

tak to rozwiazywali w dji phantomie, a jak w przypadku tego modelu?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

bsx
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bsx »

zybyzy pisze:
Yachu pisze:bo przy RTH ląduje z 4 m od złapanego pierwszy raz sygnału i to za każdym razem.
Gdzie te czasy jak człowiek się cieszył, że kopter w ogóle wraca :mrgreen:
Witam mój jednak postanowił nie wrócić ( Quantum Nova ), i tylko widziałem światła bo było już szaro jak leci w dal. Prawdopodobnie przy uzbrajaniu dostał złą pozycję i do niej poleciał, a na dodatek nie reagował już na nadajnik. Na szczęście lub nie ? bateria była już po około 10 min lotu to uciekł tylko około 1 km. Niestety prądu zabrakło na normalne lądowanie i spadł na grząskie pole co go chyba uratowało. Jedyne straty to połamane nogi i wyrwane mocowanie nóg oraz połamana jedna osłona śmigła. Po dorobieniu nóg z drutu dron dalej lata. Teraz zastanawiam się jaką polecacie ramę na którą przełożyć elektronikę?
Yachu
Posty: 25
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:28
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: Yachu »

A przed startem złapał satelity? Zielony LED świecił światłem stałym?
bsx
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bsx »

Tak zielone świeciło ale coś poszło nie tak.
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: pikpik »

Jeżeli chodzi o nogi to polecam Ci zrobić z rury pcv :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 14 lis 2014, 10:41 przez pikpik, łącznie zmieniany 2 razy.
Yachu
Posty: 25
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:28
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: Yachu »

bsx pisze:Tak zielone świeciło ale coś poszło nie tak.
Winą może też być źle skalibrowany akcelerometr/GPS...
bsx
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bsx »

Sam nie wiem było to nowe miejsce (długi weekend) i kalibracji tam nie robiłem. Robiona była parę dni wcześniej przy użyciu komputera i missionplaner - a .
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

Witam
Koledzy mam pytanie odnośnie CX-20, posiadam ów qopter wersji UK ( model z USB na wierzchu ) - jak wielu początkujących borykam się z pewnymi problemami jednym z nich jest "nad aktywność" funkcji go to home tj. qopter w trybie manualnym SWB-0 SWA-0 lata zadowalająca natomiast problematyczny jest skuteczny zasięg a mianowicie gdy platforma odleci na odległość ok. 40 m ( na otwartej przestrzeni oczywiście ) automatycznie rozpoczyna procedurę powrotu ( go to home ). Opisany problem jest dość irytujący ze względu chodźby na brak możliwość osiągnięcia odpowiednio wysokiego pułapu celem wykonania ładnych zdjęć ( pod pojęciem zadowalający rozumie ok 200 m lub więcej ). Jeżeli ktoś wie w czym może leżeć problem ograniczenia zasięgu proszę o wskazówki.

Drugi nurtujący mnie problem to bindowanie qoptera z nadajnikiem a mianowicie qopter po każdym powrocie ( go to home ) rozłącza się z nadajnikiem, by zbindować towarzystwo ponownie muszę rozłączać ogniwo qoptera - czy to oby normalny objaw ?


Pozdrawiam
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Co do 1 sprawdził bym antenę w copterze a 2 jest normalna jak się raz rozbinduje to nie ma mozliwosci ponownego połączenia bez restartu
pikpik
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 18 mar 2014, 16:47
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: pikpik »

Jest możliwość zbindowania tylko jest trochę ryzykowana ;)
kul3k
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 11:33
Lokalizacja: Londyn UK

Post autor: kul3k »

Witam
Cóż dalej meczy mnie problem zasięgu - testowałem różne położenia anten lecz przyniosło to mizerny efekt, sprawdzałem również różne ogniwa zasilające do nadajnika też bez rewelacji. Po głowie chodzi mi myśl czy przypadkiem max. pułap nie jest ustawiony w sofcie qoptera ? Porównywałem maksymalny pułap z mim drugim qopterem HUBSAN H107D - ten o dziwo bez najmniejszego problemu osiąga wysokość 2-3 razy większą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grom
Posty: 7
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 06:53
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: grom »

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Od 3 dni jestem posiadaczem CX-20 2 dni spędziłem przed komputerem szukając informacji co i jak. Okazało się że są sprzedawane 3 wersję tej zabawki :-)
Open Source Version
ZERO Version
Big Fly Shark Version (taka akurat mi się trafiła) do tej wersji potrzeba inne oprogramowanie do pobrania aby można było coś poprzestawiać.
Jest tam między innymi parametr który nakazuje powrót i lądowanie jeśli przekroczy się odległość lub wysokość jaka została wpisana, lub jeśli napięcie baterii spadnie poniżej wpisanej wartości.
Generalnie jest to najnowsza wersja i ma wszystkie poprawki.
Tak wygląda od środka
Obrazek
Obrazek

Link do filmiku z pokazaniem kalibracji Kalibracja shark X6
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 lis 2014, 17:06 przez grom, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ